2011 cosmoda gösterge tablosu

demircic

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: 2011 cosmoda gösterge tablosu

hokamola, bana sorduysan, evet. Yağmur sensörü aktif edilmişse, kontağı ilk açtığımda bilgi ekranında aktif olduğuna dair bir uyarı çıkıyor, sonra da ışıklı uyarı sürekli yanıyor.

D

drwaverunner

Bilgi Girilmemiş

hokamola link' Alıntı:
Yağmur sensörü ikonu da sürekli yanıyor mu? Ben henüz tanışamadım da kendisiyle  steeringwheel

Tanışmak bana da nasip olmadı ama aracı çalıştırırken bazen kısa süreli yandığını görüyorum. Denetim bittikten sonra tüm gösterge ışıkları söndükten sonra o da sönüyor ama her zaman olmuyor bu. Bilgi ekranında rain sense on yazıyor ama yeşil ışıklı auto uyarısını hiç görmedim.

memberger

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et

drwaverunner link' Alıntı:
Tanışmak bana da nasip olmadı ama aracı çalıştırırken bazen kısa süreli yandığını görüyorum. Denetim bittikten sonra tüm gösterge ışıkları söndükten sonra o da sönüyor ama her zaman olmuyor bu. Bilgi ekranında rain sense on yazıyor ama yeşil ışıklı auto uyarısını hiç görmedim.

Bendeki durum da aynen sizinki gibi. Servisle görüşülecekler listesine bir madde daha eklendi  fighting

bahadirusta

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

yağmur sensörü açık olduğunda göstergede bendede ışık yok arkadaşlar ama ben bunun aracın sürümünden kaynaklanan bir fark oldugunu düşünüyorum ben yazın almıştım arabayı ama ilk trye gelen araçlarda yandıgını sadece düşünüyorum sonra kaldırılmış olabilir

demircic

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Başka amaçlarla çektiğim fotoğrafları, bugün, buraya koymak varmış nasipte:)

Aşağıdaki ilk iki resimde(gece); Cruise Control, AFL+ ve Uzun Far Asistanı ile Yağmur Sensörünün devrede olduğunu gösteren işaretler(Resimler çok net değil ama hepsini bir arada gösteren bunlar vardı elimde), son resimde ise (gündüz) yağmur sensörü ve ön ledlerin aktif olduğunu gösteren işaretler.

(Resimleri bu mesajla birlikte ekleyemedim, boyutlarını 92 kb. a kadar küçültmeme rağmen dosya boyutu büyük uyarısı verdi, aşağıya eklemeye çalışacağım)

fotoraf0566.jpg

fotoraf0573.jpg

fotoraf0581.jpg

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

son mesajdaki resimdeki sağ göstergedekiler
yağmur sensörü ve led ışık göstergeleri bende yanmıyor yarın bir kontrol edicem

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

yağmur sensörü hangi konumda açık oluyor acaba?

demircic

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Gösterge konusunda bir sorun yaşamadım çok şükür. Ancak, yarın servise tekrar gideceğim ve ustayla birlikte test sürüşüne çıkıp, başta (15.000 bakımından sonra ortaya çıkan) hırıltı sesi olmak üzere tekrar tüm sorunları anlatacağım. Muhtemelen yarın serviste kalacak aracım, sonraki gün -eğer çözülürse- çözümleriyle birlikte ilgili bölüme bir başlık daha açacağım...

demircic

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

HaKaN link' Alıntı:
yağmur sensörü hangi konumda açık oluyor acaba?

Silecek çubuğunu bir kademe yukarıya ittirince aktif hale geliyor. Ki, aktif hale geldiğinde ilk önce bilgi ekranında "yağmur sensörü aktif" uyarısı görünüyor kısa bir süre, bu uyarı kaybolduktan sonra da yukarıdaki işaret sürekli kalıyor.

Ama hemen ekleyeyim, benim araç benzinli ve 2010 model. Belki yeni modellerde bir farklılık vardır.

tiamol

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ben de servise sormustum bu yagmur sensoru isigini. bazi araclarda oldugunu bazilarinda olmadigini soyledi.  benim icin de cok buyuk sorun degil. keske en buyuk derdimiz o olsa.

arka koltuk emniyet kemer uyaricisi icin servise danistim. banda ilk cikan astra serilerinde varmis. gosterge panelinde de uc kucuk adam resmi oluyor. ama daha sonra uretilenlerde kalkmis. bu ozelligi ekletmek icin de airbag beyninin degismesi gerekiyormus.

ilginc olan su ki ben bu araci siparis verdigimde arka koltuk emniyet kemer ikazi cosmolarda standartti.