2011 astra h kasay uygun 17 jant

eran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
5x110 a 5x112 uyuyor ben 40000 kmdir kullanıyorum ama takmayın...
söküp taktıkça poryadaki yuvayı bozuyor ve bijonlardan kıymık atıp yalama yapacak gibi bir ilerlemesi var...birde balans olayı var. balans tutuyor arada bozuluyor tekrar yaptırıyosunuz düzeliyor.
sonuç olarak bana güvenli gelmiyor.
alfa jantları uyuyorsa oda bir seçenek olur...

5x112'ye yönelmeme sebep olan 10 tane olumlu yorumun üstüne bir tane böyle olumsuz yorum görünce soğuyorum :rolleyes:
5x110'da da jant yok :mad:
Napacağım bilmiyorum.

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
5x112'ye yönelmeme sebep olan 10 tane olumlu yorumun üstüne bir tane böyle olumsuz yorum görünce soğuyorum :rolleyes:
Napacağım bilmiyorum.

5x110 konusunda haklısın. bende araştırıyorum bir kaç tane opel orjinal replikası dışında jant yok. cmsde üretim var sanırım fakat model çeşitliliği az. bir bakın. en olmadı plastik bilezik yerine tornada metal bilezik yaptırıp 5x112 takın. mümkün mertebe sök tak işlerine girmeyin. yani balata falan değişecekse jantları taktırmadan değiştirin. uzun süre boyunca söküp takmadan kullanın. tabi mecburi durumlarda yapılacak bir şey yok.
söküp taktıkça zarar veriyor dişlere ;)
et değerlerinide dikkate alın jant alırken.orjinal jantların etsine bakarak jant seçimi yapın. sürtme falan olmasın sonra

eran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
5x110 konusunda haklısın. bende araştırıyorum bir kaç tane opel orjinal replikası dışında jant yok. cmsde üretim var sanırım fakat model çeşitliliği az. bir bakın. en olmadı plastik bilezik yerine tornada metal bilezik yaptırıp 5x112 takın. mümkün mertebe sök tak işlerine girmeyin. yani balata falan değişecekse jantları taktırmadan değiştirin. uzun süre boyunca söküp takmadan kullanın. tabi mecburi durumlarda yapılacak bir şey yok.
söküp taktıkça zarar veriyor dişlere ;)
et değerlerinide dikkate alın jant alırken.orjinal jantların etsine bakarak jant seçimi yapın. sürtme falan olmasın sonra

ET dediğimiz olay ofset mi oluyor acaba?

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
jantın içeride veya dışarıda durması diyim en basit tabirle

Jettaco

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Napacağım bilmiyorum.

paylaştığım jant modellerinden beğendiginiz yokmu ?

yada bu yeni opc jantlarıda gayet iyi duruyor... 5*110larıda var.

Opel-Astra-OPC-Test_OPC-Test_otomobiltutkunu_Astra-OPC-Pictures_Astra-OPC-Photo_Opel-T%C3%BCrkiye_Opel-Astra-OPC-Haber_Astra-OPC-Image_Astra-OPC-Test-Driver.jpg

eran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
paylaştığım jant modellerinden beğendiginiz yokmu ?

yada bu yeni opc jantlarıda gayet iyi duruyor... 5*110larıda var.

Opel-Astra-OPC-Test_OPC-Test_otomobiltutkunu_Astra-OPC-Pictures_Astra-OPC-Photo_Opel-T%C3%BCrkiye_Opel-Astra-OPC-Haber_Astra-OPC-Image_Astra-OPC-Test-Driver.jpg

Yeni opc modellerini biliyorum ama benim araçta nasıl durur emin olamadım.
Koyduğunuz jant linklerine baktım. 17 inç orijinal turbo jantı çok iyi ama İstanbulda maalesef.
Şu ofsetli BMW jantlarına benzeyen jant çok hoşuma gitti. Acaba nasıl olur. Benim araba da gri olduğundan yakışır gibi ama çok apaçi durmasın :)

aliosmann

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Modlama konusu olunca ben damlarım, kambersiz düğün olmaz :D Ofsetsiz VOSSEN replikalarını öneriyorum. Opel deyince 5 kollu jant takmak lazım eğer orijinal opel jantı takmayacaksanız. Örnek olsun diye görseli ekliyorum.

2e0ob6h.jpg

2ev6k2b.jpg

6hsu9t.jpg

in8veq.jpg

malesef vossenlerde 5.110 secenegı yok cok ARASTIRDIM COK ISTEDIGIM BI JANT AMA malesef yok 5.112 ve 5.114 seceneklerı var genelde

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 19:28 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 19:21 ----------

Bildiginiz gibi çok bi seçenek yok..Serdar kardesimin dedigi gibi orjinal jantlardan seçim yapmanız daha iyi olacaktır.birde jantı büyütünce yay şart oluyor.35 mm lik yaylar ile hoş bi görüntü alırsınız..

Mert kardesimin gösterdigi jantlar insignia üzerinde 10 numara durmuş..bu jantların bizim araca uygun bijon ölçüsüne hiç denk gelmedim..eger varsa hoş duracaktır..

benim size şiddetle tavsiyem şu ilandır..bu jant orjinal astra turbo janttır.param olsa alacagım kenarda dursun diye ama şu aralar zor.hemde lastigi üzerinde.

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-jant-lastik-jant-lastik-takimlari-opel-astra-h-gtc-turbo-17-jant-lastik-takimi-148267024/detay

başka seçeneklere bakıcak olursak şu ilana rastladım geçende..aracı yayla basılırsa hoş bi görüntü çıkarır bu jantlarla

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-jant-lastik-jant-opel-astra-h%2Cgtc%2Copc-17-inc-jant-97895344/detay

bulabilirseniz bu jant modelinin 17si güzel duracaktır..

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-jant-lastik-jant-16-opel-astra-h-5x110-156686242/detay

birde birşey farkettim.bizim araçlarda kullanılan bijon aralığı alfa romeolardada kullanılıyormuş..jantlar cok güzel ancak bu jantların et degeri vs..uyarmı bizim araçlara bilmiyorum..

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-jant-lastik-jant-alfa-romeo-159-17-orjinal-jant-janti-154157064/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-jant-lastik-jant-sahibinden-sorunsuz-temiz-orjinal-giuetta-jant-takim-156813531/detay

tabiki ikinci el jantların geçmişini sorgulamak gerekir.

tesekkur ederım usta cok arkadasım cok yardımcı oldun :) şu ofsetlı modelı hosuma gıttı o olabılır mesela :) bıde şu et kalınlıgı kac olmalı o jantlarla surtme yaparmı acaba ? sanmıyorum camurlukjlar cok genıs ama bızım araca en fazla kac et kalınlıgı olması lazım ona gore ogrenıyımde alacagım jant surtme yapmasın

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
malesef vossenlerde 5.110 secenegı yok cok ARASTIRDIM COK ISTEDIGIM BI JANT AMA malesef yok 5.112 ve 5.114 seceneklerı var genelde

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 19:28 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 19:21 ----------

tesekkur ederım usta cok arkadasım cok yardımcı oldun :) şu ofsetlı modelı hosuma gıttı o olabılır mesela :) bıde şu et kalınlıgı kac olmalı o jantlarla surtme yaparmı acaba ? sanmıyorum camurlukjlar cok genıs ama bızım araca en fazla kac et kalınlıgı olması lazım ona gore ogrenıyımde alacagım jant surtme yapmasın

Sağlam alaşımlı flanş ile kullanmak mümkün, ofsetli jant toleransı vardır çamurluklarınızın, efsetsiz jant ile flanş kullanımı için danışın jantçınıza.

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
en fazla 35 olması lazım sanırım. rakam küçüldükçe jant dışa çıkıyor diye biliyorum. dikkat ettiysen orjinaller 35-42 arası. o aralıkta bulmaya çalış.