180 basmak

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

hasang

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
180 çok basitleşti artık!adam nerdeyse bisikletle basıyoo:) hedefim 300 km/h

buraki

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
genelde bir dizel araba en yüksek gücünü 4000 devirde verir torkunuda 2000 ile 3000 arası. onun için 180den sonra zorlanması çok normal artık 4.000 deviri geçmiş oluyor ve buda, gücü düşüyor demek, onun için dizel bir aracın yüksek hız yapamamsına şaşırmamalısınız.ayrıca dizel olduğu için zanzıman oranları benzinlilere göre daha uzun bununda etkisi çok.

duman_42

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar kafa mı buluyosunuz yaa? Bu araçlar en az 2005 - 2006 model değil mi? Nasıl çıkamaz o hıza yaa ? Bahsettiğiniz hıza Tofaş / Fiat araçları bile ulaşıyor ki konu olan araç Opel...Vallahi bi yaşıma daha girdim ve ciddi söylüyorum yıkıldım..Ben iki aracımla da 200 ve üstünü denedim yolda gittiğim bile belli olmadı.Şöyle söyleyim ki biri 1994 model astra...1.4 i motor..Yani aramızda pek bi motor farkı yok....Ama model farkı çok..sizinki de dizel...Ama o hıza rahat çıkması lazım teknik olarak...Eğer diyosanız ki ben basmadım o ayrı...Corsa almayı düşünen biri olarak söylüyorum ki ;
Ben direk olarak soğudum arabadan...Haksızsam söyleyin ??

Arkadaşım dizellerle -özellikle küçük hacimli- eğer mod yoksa (chip,turbo basınç değişikliği vs.) yüksek hız yapılmaz. Aynı standartta benzinli araç çok daha performanslı olur.

ssahin

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
corsa c ile rus ruleti oynuyorum anlamına geliyor benim için

AxarayLiaLp

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
çok doğru..:good: bence gerçekten hızın ne anlama geldiğini görmek istiyorsak bildiğim kadarıyla sırf bunun için özel eğitim ve araç veren pistler var...
artı olayı bir de şöyle düşünmek lazım karşından gelen araç 180 km ile sana doğru geliyorsa bu ne demekse, öteki de o demek :D

Bırak Simdi Abi Yaw 190 Km Hıza Ciktigimda Heyecandan Yerinde Duramiyordun :D

Saka Bir Yana Hız Bir cok seyi İfade Eder Maddi zarar Ölüm Cinayet Hersey..

hi_cazz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar kafa mı buluyosunuz yaa? Bu araçlar en az 2005 - 2006 model değil mi? Nasıl çıkamaz o hıza yaa ? Bahsettiğiniz hıza Tofaş / Fiat araçları bile ulaşıyor ki konu olan araç Opel...Vallahi bi yaşıma daha girdim ve ciddi söylüyorum yıkıldım..Ben iki aracımla da 200 ve üstünü denedim yolda gittiğim bile belli olmadı.Şöyle söyleyim ki biri 1994 model astra...1.4 i motor..Yani aramızda pek bi motor farkı yok....Ama model farkı çok..sizinki de dizel...Ama o hıza rahat çıkması lazım teknik olarak...Eğer diyosanız ki ben basmadım o ayrı...Corsa almayı düşünen biri olarak söylüyorum ki ;
Ben direk olarak soğudum arabadan...Haksızsam söyleyin ??

Abi tamamda hız bir araçtan soğumak için çok yanlış bir kıstas. Size doğanında o hıza çıkması ve bizim araçların o hızlarda zorlanmasının nedeninin vites oranları ile yani şanzuman ile ilgili olduğunu söylesem. Nedenine gelince, önceden araçlar daha fazla hız yapıyordu ama Ara hızlanmala, 0-100 süreleri falan önemli değildi. En azından pratikte insanlar için çokta şey ifade etmiyordu bunlar. Fakat şimdi çok farklı. İnsanlar ara hızlanmaları son hıza tercih ediyorlar. Tabi bu söylediklerim genel olarak orta ve küçük hacimli motorlar için geçerli.

Ayrıca, "Ben iki aracımla da 200 ve üstünü denedim yolda gittiğim bile belli olmadı" bu olayada pek katılmıyorum. Bizdede 99 Vectra CD vardı hiçte öyle bir durum yok.

hi_cazz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
10 dk 240 km/h ile gittim. 40 dk lık yolu 15 dk ya indirdi..

Yani zaman kazancı. Arabana güveniyorsan yapacaksın bu hızı..

Allah korusun, aracın direksiyonunda ani bir rahatsızlık geçirmeyeceğine garantin var mı? Geçenlerde yoldan geçen çocuğa kalp krizi geçiren bir adam çarptı. Hızıda baya vardı. Bence bireysel düşünmemek lazım. Sadece kendi durumunu değil, trafikte oluşabilecek diğer tüm şeyleri düşünmek lazım. Arabaya güvenebilirsin, ya lastiğine bişi olursa! Ya önüne bir köpek çıkarsa yapacağın ne olur biliyormusun, onlarca takla atmak ve sonucunu yazmak bile istemiyorum.

fastest89

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Abi tamamda hız bir araçtan soğumak için çok yanlış bir kıstas. Size doğanında o hıza çıkması ve bizim araçların o hızlarda zorlanmasının nedeninin vites oranları ile yani şanzuman ile ilgili olduğunu söylesem. Nedenine gelince, önceden araçlar daha fazla hız yapıyordu ama Ara hızlanmala, 0-100 süreleri falan önemli değildi. En azından pratikte insanlar için çokta şey ifade etmiyordu bunlar. Fakat şimdi çok farklı. İnsanlar ara hızlanmaları son hıza tercih ediyorlar. Tabi bu söylediklerim genel olarak orta ve küçük hacimli motorlar için geçerli.

Ayrıca, "Ben iki aracımla da 200 ve üstünü denedim yolda gittiğim bile belli olmadı" bu olayada pek katılmıyorum. Bizdede 99 Vectra CD vardı hiçte öyle bir durum yok.
abi o senin dediğin kısa şanzuman oranlarını firma isteyerek yapmıyoki şanzumanda çokta büyük bir fark yoktur yani biraz daha kısa aralıklıdır ama gözle görülür bir fark yaratıcağını düşünmüyorum asıl fark dizellerin yüksek tork verdiği devirlerin kısalığı çünkü sizin arabaya bizim benzinlinin şanzumanını koysalar bile sen yine motorunun yaptığı en yüksek devire kadar hızını yükseltebilirsin bu arada 1.3 cdtı ların o-100 ü hıızlı değil söylediğiniz kadar bizim sedandan daha geç çıkıyor 100 e

sapphire

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bence kendi canını bile bile tehlikeye atmak,belki karşı tarafı ölüme götürmek anlamına geliyor.Yollarımızdaki radar sayılarının daha da fazla olması gerektiği ve aşırı hız ile alkol cezasının daha da arttırılması gerektiği anlamına da geliyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...