1.4 Turboya Lpg...

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: 1.4 Turboya Lpg...

hayır sn. senero
siteye üye olmuş ve ilk mesajında telefon vs numaraları vermiş başka nickli bir üye idi
mesajını sildim kendisinin siz değilsiniz sizi tanıyoruz böyle birşey yapmazsınız :)

hsaglam

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

38hehh 38hehh 38hehh
Tolga KARACA link' Alıntı:
[quote author=ToLGa link=topic=1314.msg28064#msg28064 date=1303807330]
1.4 turbo ya 3000 tl ekleyınce 1.3 dızel oluo :D bosver lpgyı

special_prayer Ya da dizelden vazgeçip 1.4 turbo alana 3000liralık yakıt parasıyla + 45hp performans farkı kar kalıyor boşver dizeli  011zaa
[/quote] special_Yeah special_Yeah special_Yeah
o zaman  rasta_occasion

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

akın link' Alıntı:
adamlar yeni üye olmuş siteye ilk mesajları ikisininde LPG taktık  vs vs bilmem şurda hiç sıkıntı yok vs vs

bu mesajlar  samimiyetsiz....  sizcede  iki kişinin ilk mesajı olması ve direkt yönlendirici  olmaları  biraz düşündürücü değilmi !!!

gerek chip konusunda gerekse  LPG konusunda forumu  müşteri avlama  yer olarak gören samimiyetsizlere dikkat edin arkadaşlar....

3bravvo

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Arkadaşlar bundan önceki aracım 2010 partner tepee s.p idi. 110 luk dizel. Şehir içi 1 litre ile 11 km yapıyordu. Astra ise 1.6 T AT aynı ortam ve şartlarda 9 km yapıyor. Yani dizel 3.75 lira ile 11 km, benzinli ise 4.35 lira ile 9 km. Kaba bir hesapla dizel 4.35 lira ile 12.75 km gidecektir. Benim baz aldığım araçlara göre 1000 km de dizel ile 341 lira maliyetim olurken benzinlide bu rakam 484 lira. Yani şehir içinde 1000 km de cebimden çıkan fark 143 lira. Hadi karamsar olalım ve 150 lira diyelim 10.000 km de bu 1500 lira eder. Ayrıca bu fark uzun yolda bundan daha da az olacaktır. Kaldı ki motorinin fiyatı da benzinden daha fazla artış gösteriyor. 2010 Mayıs ta e.dizel 3.0 lira iken 97 benzin 3.77 lira idi. Dizel aracın fabrika verisi ş.içi 7.0 lt (14 km) idi. Fabrika verilerine aldanmayın. Tüp meselesine gelince bu kadar bile farkın olacağına inanmıyorum. Üstelik ailenizin sırtında taşıdığınız bir nevi bomba, potansiyel sorun ve arıza gibi riskler de cabası. Bence tüp olayı tüm yönleri ile düşünülünce tamamen psikolojik bir rahatlama, reel ekonomi değil. Kendi fikrimdir; araçları, hele hele böyle komplike elektronik araçları kesinlikle kurcalatmamak, operasyonlara tabi tutmamak gerek. Saygılar...

emre_bulut

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

slm.. arkadaşlar bendede 1.4 140 hp  var ortalama yakıtım şehir içi 8 litre.. LPG taktırmayı bende düşünüyordum ama servisim 3000 km geldiğinde sübab yakacağınadan bahsetti cünkü insignalarda ( turbolu olanlarda) bu sorunu yaşamışlar. şimdilik beklemedeyim. Bence acele etmeyelim..

duanka

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

eketen link' Alıntı:
Arkadaşlar bundan önceki aracım 2010 partner tepee s.p idi. 110 luk dizel. şehir içi 1 litre ile 11 km yapıyordu. Astra ise 1.6 T AT aynı ortam ve şartlarda 9 km yapıyor. Yani dizel 3.75 lira ile 11 km, benzinli ise 4.35 lira ile 9 km. Kaba bir hesapla dizel 4.35 lira ile 12.75 km gidecektir. Benim baz aldığım araçlara göre 1000 km de dizel ile 341 lira maliyetim olurken benzinlide bu rakam 484 lira. Yani şehir içinde 1000 km de cebimden çıkan fark 143 lira. Hadi karamsar olalım ve 150 lira diyelim 10.000 km de bu 1500 lira eder. Ayrıca bu fark uzun yolda bundan daha da az olacaktır. Kaldı ki motorinin fiyatı da benzinden daha fazla artış gösteriyor. 2010 Mayıs ta e.dizel 3.0 lira iken 97 benzin 3.77 lira idi. Dizel aracın fabrika verisi ş.içi 7.0 lt (14 km) idi. Fabrika verilerine aldanmayın. Tüp meselesine gelince bu kadar bile farkın olacağına inanmıyorum. ֜stelik ailenizin sırtında taşıdığınız bir nevi bomba, potansiyel sorun ve arıza gibi riskler de cabası. Bence tüp olayı tüm yönleri ile düşünülünce tamamen psikolojik bir rahatlama, reel ekonomi değil. Kendi fikrimdir; araçları, hele hele böyle komplike elektronik araçları kesinlikle kurcalatmamak, operasyonlara tabi tutmamak gerek. Saygılar...
sayın eketen nasıl bir dizel araç kullanmışınız .100 km de kaba hesap ile  :) 9 lt den fazla yakıyor. biizm benzinliler bu kadar yakmıyor .anlamadım gitti

polis011

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Herkese mrb lar,siteye yeni üye oldum.1.4 turbo astra yı alalı 6 ay oldu.lpg ile yorumlarınızı okudum.çoğu kişi taktırma taraftarı değil.ben çok kararsız kaldım ve sonunda ne olursa olsun dedim ve 4 ay önce  lpg taktırdım.insignaya takılan turbolu sistemin aynısı taktırdım.landirenzo omega takıldı.size samimiyetimle söylüyorumki okadar memmunumki performası süper.sadece arza lambası yanıyor onuda pek takmıyorum.kahraman maraş opel servisinde taktırdım ve arabamın garantisi bu serviste devam ediyor oyüzden kafam rahat şuan.yakıta gelecek olursak,defalarca denedim depoyu doldurdum.ve maraşta tüp ucuz litresi 2.11 bu fiyatla uzun yolda 1.60 kuruş şehir içindede 187 kuruş felan yakıyor.inanmayanlar olabilir buyrun gelin ben maraştayım ispatlayayım.tüpte 235 felan vuruyor.arabada vites değiştirken deviri sonuna kadar getiriyorum herhangibibir sarsılma yada gaz doyurmama gibi bir sorun yaşamıyorum.2.200 liraya tüpü taktırdım. ama benimki turbo beyinli olandan.maraşa yakın bir yerde oturan ve 1.4 turboya lpg taktıracak arkadaşımız varsa gelsin benim arabayı bir test etsin sonrada gönül rahatlığıyla taktırsın....

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

duanka link' Alıntı:
[quote author=eketen link=topic=1314.msg37135#msg37135 date=1308443582]
Arkadaşlar bundan önceki aracım 2010 partner tepee s.p idi. 110 luk dizel. şehir içi 1 litre ile 11 km yapıyordu. Astra ise 1.6 T AT aynı ortam ve şartlarda 9 km yapıyor. Yani dizel 3.75 lira ile 11 km, benzinli ise 4.35 lira ile 9 km. Kaba bir hesapla dizel 4.35 lira ile 12.75 km gidecektir. Benim baz aldığım araçlara göre 1000 km de dizel ile 341 lira maliyetim olurken benzinlide bu rakam 484 lira. Yani şehir içinde 1000 km de cebimden çıkan fark 143 lira. Hadi karamsar olalım ve 150 lira diyelim 10.000 km de bu 1500 lira eder. Ayrıca bu fark uzun yolda bundan daha da az olacaktır. Kaldı ki motorinin fiyatı da benzinden daha fazla artış gösteriyor. 2010 Mayıs ta e.dizel 3.0 lira iken 97 benzin 3.77 lira idi. Dizel aracın fabrika verisi ş.içi 7.0 lt (14 km) idi. Fabrika verilerine aldanmayın. Tüp meselesine gelince bu kadar bile farkın olacağına inanmıyorum. ֜stelik ailenizin sırtında taşıdığınız bir nevi bomba, potansiyel sorun ve arıza gibi riskler de cabası. Bence tüp olayı tüm yönleri ile düşünülünce tamamen psikolojik bir rahatlama, reel ekonomi değil. Kendi fikrimdir; araçları, hele hele böyle komplike elektronik araçları kesinlikle kurcalatmamak, operasyonlara tabi tutmamak gerek. Saygılar...
sayın eketen nasıl bir dizel araç kullanmışınız .100 km de kaba hesap ile  :) 9 lt den fazla yakıyor. biizm benzinliler bu kadar yakmıyor .anlamadım gitti
[/quote]

sayın duanka bunda anlamayacak birşey yok. Kağıt üstündeki verilerin bizim üstümüzdeki psikolojik rahatlatmasından arada uçuk farklar var sanılıyor. Dizelin ş.içi yakıt tüketimi 9.1 litre idi Zaten fabrika verisi 7.0 lt. Emin olun benim kullandığım 1.6 hdi 110 1.5 dci hariç en ekonomik dizellerden biridir. Aynı motora sahip 308 yada focus, 1.4 t astra ile ş.içi tüketiminde normal kullanım şartlarında aynı litre yakıt tüketir. Tek fark dizel ile benzinin litresindeki fiyat farkı. Ayrıca benzinli araçlar dizellere göre fabrika verilerini gerçek yol şartlarında daha kolay yakalıyor. 

akın2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

LPG reklamları......