2012 Astra h motor sogukken stop ediyor

Alperen88

Kayıtlı Kullanıcı
21-Diyarbakır
Siteyi ziyaret et
Mrb arkadaşlar aracım 2012 h kasa landirenzo LPG var daha öncede yazmıştım Ocak ayinda aracım yag yaktı kulburator kapağını değiştirdik yağ yakma kesildi. Kış aylarinda aracı çalıştırdığımda düzensiz çalışıyor gibi motor sesi dizel gibi çıkıyor biraz çalışınca normale dönüyor tekrar yüksek sesle çalışıyor. Yola ciktigimda düşük viteste araç stop edecek gibi tekliyor. Yola çıkıp yüksek viteste giderken ışıklarda fln yavaşlayacagim zaman stop ediyor. Tekrar çalıştırdigimda bidaha stop fln etmiyor. LPG yi tanktan kapattım iki gündür benzinde araç yine stop ediyor. Bilgi ekranında aktüel tüketim ilk çalışınca 3-4 ltr fln oluyor orasi 1 ve altına düşünce hareket ediyorum o zmn stop etmiyor

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Araç dizel gibiyse xer motor 115 lik sanırım maf sensörün düzgün okuma yapiyormu cihazla bakmak lazım map sensoru eksantrik sensoru temizleyip denemek lazım ama diyorsun ki dizel sesi var senin sorun kötü yağ kullanmadan veyahut yağsız kalmaktan veyahut yağı geç değiştirmekten aracın değişken subap zamanlamı yani eksantrik dişlilerin bozulmuş olabilir onlar değişmesi gerek değişirse düzelebilir yoksa kapak açılır subap yapılır tabi bu dediğim mutlak sensörler sağlam ise

• Beğen
Tepkiler: 06Berkay

Alperen88

Kayıtlı Kullanıcı
21-Diyarbakır
Siteyi ziyaret et
Araç dizel gibiyse xer motor 115 lik sanırım maf sensörün düzgün okuma yapiyormu cihazla bakmak lazım map sensoru eksantrik sensoru temizleyip denemek lazım ama diyorsun ki dizel sesi var senin sorun kötü yağ kullanmadan veyahut yağsız kalmaktan veyahut yağı geç değiştirmekten aracın değişken subap zamanlamı yani eksantrik dişlilerin bozulmuş olabilir onlar değişmesi gerek değişirse düzelebilir yoksa kapak açılır subap yapılır tabi bu dediğim mutlak sensörler sağlam ise
Bilgisayar da arıza kodu vermiyor hiç

Alperen88

Kayıtlı Kullanıcı
21-Diyarbakır
Siteyi ziyaret et
Bugün sabah 20-25 dakika rölanti de çalıştı öyle hareket ettim hiç sıkıntı yapmadı ne tekleme ne stop etme sorunsuz gidecegim yere gittim

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Motoru ısıtın o zaman lpg yi eve gelip kapatın motoru öyle stop edin sonra sabah benzinde çalıştırın motor ısınsın elinizle lpg yi siz acın ama dizel ses varsa körlemesen mutlak eksantrik dişlileri değişmeli

Alperen88

Kayıtlı Kullanıcı
21-Diyarbakır
Siteyi ziyaret et
Ustalar Subap arızası diyolar. Bi tanesi benzin pompasına bakmak lazım diyor

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Ustalar Subap arızası diyolar. Bi tanesi benzin pompasına bakmak lazım diyor
Aracın yolda yürüken tekliyormu sert gaza basınca stop etme yapar pompa arızasına araba çalışmaz direk subap yanmasında motor sallantılı çalışır sürekli ve stop eder soğuk iken ama senin sorunun dizel sesi var diyorsun ilk etapta eksantrik dişlilerin değiştir sonra tekrar edicekmi dişlilerin bozulmuş

Alperen88

Kayıtlı Kullanıcı
21-Diyarbakır
Siteyi ziyaret et
Aracın yolda yürüken tekliyormu sert gaza basınca stop etme yapar pompa arızasına araba çalışmaz direk subap yanmasında motor sallantılı çalışır sürekli ve stop eder soğuk iken ama senin sorunun dizel sesi var diyorsun ilk etapta eksantrik dişlilerin değiştir sonra tekrar edicekmi dişlilerin bozulmuş
Evet tekleme yapıyor dizel gibi dediğim sesin yüksek çıkıp alcalmasi tekrar yükselmesi. Gazda değilde ışıklarda veya kasislerde yavaslarken debriyaja basınca vites düşürürken stop ediyo.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
2.30 daki ses geliyorsa ilk etapta eksantrik dişlileri ve valflerini değiş düzelmez se subap değiş arıza sebebi o eksantrik dişlileri