2013 Corsa ile ilgili Yardım

Mustafaeren

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
usta ben sana şoyle soylıyım babam aynı hatayı yaptı alma dedım gıttı sıfır 1.4 benzınlı corsa aldı 3 4 ay once 3 4 gun sonra aracı sattı dızel arac gıbı gıtmıyo bu bır otoylda 120 130 gıderken 8 lıtrelerı goruyo (astra cdtı 120 km klıma acık 4 4.5 lıtreyı goruyo aynı yolda) aradakı fark derken herkezı yanıltıyolar satarken benzınlı arac ıle aynı paraya satmıyosun sonucta dımı satarkende aracı benzınlıden 6 bın tl fazlaya satıyosun e bu sefer ne oluyo benzınlı alıp aradakı farkı benzıne yatırmaktansa dızel alır satarkende paran cebınde kalır.. nasıl arac kullanırsın agrasıf mı bılemem eger oyleyse emın ol aradakı farkta 1500 tl de kalmaz benzın belını büker.. ımkanın varsa gıt dızel al derım.. bakım konusundada garantı yuzunden servıse bakım yaptırıyosun ya 2 sene orda fark var 50 100 lıra yoksa dısarda hıcta bı farkı yok.. ayrıca dızel aracın trıgerı zıncırlı gec degısıyor bujı bujı kablosu derdı yok bakımını yaptıktan sonra bozulmaz sorun acmaz sanada benzınlıden malıyetı daha dusuk olur sana bakımda...
turbo olayındada hakan (yaşını bılmedıgımden ısımle hıtap ettım kusura bakmayın buyuksenız) arkadaşımızın dedıgıde dogru turbo devır ıle acılır yolla alakası yok satıcı sacmalamanında otesıne gecmıs yada salak bılmıyo gercekten... yada ellerınde benzınlı araclar kaldı dızeller satıldı sıze onu satmaya calısıyo benzınlı almayın dızel alın pısman olmayın benzınlı arac alıpta..

ilker_yusuf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla 1.2 110 altına düşmeden 170 geçmeden altınoluk istanbul arasını yarım depo ile bitirdim. 458 km... yani ben mi yanlışş ölçüyorum yoksa siz ortalama yakıtlarınızı söylerken anlık tüketimlerinize mi bakıyorsunuz. 1.4 otomatik corsamız daha 2000 lerde falan harbiden yoğun trafikte kullanılıyor o bile 8 de. ki 5000 den sonra 7 - 7,5 arasında kalır şehir içi. yani tercih meselesidir. dizel ancak 0 alıncaksa doğru kullanılcakksa alınır.titiz değilsen dizel alınmaz valla

Mustafaeren

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yo benım dedıgım ortalama tuketım arabada 4 kısı vardı ızmırı bılıyomusunuz bılmıyorum kuşadasından donerken kı yakıt ortalaması bu..
ayrıca ıvmelenmesı cok kotu aracın dızele alıstıktan sonra bı dızele bının ınıp kendı aracınıza bının o zaman anlarsınız dedıgımı :) dızel ve turbo ayrı bı olay..
nedne ınsanlarımız dızelden bu kadar korkuyo anlamıyorum ılla sıfır alıncak dıye bısey yokkı son aldıgım araba 103000 km de 4 aydırda masallah sıkıntısız bınıyorum daha oncelerde corsa almıstım 95000 km de dızel onada 1.5 sene bındım sıkıntı cıkmadı kı cıkmazda alırken gosterırsın aracı motor olcumu mazot enjktor ve pompasına bakılır zaten baskada bı sorunu olcak sorun yapcak yerı yokkı.. bakım konusndada tıtızlık benzınlı ıcınde gecerlı benzınlı araca bakma bakalım neler cıkartır başına senın araba arabadır bakım ıster sonucta bakarsan uzmez senı bakmazsan her arac sorun cıkarır.

ilker_yusuf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yo benım dedıgım ortalama tuketım arabada 4 kısı vardı ızmırı bılıyomusunuz bılmıyorum kuşadasından donerken kı yakıt ortalaması bu..
ayrıca ıvmelenmesı cok kotu aracın dızele alıstıktan sonra bı dızele bının ınıp kendı aracınıza bının o zaman anlarsınız dedıgımı :) dızel ve turbo ayrı bı olay..
nedne ınsanlarımız dızelden bu kadar korkuyo anlamıyorum ılla sıfır alıncak dıye bısey yokkı son aldıgım araba 103000 km de 4 aydırda masallah sıkıntısız bınıyorum daha oncelerde corsa almıstım 95000 km de dızel onada 1.5 sene bındım sıkıntı cıkmadı kı cıkmazda alırken gosterırsın aracı motor olcumu mazot enjktor ve pompasına bakılır zaten baskada bı sorunu olcak sorun yapcak yerı yokkı.. bakım konusndada tıtızlık benzınlı ıcınde gecerlı benzınlı araca bakma bakalım neler cıkartır başına senın araba arabadır bakım ıster sonucta bakarsan uzmez senı bakmazsan her arac sorun cıkarır.
Ben hiçbir zaman dizelin ivmelenmesi ile daha doğrusu turbolu bir aracın ivlenmesi ve turbosuz aracın ivlenmesini kıyaslamam. Korkarım tabiki turbonun yağlaması bitmeden şak diye motor kapatan milletiz bu nedenle ikinci elde tanıdıktan olmadıktan sonra dizel bence risk.. ayrıca ne olursa olsun sesi beni rahatsız ediyor. ki ekim ayında sıfır km aldığımız bir adette auris mevcut bizde. kuşadası yakıt ortalamanız bana çok geldi tatilde 2000 km yol yaptım. aydın izmir otobanında 150 altına inmedim. KAŞ - ALTINOLUK Yolculuğumu bile bu süratlere rağmen 5,2 ortalama ile bitirdim. genelde yolculuk hızım ise radarlı ayvalık tarafı hariç 120 altı olmadı. şehir içinde ekonomiklik için yapılmış bir araç az km yapan bir insan için gerçekten dizel gereksiz bir başlangıç maliyeti doğuruyor. ben 10.000 km yaptım dizel alsaydım hala maliyetini çıkarmak için yıllar sonrasını beklemem gerekecekti. maliyet çıkana kadar zaten ben arabamı değiştirmiş olurum. bundan sonrasıda inş şöyle turbolu 1.4 falan olacak :)
Olay tamamen terci meselesi yılda 20.000 - 25.000 km yapan adama gidipte benzinli al demem tabiki dizel almalı ama yılda 10.000 yapacak birininde dizel almasının mantığı yok.

mhakangonul

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dizel alacaktım ama bütçem yetmedi =) Ayrıca dizel çok araştırdım ikinci el olarak. En az 50 kişi ile görüştüm, 20 kişi ile anlaştım, 18 tanesi kazıklamaya çalıştı. (Sigortada çalışan tanıdık var ve arabayı araştırabiliyorum) :D adamların attığı yalanın haddi hesabı yok:D Km si değişeninden, takla atan araca kazasız diyen... Bir çok şey gördüğüm ve bildiğim için 0 a yöneldim :D 1.4 active modelini almış bulunuyorum =) inşallah bir sorun yaratmaz. Bilgileriniz için çok sağolun. Bundan sonra ben de sürekli bir opelim.net kullanıcısı olarak aranıza katıldım

10_Corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
0 km corsa 1.4 enjoy aldım bende. aracı yarın teslim alacağım. konuyu tamamen okuyunca doğru tercih yaptığımı anladım.. mhgonul bende sende tamamen aynı durumdayım allah kaza bela vermesin kimseye.. hayırlı uğurlu güle güle kullanmak nasip olur inşallah.

BeşikTaş

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1.4 100 hp enjoy active paketlisini aldım ve çok memnunum 1.2 ve 1.4 arasında her konuda fark var performans olsun donanım olsun. Tek dikkatimi çeken vites geçişleri biraz sert ve 6 vites olsa yılan gibi olurdu. Gayet sessiz çalışıyor içi geniş almak isteyen rahatlıkla alabilir yakıt konusunda şuan 350 km yaptım 90 a sabitliyorum 4.5 5 Lt arası yakıyor uzun yolda ilerle inş. Düşer biraz daha yakıt ve son olarak kadranda gösterdiği kadar gidiyor saygılar