1.3 dizel ortl 24km hızla 7.1 yakıt tüketimi

İzzettimur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar yakıt tüketimim normal mi 1.3 dizel 24.5 km ortalama hızla 7.1 yakıyor

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Hocam ortalama sizinle aynı değerdeki hız ile benzinde 13 litre ortalamam var :)

• Beğen
Tepkiler: İzzettimur

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar yakıt tüketimim normal mi 1.3 dizel 24.5 km ortalama hızla 7.1 yakıyor
Havaların soğuk olması yakıt safriyatını arttırıyor..Yani bu değerler gayet normal...Yazın olsa bir tık daha aşağıda olabilirdi derdim...

• Beğen
Tepkiler: İzzettimur

Corcii774

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ortalama Hız 28km yakıt tüketimi 6.7 çok değil mi ? Yani benim bir hatam şu olabilir Astra J 1.3CDTI aracımdan önce Corsa C 1.3cdti aracım vardı onunla kıyaslamak tabii ki bir hata ama bana yine de çok geldi. Size bu değerleri şehir içinde 5.5 veya 5.3 lere düşürmek için ne yapılabilir ? Yazılım yapsak aracın gücünü arttırmak bu sorunu çözmek için yeterli olur mu ? Hava filtresi ve yağ filtresi yeni değişti. Motor yağıda değişti.

Son düzenleme:

omeroz

Yönetici
Başkan
01-Adana
Siteyi ziyaret et
Ortalama Hız 28km yakıt tüketimi 6.7 çok değil mi ? Yani benim bir hatam şu olabilir Astra J 1.3CDTI aracımdan önce Corsa C 1.3cdti aracım vardı onunla kıyaslamak tabii ki bir hata ama bana yine de çok geldi. Size bu değerleri şehir içinde 5.5 veya 5.3 lere düşürmek için ne yapılabilir ? Yazılım yapsak aracın gücünü arttırmak bu sorunu çözmek için yeterli olur mu ? Hava filtresi ve yağ filtresi yeni değişti. Motor yağıda değişti.
6.7 gerçek değer mi yol bilgisayarından okunan mı?

omeroz

Yönetici
Başkan
01-Adana
Siteyi ziyaret et
Evet aracın bilgilendirme ekranında olan değer 6.7
O zaman çokmuş. Aracınızda bir sorun yoksa sorun sizde olabilir.

1.5 tonluk astra'yı corsa gibi kullanmaya çalışıyorsanız fazla yakabilir. Corsa daha hafif olması sebebi ile daha rahat hızlanır, daha az tüketir. Atik araçtaki alışkanlıklarınızı bu araçta devam ettiriyorsanız, astra'yı da aynı şekilde hızlandırmaya çalışıyorsanız biraz fazla yakması normal. Sakin kullanarak, gereksiz gaza basmadan, sabit hızlarda gitmeye gayret gösterirseniz, yakıt sarfiyatında gözle görülür bir düşüş sağlayabilirsiniz. Fabrika verilerini yakalamak zor değil...

Ben de sizin gibi aracımın çok yaktığını düşünüyordum. Geçen yıldan bu yana ortalamam 1lt/100km düştü...

Corcii774

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Corsa da da bu araç ta normal hız değerlerinde gitmeye çalışıyorum. Zaten şehir içi kullanımda ayağınızı gaz pedalında ne kadar tutabilirsiniz. Sizce ne gibi bir sorun buna neden oluyor olabilir.

Corcii774

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracın ağırlığı'nın buna neden olduğunu düşünüyorum açıkçası ve bunun için yazılım yapmayı düşünüyorum ama ondan da ne fayda sağlayabilirim açıkçası soru işareti benim için. Birçok etmen bu soruna neden oluyor olabilir tabii...

Corcii774

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracımı seviyorum ve opel den de pek şaşmaya niyetim yok. Sadece yakıt sorununu çözsem yetecek aslında.