12 Dev Adam'a verilen prime itiraz

haydut25

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bence bu 28 milyon dolar tamamen gösteriş için devletin kaynaklarının kullanılmasından öte birşey değil.Çünkü siyaset devleti yönetir siyasetçiler de oy verenlerine gösteriş yapmak zorundadır (Siyasi parti gözetmeksizin).Eh bizim halkımızında bu tip şovlara prim verdiğini de hesaba katarsak kaçınılmaz bir durum du bu.Çünkü 12 dev adam o günlerde referandumu bile geride bırakmıştı.Sonuçta 28 milyon dolar karşılıksız kobilere aktarılabilirdi, bir çok kişinin istihdam edildiği kobiler bir nebze soluk alabilirdi.Bu tip örneklemeler mümkün.Ama 3 altın madalya almış bir sporcu, 12 dev adam kadar beni temsil etmiştir.Hatta fazlasıyla, çünkü dünya rekorunu kırark 2010 senesini Türkiye adına dünya spor tarihine yazdırmıştır.Eşit davranılmasını beklerdim.Son aldığım duyuma göre de, spor camiaları milli basketboll yöneticilerini 28 milyon doların alt yapı oluşturulmak için harcanması konusunda çağrı da bulunuyorlarmış.Ama şunu söyleyebilirim ki, biz böyle 28 milyon doları havaya atacak kadar ekonomisi büyük bir ülke değiliz.İnsanlar çocuklarını okula gönderecek para bile bulamıyorlarken bu çok gereksiz ve yanlış.Tamamen şov amaçlıydı şov için bir siyasi parti halkın hakkkını yeni işin özü bu.

maart

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Devletin müsrüflükte üstüne yok maşşallah bu adamlar zaten zengin zaten yatları katları var hepsinin.o parayı ülke ekonomisi için kullansalar daha yararlı olur diye düşünüyorum.

OLcaytug

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ne zaman oldu o?En son babacan imf ile görüşmelerimiz iyi gidiyor istediğimiz krediyi alacağız demişti.2-3 ay önce.Gazetede de okumadım ki alıp resmini getireyim tv de söylemişti.

krediyi imf vermek istiyor hükümet almak istemiyor haberleri izlediyseniz başbakanı dinlediyseniz kaç kere dedi almak istemiyoruz diye.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
O oskidendi savaş abi şimdi imf teklif etti biz almadık ;)

Borç alacak başka kapılar bulduk da ondan. Kimlerden ne kadar borç aldığımız önemli değil, önemli olan muhtaç duruma düşmeyip, hiç kimseden borç dilenmemektir.