2.yıl bakımı ve direksiyon kutusu problemi

WhiTeRaVeN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar aracımın 2. yıl bakım zamanı geldi, ama bakımı nerede yaptırmam gerektiğine bir türlü karar veremedim. yetkili servis 40-450 arası fiyat verdi. özel serviste bu fiyat ne kadardır bilen varmı? ayrıca direksiyon kutusundaki takırtı sorununu en sonunda kabul ettiler ancak değişim yapmıyorlar. merkezden değişim yapılmasın diye kesin talimat gelmiş. yeni takılan direksiyon kutuları da aynı olduğundan bunun bir çözüm olmadığını söylüyorlar. bunun için yeni bir tamir kiti üzerinde çalışıyorlarmış (pek inandırıcı gelmedi ama) sonuçlanınca servise çağırıp tamirini ücretsiz olarak yapacaklarını söylediler. ancak 15 gün sonra garanti süresi doluyor ve ben bu bakımı dışarıda yaptırırsam daha sonra bana kıllık yaparlar mı? birde bu yeni tamir kitiyle ilgili birşeyler bilen varmı? yoksa beni mi keklemeye çalışıyorlar.

hasang

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
serviste yeni kutu takıyorlar sorun çözülüyoo!tamir takımlarıda iş görüyomuş gerçii!

WhiTeRaVeN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hasang' Alıntı:
serviste yeni kutu takıyorlar sorun çözülüyoo!tamir takımlarıda iş görüyomuş gerçii!
bana yeni takılan kutuların da 1000-2000 km sonra aynı sorunu çıkardığını söylediler. ben şimdi nasıl bir yol izleyeceğim?

helanvalla

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
istediğin kadar değiştir bi işe yaramaz, o direksiyon kutusunun iyileştirilmiş olanı 1,5 senedir gelicek. ama gelmez diyemicem. çünkü yeni corsa c'mon lara da aynısı takmışlar, yeni corsacılar bizden fazla seslerini duyurabilirlerse o direksiyon kutularının yenisi gelir ve onların sorunları çözülür.
ama bizimde şöyle bi çözüm yöntemimiz var corsa c ciler olarak istanbul bostancı da opel team de mustafa abiye gidiyosun o senin direksiyon kutunu bi yere gönderiyor yapılıyor, geliyor ve 2 sene garanti veriyor.
aldığım bilgiye göre tıkırtı burcu denilen şey bizim corsalarda mevcut diil, ve içine tıkırtı burcunun vazifesini gören bişe takıyolar ve sorun ortadan kalkıyor.
ücret de 150 ytl kadarmış... :good:

WhiTeRaVeN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
helanvalla' Alıntı:
istediğin kadar değiştir bi işe yaramaz, o direksiyon kutusunun iyileştirilmiş olanı 1,5 senedir gelicek. ama gelmez diyemicem. çünkü yeni corsa c'mon lara da aynısı takmışlar, yeni corsacılar bizden fazla seslerini duyurabilirlerse o direksiyon kutularının yenisi gelir ve onların sorunları çözülür.
ama bizimde şöyle bi çözüm yöntemimiz var corsa c ciler olarak istanbul bostancı da opel team de mustafa abiye gidiyosun o senin direksiyon kutunu bi yere gönderiyor yapılıyor, geliyor ve 2 sene garanti veriyor.
aldığım bilgiye göre tıkırtı burcu denilen şey bizim corsalarda mevcut diil, ve içine tıkırtı burcunun vazifesini gören bişe takıyolar ve sorun ortadan kalkıyor.
ücret de 150 ytl kadarmış... :good:
aynı tıkırtı burcu meselesinden servistekiler de bahsetti ve iyileştirmenin bununla ilgili yapılacağını söylediler. ben şimdi bakımı dışarıda yaptırırsam ileride olası bir tamir için benden büyük ihtimalle para isterler değil mi?

helanvalla

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
eğer aracın garantili ise direksiyon kutusu ile ilgili bişey söleme servise yani bozuk diil de... (tabi eğer dışarda yaptırsan).
he tabi eğer ki dışarda yaptırdığın direksiyon kutusu bişey olursa kitlenir kalırsa ki bence olmaz onun için gidersende ne olur bilmem... :good: