10.000 km

DarthWider

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: 10.000 km

243 km hız bu motorlacok özel koşullarda belki uzunca bir süre yokuş aşağı ve rüzgarın arkadan esmesi gibi durumunda bir ihtimal olabilir. 1.6T ile bu süratler yakalanıyor ama 115 ilk motorla biraz tesadüf gibi.

wings35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

arkadaşlar aynı araçtan bendede var. arabanın ilk viteslerdeki hareketleri gerçekten hantal ama 3-4-5 viteste yüksek devirlerde araç gerçekten iyi gidiyor. bizim araçların hepsinde göstegelerde bilerek yapılan hata var. bunu gps cihazları yada ekranlı yollardaki hız tabelalarından doğtulayabilirsiniz. mesela ben araca göre 121 km ile giderken gps ye göre 110 km ile gidiyor ve malesef ki gps ölçümü gerçek olan. yasaya göre araç hızını araç eksik gösteremez ama fazla gösterebilir. amaç sürücünün hızlı gitme zevkini tattırmak. arkadaşımız gerçekten 243 km/h görmüştür ama gerçekteki hızı kesinlikle bu değil en sağlıklısı gps cihazıyla hatta 2 gps cihazı tane ile ölçüm yapmak. (http://e-otodergi.com/ dergiside ölçümlerini gps cihazıyla yapıyor) o zaman gerçek ortaya çıkar. olduki bu aracın gerçekten 243 yapması imkansız. (aracımda gps cihazı mevcut eşimde galaxy s3 var ayrıca next gps cihazımda var. 3ünüde aynı anda çalıştırdığımda aynı hızları gösterirken araç daha hızlı gösteriyor ankara-afyon arasındaki hız tabelalarıda gps cihazlarımla birebir örtüşüyor yani hata yapma şansımızda yok) saygılar

M1kemal

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Polis radarlari malesef ki arac hizina bakiyor ceza kesiyor
Gps deki hizini hesaplayamiyirlar...
Evet aractan araca hizlar fark ediyor mesela bi otobusun 100 u ile bi arabanin 100 u bir deil lastik capi vs gibi busuru etki eden etmen oldugunu duymustum...
Arkadasin 243 yapmis oldugunu gordugumde sayet bende inanmakta zorluk cektim cunku altimdakini bilmesem derim hani :))
Benim duldulde 204 yaptigini gormustum duz yolda fakat 210 u gececegine inanmiyorum
Arkadasin bahsettigi bayir asagi olma ihtimali yuksek

wings35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

M1kemal link' Alıntı:
Evet aractan araca hizlar fark ediyor mesela bi otobusun 100 u ile bi arabanin 100 u bir deil lastik capi vs gibi busuru etki eden etmen oldugunu duymustum...
Arkadasin 243 yapmis oldugunu gordugumde sayet bende inanmakta zorluk cektim cunku altimdakini bilmesem derim hani :))
Benim duldulde 204 yaptigini gormustum duz yolda fakat 210 u gececegine inanmiyorum

onu anlatıyorum zaten yazımı anlamamışsınız. araç zaten gps hızında gidiyor aracın göstergesindeki hızla gitmiyor. kısacası araçlarımızın hız göstergesi yanlış gösteriyor. poliste radarıda doğal olarak aracın gerçek hızı olan gps hızında gösterilen hızı gösteriyor, kadrandaki yanlış hızı değil... gösterge yanlış olduğu için arkadaşımız 243km yi görmüş. olay bu sadece.

niko22

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Hepimiz zaten gösterge hızına bakıp ta demiyor muyuz şu kadar yaptım bu kadar gittim diye  023hm
Aynı yolda ben 215 yapmıştım yeni aldığımda göstergeye göre belki şimdi biraz artar ama 240 lara çıkacağını hiç sanmıyorum bayır aşağı belki.

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Türkiyeden ayrılmadan önce adana-mersin otoyolunda 214 yaptım ne kadar zorlasam da fazlasına gitmedi.aracınız sedan mı bilmiyorum sedanlar hb araçlara göre biraz daha hızlı ve max hızı ort 8-9 kmh fazla ama 243 gerçekten muazzam bir hız olmuş.yapması çok zordur ama yaptım diyorsanız yapmışsınızdır burda kimse kimseyi yargılayamaz.doğru eğim ve doğru rüzgarda yapılamayacak şey yoktur.

1.6 motoru kullanmayanların bazı şeylere inanmaması normal.bu ilginç bir motor.1-2-3 . viteslerde hantal.devir vermezseniz çekişi düşük.ama özellikle 4. viteste ve 5. viteste (vites aralığından mıdır nedir) araba başka bir boyut alıyor.OPC moda geçiyor gibi :D.

10.000 km benzinle yapmak bütçeyi biraz sarsabilir bence lpg işini de bir düşünün.lpg takarsanız yılda 20.000 kmden fazla yaparsınız.2 yılda kara geçmeye başlarsınız gibi duruyor.

kazasız belasız nice 10.000 kmlere

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

M1kemal link' Alıntı:

Böyle bir şey yok kesinlikle. Bu tümüyle şehir efsanesi bir söylem. Her aracın göstergesi tüm parametreler dahilinde kalibre edilip ölçüm yapar. Bir aracın fabrikasyon lastik ölçüsü ile oynarsanız göstergede bir miktar sapma olur ancak otomobil 100 ü başka otobüs 100 ü başka kamyon 100 ü başka diye bir şey yok.

115 lik motor ile 243 söylendiği gibi arkadan alınan rüzgar ile ve yolda eğim varsa mümkün. Ancak o şartlarda 140 lık 250 üzerini 180 lik de 260 üzerini rahatlıkla gösterir.

HB ile sedan kasa arasında 1.6 atm ve 1.4t ler de 5 km/h, 1.6t de ise 2 km/h max. hız farkı var. Hb ise hızlanma performansında 0,2-0,3 sn daha hızlı.

Devrim3

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

eketen link' Alıntı:
Böyle bir şey yok kesinlikle. Bu tümüyle şehir efsanesi bir söylem. Her aracın göstergesi tüm parametreler dahilinde kalibre edilip ölçüm yapar. Bir aracın fabrikasyon lastik ölçüsü ile oynarsanız göstergede bir miktar sapma olur ancak otomobil 100 ü başka otobüs 100 ü başka kamyon 100 ü başka diye bir şey yok.

115 lik motor ile 243 söylendiği gibi arkadan alınan rüzgar ile ve yolda eğim varsa mümkün. Ancak o şartlarda 140 lık 250 üzerini 180 lik de 260 üzerini rahatlıkla gösterir.

HB ile sedan kasa arasında 1.6 atm ve 1.4t ler de 5 km/h, 1.6t de ise 2 km/h max. hız farkı var. Hb ise hızlanma performansında 0,2-0,3 sn daha hızlı.

Arkadaslar haklı, sehir efsanesi de değil aynı ölçümü ben de yaptım.
Ayrıca km saati de yine aynı oranda yüksek gösteriyor.