2013 LPG Dönüşüm Masrafları

SYSOP

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben montaja gidecekken böyle ayrıntılı bulamamıştım paylaşayım faydasını gören olacaktır.İşlemler sırasıyla;

Kit Montajı 1.700TL (Marka,kit modeli,bayi,şehir fiyatta değişkenlik gösterecektir.)

Sızdırmazlık Raporu 25TL (Montajın ardından ilk işlem. Şehrinizdeki Makine Mühendisleri Odasından alınıyor, bir nevi muayene)

Ek-1 20TL (Trafik Tescil Belgesi, takipçilerde bulunabiliyor.Asıl yeri şoförler odası.Belgenin elle doldurulması yasak bilgisayar çıktısı yada daktilo olacak. Bazi lpg bayileri kendileri veriyor ben sızdırmazlığa gittiğim yerde doldurttum)

TÜV Muayene 160TL (Randevu almanıza gerek yok gittiğiniz istasyonda giriş işlemleri için sıra alırken "Randevusuz Araç bölümünden > Küçük/Büyük Araç Muayene Tekrarı" deyip öncelikli sıra alabilirsiniz. İşini garantiye almak isteyenler saatli randevuda alabilir tabi.

Trafikten Ruhsat Yenileme 66TL (Son işlem. Devir,yeni kayıt,tescil vs işlemlerin yapıldığı yerden sabahtan size verilen belgeleri(tadilat projesi,sızdırmazlık raporu,ek-1, tüv muayene raporu) teslim ediyorsunuz yoğunluğa göre akşam üzeri veya ertesi gün teslim edeceklerdir.

Kit montajı hariç standart masraf toplamı yaklaşık: 270 TL

Astra Maniaa

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2. el araç satış ilanında bolca lpg işli değildir yazısı görüyordum kaçtıkları 270tlmiymiş peh.. Çok yararlı olmuş teşekkürler

myugurge

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
En çok bekleteni ve ugrastirinida tuv muayenesi allahtan dayım tuvun müdürünü tanıyorda o kadar insan yumağı arasindan beş dakikada çıkabildim yoksa çok rahat beş altı saat beklerdim tekrarda desem

Bu arada birseyi yazmayı unutmuşsun bu işler için giden yakıt parası onada çok rahat bi elli kağıt ekle bakim :)

marmarali83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
En çok bekleteni ve ugrastirinida tuv muayenesi allahtan dayım tuvun müdürünü tanıyorda o kadar insan yumağı arasindan beş dakikada çıkabildim yoksa çok rahat beş altı saat beklerdim tekrarda desem

Bu arada birseyi yazmayı unutmuşsun bu işler için giden yakıt parası onada çok rahat bi elli kağıt ekle bakim :)
müdür tanıdıkları olanlar , usta tanıdıkları olanlar , çaycıyı tanıyanlar..... liste uzar gider.
buda bir haktır arkadaşlar haberiniz ola. ben bankada sıra numarası alıp o önümdeki 100 kişinin numaralarının yanmasını birkaç saat beklerken aradan birinin gelipte "vay! ahmet bey,nasılsın? bizim bir fatura vardı da" diyenlere hakkımı helal etmiyorum.

SYSOP

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Konu sapmasın rica ediyorum.
Ben tanıdıksız ve çift dikiş muayeneden 1.5 saatte çıktım her zamanki kalabalık vardı.
Ve yakıta gelirsek 50 biraz fazla olmuş hem şehirden şehire çok değişir hemde muhattabı lpg taktırdığı için artık böyle bi derdi kalmamış demektir :D

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bilgilerını paylastıgın ıcın tesekkurler bırcok kısının ısıne yarayacaktır ;)

Ahh garanti ahh :/ Garantıyı bozmayacak varya hemen lpg cime gidip atiker taktırırım :(

marmarali83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ahh garanti ahh :/ Garantıyı bozmayacak varya hemen lpg cime gidip atiker taktırırım :(
bu ayın başında arkadaşım toyota auris aldı. aracı teslim almadan serviste lpg taktılar. garanti bozulmuyormuymuş nasıl yaptırdın dedim. dışarda yaptırmasınlar diye öyle söylüyorlarmış. servis 300-500 fazla aldı ama kendileri montajladı diye garantiden çıkartmamışlar.
opel de servisler bunu uygularlarmı acaba? aracı alırken sordun mu? yeni opel motorlarının birçoğunun lpg uyumu olmadığından yetkili servisler lpg garantisi vermezler ama corsadan insignia ya kadar bütün motorlarda lpg ye uyumlu değilmi acaba?

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu ayın başında arkadaşım toyota auris aldı. aracı teslim almadan serviste lpg taktılar. garanti bozulmuyormuymuş nasıl yaptırdın dedim. dışarda yaptırmasınlar diye öyle söylüyorlarmış. servis 300-500 fazla aldı ama kendileri montajladı diye garantiden çıkartmamışlar.
opel de servisler bunu uygularlarmı acaba? aracı alırken sordun mu? yeni opel motorlarının birçoğunun lpg uyumu olmadığından yetkili servisler lpg garantisi vermezler ama corsadan insignia ya kadar bütün motorlarda lpg ye uyumlu değilmi acaba?

Servise LPG konusunu actıgımda biz takmıyoruz motor numaranı landirenzo bayine gonderiyoruz onlar uygun olanı secıp takıyorlar fakat opelın anlasması bıttı yanı her halukarda LPG takarsan garantın bozulur denıldı bana :/ Ayrıca ben oyle heryere LPG taktıramam cok ince işçilik gereken birsey izmirde bir tane ustam var taktırırsam birtek ona taktırırım... LPG uyumu ecotec motorlarda gayet te güzel saglanıyor , sorun yasayanlar LPG montajını dogru durust yapamayan ustaya denk gelmıs araç sahıpleri.

selo06

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çok güzel paylaşım elinize sağlık :) lpg her motora uyumludur,önemli olan profösyenelce işi bilerek düzgün montaj yapmak ;) Yksa her motor aynı monifoldu del yakıt benzin yerine gazla birleşsin olay bu neden uymasın,GC 8 impreza porshe cyyane cayenne a takılıp uyum oluosa tsi iye fsi a turbo passata insignia ya neden olmasın :) Düşüncem bu yönde :D

myugurge

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

LPG yi hiç bir OPEL bayisi takmaz , uğraşmak istemez çoğu , takmadığı gibide sizi korkuturlar şu cümleyle

Bak gidip LPG taktırırsan eğer enjeksiyonlar , buji , yakıt sistemi vs vs vs ... garanti dışı kalır

Yok yahu korkmayın , tüpü taktırdığınız yer (en azından benim taktırdığım yer mersinin belli başlı lpgcisi olduğu için) garantisi bozulan TÜM parçaları KENDİ bünyesinde tekrardan garantiye sokar . Bu ne demek ? Yani tüpten kaynaklı o garantiden çıkan parçalar bozulursa bunu OPEL Servisi karşılamaz ama LPG yi taktırdığınız yer ve XXX karşılar (XXX Dediğimiz takılan tüpün markası BRC , Landirenzo gibi)

Bu arada tüp takılınca aracın tamamen garantiden çıkmıyor korkma , benimde araç 5 aylık bir araç , sadece tüp taktırdığım için motora dair ne varsa garantiden çıktı onuda dediğim gibi BRC üstüne aldı , bu durumda sorun kalmadı ...

müdür tanıdıkları olanlar , usta tanıdıkları olanlar , çaycıyı tanıyanlar..... liste uzar gider.
buda bir haktır arkadaşlar haberiniz ola. ben bankada sıra numarası alıp o önümdeki 100 kişinin numaralarının yanmasını birkaç saat beklerken aradan birinin gelipte "vay! ahmet bey,nasılsın? bizim bir fatura vardı da" diyenlere hakkımı helal etmiyorum.

Tanıdık konusuna gelirsek , sen beklemeyi seviyorsan biz ne yapalım arkadaş , sende git kendine bir bey bul öyleyse , bende arkamdan böyle atıp tutanlara hakkımı helal etmemişimdir . Gün gelir benim önümde 1000 kişi varken sen gelipte bir bey bulursan o zamanda ben sana sorarım ama

yakıta gelirsek 50 biraz fazla olmuş hem şehirden şehire çok değişir hemde muhattabı lpg taktırdığı için artık böyle bi derdi kalmamış demektir :D

50 kağıt tutuyor dostum , ben tüplü olduğum halde mersinin dışına çıkmak zorunda kaldım çünkü muayene istasyonları genelde hep şehrin dışında anasının gözünde olur , yani bu durumda tüplüde olsan 50 lira yakıt parası çok rahat gider , e bunun birde emniyeti , şöförler cemiyeti , şusu busu var ... ;)

Son düzenleme: