2008 Model Corsa 1.3 Araçta Debriyaj Pedalı Sorunu ?

Meriç

Kayıtlı Kullanıcı
31-Hatay
Siteyi ziyaret et
aracım 2008 model corsa d 1.3 75 hp aracta depriyaj pedalı bosa düştü depriyaj üst merkezi degisti 40 km sonra aracin tekrar depriyaj pedalı bosa düstü aracla yola gitmem lazım ne yapmam lazım

hsyncorsad

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
aracım 2008 model corsa d 1.3 75 hp aracta depriyaj pedalı bosa düştü depriyaj üst merkezi degisti 40 km sonra aracin tekrar depriyaj pedalı bosa düstü aracla yola gitmem lazım ne yapmam lazım
yaptırdınmı hocam

ksk

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Sadece soru sormak için kayıt yaptıran üyelerden biri sanırım. Geri dönüş olmaz artık. Takii bir sonraki arzaya kadar..

cenk artem

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
aslında forumda ilk on mesaj sonrası soru sormaya hak kazanılacak.

• Beğen
Tepkiler: cagatay16 ve Cemil

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Bir ara başka bir markanın forumunda üyeydim...O forumda bu şekildeydi...İnsanlar problemi hemen çözeyim sonrası önemli değil diye bakıyorlar ama bir başka bu sorunu yaşayan kişilere yardımı olur mu diye düşünmüyorlar...Mesela geçenlerde bilirsiniz debriyaj pedalı takılması ile ilgili bir problem yaşamıştım...Tavsiyelerin çoğu Üst merkez arızası ile ilgiliydi....Üst merkez aldım değişti ama sorun devam ediyordu...Hatta dahada kötü olmuştu....Baskı balata+Volan değiştirince sorun çözüldü...Başkaları benim gibi masraf yapmasın boşuna üst merkezi değiştirmesinler diye paylaştım...Bir kişinin bile işine yarasa bana yeter diye düşünüyorum....Bu yüzden ufak gibi görünen çözümleri bile paylaşıyorum...

cenk artem

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
Bir ara başka bir markanın forumunda üyeydim...O forumda bu şekildeydi...İnsanlar problemi hemen çözeyim sonrası önemli değil diye bakıyorlar ama bir başka bu sorunu yaşayan kişilere yardımı olur mu diye düşünmüyorlar...Mesela geçenlerde bilirsiniz debriyaj pedalı takılması ile ilgili bir problem yaşamıştım...Tavsiyelerin çoğu Üst merkez arızası ile ilgiliydi....Üst merkez aldım değişti ama sorun devam ediyordu...Hatta dahada kötü olmuştu....Baskı balata+Volan değiştirince sorun çözüldü...Başkaları benim gibi masraf yapmasın boşuna üst merkezi değiştirmesinler diye paylaştım...Bir kişinin bile işine yarasa bana yeter diye düşünüyorum....Bu yüzden ufak gibi görünen çözümleri bile paylaşıyorum...
ben de çözebildiğim ne varsa mutlaka işe yarar diye yazar paylaşırım.

• Beğen
Tepkiler: cagatay16 ve Cemil

OKANCAANNN

Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

Bir ara başka bir markanın forumunda üyeydim...O forumda bu şekildeydi...İnsanlar problemi hemen çözeyim sonrası önemli değil diye bakıyorlar ama bir başka bu sorunu yaşayan kişilere yardımı olur mu diye düşünmüyorlar...Mesela geçenlerde bilirsiniz debriyaj pedalı takılması ile ilgili bir problem yaşamıştım...Tavsiyelerin çoğu Üst merkez arızası ile ilgiliydi....Üst merkez aldım değişti ama sorun devam ediyordu...Hatta dahada kötü olmuştu....Baskı balata+Volan değiştirince sorun çözüldü...Başkaları benim gibi masraf yapmasın boşuna üst merkezi değiştirmesinler diye paylaştım...Bir kişinin bile işine yarasa bana yeter diye düşünüyorum....Bu yüzden ufak gibi görünün çözümleri bile paylaşıyorum...

Ne yazık ki anlattıklarınız doğru konu başlığını bile doğru dürüst bir şey yazmadan olayı anlatıp yardım istiyorlar ki bazıları instagram adresimden şahsıma ulaşıp mesaj atanlar var, paylaştığımız konularla ilgili. Benzer sorunu yaşıyor olabiliriz fakat belki arıza çok başka yerlerde ben bu yüzden genelde tanıdığım bildiğim sürekli gittiğim güvendiğim ustaya sorarım ama konu ondan bağımsız bir multimedia vs. durumuysa o zaman araştırmaya başlıyorum, ve gerçekten bende sizler gibi buradaki bilgilerin en azından insanlara fikir verdiğini düşünüyorum.. Bu yüzden anlaşılır ve net bir soru sorup ona göre cevap alabilirler. Keşke öyle yapsalar.

@Meriç Konuya dönecek olursak yaptırdığınız usta tam anlamıyla iyi yapmamış olabilir, Bu tarz işçilikler önem ve zaman isteyen şeyler. Daha önce şanzıman yağı değiştirirken, şanzımanın iç kısmında bir dişlilerden birine nasıl becerdiyseler zedelenme yapmışlardı sonra başımıza bir sürü olay geldiği için, bence tekrar aynı yere kontrol ettirin ve sorunu çözemeyeceklerini düşünüyorsanız. Yetkili iyi bir servise danışmanızda fayda var. Yeni yapılan debriyajın boşa düşmesinin başka mantıklı bir açıklaması yok.