2013 LPG Dönüşüm Masrafları

SYSOP

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Servise LPG konusunu actıgımda biz takmıyoruz motor numaranı landirenzo bayine gonderiyoruz onlar uygun olanı secıp takıyorlar fakat opelın anlasması bıttı yanı her halukarda LPG takarsan garantın bozulur denıldı bana :/ Ayrıca ben oyle heryere LPG taktıramam cok ince işçilik gereken birsey izmirde bir tane ustam var taktırırsam birtek ona taktırırım... LPG uyumu ecotec motorlarda gayet te güzel saglanıyor , sorun yasayanlar LPG montajını dogru durust yapamayan ustaya denk gelmıs araç sahıpleri.

Olcay garanti mevzusu şöyle. Söylenenin aksine birçok opel bayi lpg montajı yaptırıyor. Kendi anlaşmalı servisleri var üstüne de 300-500 kar koyup satıyorlar. Sadece benim şahit olduğum İstanbul,Ankara,Antalya bayileri var..
Eskiden olan Landi Renzo ile anlaşmalı bi şekilde garanti delinmeden montaj yapılıyormuş ancak o anlaşma bitti.
Şimdi bozulmaz dedikleri garantinin ayrıntısı da aslında şu. Aracın motor garantisini (ateşleme odasındaki bazı parçaları bunlar subap,subap gaydı,subap lastiği, üst kapak, üst kapak lastiği vb.) lpg ci veriyor. Motorun gaz görmeyen ıvır zıvırı garanti dışı kalıyor. Aracın diğer elektronik kısmına da Opel garanti veriyor. Ha sen ben illa gider Atiker taktırırım diyorsan bişey diyemem tüm markalar bu motor garantisini vermiyor. Örneğin prins için görüştüğümde garanti vermediklerini söyledi. Landi Renzo bu araçlar 20bini geçmediyse 2yıl veya 100bin km ye kadar garanti veriyor.
Yarın motorda bi sorun çıkarsa ve bu söylediğim parçalardan biri olmazsa masraf sana patlar.Montaj yaptıracağın zaman bunu göze alman gerekiyor bu kişiden kişiye değişecek bi karardır mantıklı olan budur diyemez kimse. Biri çıkar garanti bozdurmak saçmalık der bi diğeri yıl olmuş 2013 2 yıllık araç motor garantisi kimin işine yarıyor sanki 2yıl boşa masraf mı yapacağım ben der. :) Garanti ayrıntıları montaj sözleşmesinde de ayrıntısıyla yer alır/almalıdır zaten.

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Olcay garanti mevzusu şöyle. Söylenenin aksine birçok opel bayi lpg montajı yaptırıyor. Kendi anlaşmalı servisleri var üstüne de 300-500 kar koyup satıyorlar. Sadece benim şahit olduğum İstanbul,Ankara,Antalya bayileri var..
Eskiden olan Landi Renzo ile anlaşmalı bi şekilde garanti delinmeden montaj yapılıyormuş ancak o anlaşma bitti.
Şimdi bozulmaz dedikleri garantinin ayrıntısı da aslında şu. Aracın motor garantisini (ateşleme odasındaki bazı parçaları bunlar subap,subap gaydı,subap lastiği, üst kapak, üst kapak lastiği vb.) lpg ci veriyor. Motorun gaz görmeyen ıvır zıvırı garanti dışı kalıyor. Aracın diğer elektronik kısmına da Opel garanti veriyor. Ha sen ben illa gider Atiker taktırırım diyorsan bişey diyemem tüm markalar bu motor garantisini vermiyor. Örneğin prins için görüştüğümde garanti vermediklerini söyledi. Landi Renzo bu araçlar 20bini geçmediyse 2yıl veya 100bin km ye kadar garanti veriyor.
Yarın motorda bi sorun çıkarsa ve bu söylediğim parçalardan biri olmazsa masraf sana patlar.Montaj yaptıracağın zaman bunu göze alman gerekiyor bu kişiden kişiye değişecek bi karardır mantıklı olan budur diyemez kimse. Biri çıkar garanti bozdurmak saçmalık der bi diğeri yıl olmuş 2013 2 yıllık araç motor garantisi kimin işine yarıyor sanki 2yıl boşa masraf mı yapacağım ben der. :) Garanti ayrıntıları montaj sözleşmesinde de ayrıntısıyla yer alır/almalıdır zaten.
Eger bu işlem garanti sözleşmesinde yer alıyor ise sorun yok gibi duruyor ben sadece söz ile verilen bir garanti sanıyorum yazıya döküldüyse güvenilebilinir :) Ama şoyle bişeyde cıkabılır opel garantıden cıkmıs dıye bahane uydurup (sonucta servısler sureklı bahane arıyorlar problem cozmekten cok problem yaratmaya calısıyorlar) LPG cıde bızden degıl derse ortasında mekık dokurum gıbıme gelıyor :/ En ıyısı motorum ıyıce bı otursun zaten benzınde 19 kurus yakıyor aracım garantım bıtsınde oyle atikerimi ustamdan taktırırım :)
Bilgileriniz için tesekkur ederım...

nightknight

Kayıtlı Kullanıcı
28-Giresun
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar a kasa enjeksiyonlu vectralara sıralı sistem takılabiliyor mu?önereceğiniz bir marka var mı?