2001 Opel Vectra Kaza

memoxi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar Merhaba
Yaklaşık 1 ay önce daha 35 binde olan sıfırından beri kullandığım opelim pert oldu. kazayı şehir içinde (KAyseri Hunat Cami önünde belki gören olmuştur) yaptık ve kırmızı ışıktan kalktıktan 30-40 m (max 40-50km/h) ilerde bir audi A6 nın sağ ön çamurluğuna vurduk. Aslında olay biraz şaibeli çünkü o kırmızı ışığı geçip bize vurdu. Her nasılsa onun çamurluk içine çöktü bizimki pert oldu. Resimleri de aşağıda. Allahtan kaskomuz vardı ama yinede çok üzüldük. bana göre araçta pert olacak bir durum yok motor sağlam, şasinin önünde biraz zedelenme var ama yatkili servi 16 bin lira masraf çıkardı. kasko da bize pert ten dolayı 17 bin lira önerdi. piyasası öyleymiş. bana kalsa 20 bin e bile satmam.
Buraya kadar olan oldu. yapacak bi şey yok gibi. ama resimdende görüleceği gibi böyle bir hasarda hava yastıkları neden açılmaz anlamıyorum.araçta 2 kişi vardı.sürücüde kemer takılı olduğu için bi şey yok ama yanındaki yolcu kemersiz ve başını dikizaynasına çarptı ve 15 dikiş atıldı.eğer hava yastığı açılsaydı bu yaralanma olmayacaktı ama sert açıldığından dolayı boyunda birşey olabilirdi. GM ye mail attım ve hava yastığı ile ilgili teknik döküman istedim.bilgi gelince paylaşırım.

Birkaç sorum var. Opele hava yastığı açılmadığından dolayı dava açabilirmiyim. daha önce başına böyle birşey gelen varmı.
Aracımın piyasa değeri sizce nedir? 1.6 comfort

Yorumlarınızı görüşlerinizi ve tecrübelerinizi bekliyorum.

my.php

gokalp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
geçmiş olsun aracın daki darbe sensörlere kadar ulaşmadığı için hava yastıkları açılmamıştır büyük ihtimalle aracın pert olucak bi durumuda yok aslında ama 17 bin ytl yi al bnce sen direk yinede bu arada servisin çıkardığı fiyata görede sanayide çok daha makul bi fiyatada tamiratını yaparlar...

gokalp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2.0 cdx vectralar war 17 18 e bu arada kasko gayet iyi bi rakam wermiş

gt_vectra_gt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
walla öncelikle büyük geçmiş olsun ve inan çok üzüldüm bu duruma... sağlamlık durumuna gelince eğer tam ifade ettiğin gibiyse gerçekten opel-audiye göre bayağı bir zayıf kalmış... yalnız vururken nasıl oldu belkide audinin hızı sizden daha fazlaydı belki bunun için opel audiden daha fazla yıpranmış olabilir??? herseyi düşünmek lazım? allah korusun eğer bu opel bu duruma geldiyse kim bilir altınızda japon arabası olsaydı ne olurdu?? ayrıca darbe sensörlerinin hangi nokta da oldugunu bılmıorum...
ama hocam içimde kaldı sölemek isterim fotolardan buram buram pert gibi gözükmuor...
ayrıca verdıklerı fıyatta fena değil arkdsımızında dedıgı gıbı makul bır fıyata yaptırılıp satılabilir... tekrar geçmiş olsun ALLAH daha beterlerinden korusun

akduman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çok geçmiş olsun..Senin aracı bu hale A6 mı getirdi....Zırhlımıydı yoksa...?Sevindirici olan size birşey olmamış..Tekrar geçmiş olsun...

LND

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şu hasara pert veriyorlar demek...
ilginç yahu bu sigorta şirketleride değişti

MOKIA

Başkan
Bilgi Girilmemiş
www.iststatus.com
Geçmiş Olsun. Servis bilerek pert göstermek için fiyatı yüksek çıkarmış olmasın.
Sonra siğorta şirketinden ucuza alıp yapıp satyolar çünkü.
Gördüğüm kadaryla da araç temiz. KM de çok iyi sıfır gibi.
Yazık olmuş.

demir-korkmaz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Geçmiş olsun,cana gelecek mala gelsin ama şehir içinde bu kaza çarpan arabanın aşırı hızlı olduğunu gösterir bence.Arabayı kendin yaptırsanda değer kaybedeceği için ben olsam kaskodan parayı alırım.Benim anlamadığım hava yastığı şu durumda açılmayacaksa ne zaman açılacak?Karşı taraftamı?

Son düzenleme:

punisher

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
öncelikle çok geçmiş olsun.cana gelecek mala gelsin.hava yastığı onusu enteresandır.resimlerden anladığım kadarıyla sol ön taraftan vurmuşsunuz.dolayısıyla sağ tarafın sensörü sürati algılamamış yada yastık için gerekli olan hızın ve basıncın altında kalmış olabilir.mesela örnek vereyim.yan hava yastığı olan araçlarda yandan darbe gelmediği sürece yada takla atmadığı sürece öndekiler açılsa bile yanlar açılmaz.sanırım 40 km hızın üzreinde olması ve gerekli bir basıncın oluşması gerekmekte.fakat şu kazaya göre aracın şöför tarafındaki yastık mutlaka açılmalı gibi görünüyor.resimler aldatıcı olabilir beni.bir bakıma açılmamış olması sizin için avantajda olabilir çünkü 1 airbag 1000$.extra birsürü masraf olurdu.demekki çok sert bi darbe değil diye düşünüyorum ben.şasede eğik olması biraz problem ama robotlarla hallediliyor artık hepsi.dava açma meselesine gelince;açılmamış airbaglar için; exper raporları,servis raporlarrı,kaza tutanağı ve kazanın oluş krokisi,polis tutanaklarındaki aracın hızı ve çarpma açıları, aracın fotoğraflarıyla opele müracaat edebilirsiniz.önceliklede bu parçaların kontrolünü bilirkişiden isteyiniz yetkili serviste.çalışmama nedeni nedir.eğer başka bir arızası yoksa sonradan kurcalamadan mütevellit, ozaman hertürlü davayı kazanırsınız.aracın ankara da piyasa fiyatı 1.6 olduğu için 19-20 civarında.16 bin bence az ama çok kötü değil.bunu tamir ettirip binmek bence içine sinmeyecekse kaskonun teklifini kabul et.belki pazarlıkla bir miktar fazla alabilirsin.ozamanda yeni temiz bi arac bulursun.saygılar.

Son düzenleme:

demir-korkmaz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bunun yarısı kadar önde hasar yokken Meganda iki ön hava yastığı açılmıştı.Oluş şekliyle benzer kaza,sağlamlık yönünden megan......tamponu hemen düşüyor hava yastıkları iyi ama.Bence Opele karşı hakkını ara Memoxi.

Son düzenleme: