2. silindir tekleme arızası

beyon

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar, aracım 75binde 2002 astra yaklaşık 3 ay önce musluk şeklinde olan arıza lambası yandı. Daha sonra özel servise gittim. tech2 ye bağladı, 2. silindir tekleme diye sorun çıktı. Sorunu aracın hafızasından sildik yaklaşık bu şekilde 1 ay kullandım ve yine aynı ışık yandı. tekrar tech2 ye bağlattım yine aynı sorunu verdi neyse yarım depoya subap temizleyici attırdım . yaklaşık 1.5 ay sorunsuz çalıştı. Geçenlerde tekrar yandı aynı lamba tekrar sildirdim. Ertesi gün tekrar yandı.Aracı biraz devirsiz kullandığım anda bu lamba yanıyor.Arıza lambası yanarken aracı devirli kullandım, arıza lambası söndü. Şu an terkar yanacak diye korkuyorum. Servisteki arkadaş subaplar kurum yapmıştır diyor. Sizce ne yapmalıyım carbon clean çözüm olmaz diyorlar. motoru açtırmak istemiyorum.Şimdiden çok teşekkür

superface_76

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhabalar, benzer sorunlar yaşanıyor bu sıralarda. size tavsiyelerim şunlar olabilir ustalarımız daha iyi bilirler tabi, öncelikle benzin aldığınız istasyonu değiştirin kesinlikle eski benzini bitirdikten sonra yeni benzini doldurun. aracı devirli kullanın vites aralıklarını geciktirin. birde sabahları hareket etmeden önce 5 dk çalıştırın. Sorun yaşayacağınızı sanmıyorum. Saygılar...

hasankaplan35

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Ateşleme sisteminde bi kontrol ettir bence buji, buji kablosu vs.

burock2000

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhabalar, benzer sorunlar yaşanıyor bu sıralarda. size tavsiyelerim şunlar olabilir ustalarımız daha iyi bilirler tabi, öncelikle benzin aldığınız istasyonu değiştirin kesinlikle eski benzini bitirdikten sonra yeni benzini doldurun. aracı devirli kullanın vites aralıklarını geciktirin. birde sabahları hareket etmeden önce 5 dk çalıştırın. Sorun yaşayacağınızı sanmıyorum. Saygılar...

araç murat 131 mi sabah 5 dk çalıştırsın ?

Any1sT0pMe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sadece 2.silindir tekliyorsa ATEŞleme yada yakıt sisteminde sorun vardır yakıt gelip ateşleme yapıyormu 2. ci silindir...Enjektör işeyebilir... isterseniz denemek için sağlam çıkma enjetör bulun bi kaç gün aracı öyle sürün...eğer subablarsa motora kısmi yenileştirme gerek kapağı sökecekler taşlatcaklar conta değişcek vs ....epey masraf çıkabilir bide başka bir yere gidin aracınız daha 75 .000 kmde subablarda sorun olmaması lazım...:Skarbon varsa CC büyük ihtimalle işe yarayacaktır...saygılar...

superface_76

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
araç murat 131 mi sabah 5 dk çalıştırsın ?

Ankarada 5 farklı ustayla konuştum hepsinin dediği aynı bu sorun varsa sabahları hareket etmeden 5 dk çalışması yönünde. ben onların yalancısıyım.. aynı sorunla başım dertte çünkü, silindir kapağını açılması gerekiyomuş. Saygılar.

Any1sT0pMe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kanımca 5 dk. çalıştır demesinin sebebi eğer silindirlerin biri arızalıysa soğuk motorun gücü düşük olacağından motoru 5 dk ısıt öyle git demiştir :D 4 silindirde soğuk motor bir hayli zorlanıyor zor gidiyor... 3 dilindir hem tekler vuruntut detenasyon vs...bence kısa sürede iyice kontrol edilip yapılması gerek...şakası yok ilerde daha büyük sorun çıkartabilir...

beyon

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tekleme

bugün tekrar sorunu tech ile ile teşhis ettik, full depoya katkı attırdım bütün gün kullandım motor arıza lambası yanmadı. Fakat sürekli yüksek devirde kullandım. Zaten bu arıza lambası da motor soğukken yanıyor.ilk yandığı anda motorda çekiş düşüklüğü oluyor daha sonra motor ısınınca sorun yaşanmıyor. inşallah tekrar yanmaz arabamdan memnunum ve motorunu açtırmak istemiyorum. Zaten yaptırmak için şuan paramda yok....

M

MO-TUN

Bilgi Girilmemiş
Aynı sorun benim de başıma geldi. Ve özel bir servise götürdüm. İki silindirin kurum bağladığını söylediler. Eğer silinidir kapağı açılıp temizlenmesse motoru yakabileceğim söylendi. Ve bende servise bıraktım arabayı. 600 YTL civarı da masraf çıkardılar. Arabam 107 bin kilometrede