2020 ASTRA J 1.4 TURBO OTOMATİK ESP ARIZASI

eczfarslan

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Merhaba . 2020 model Astra j sedan 1.4 turbo otomatik aracım var. Landirenzo marka LPG li. 54bin km de . LPG 0 iken takılmış.
Aracımda kullanırken hiç bir sorun yok. Ancak 180-200kmh Lara geldiğimde ESP ve motor arıza lambası yanıyor. Motor arıza lambası yanık kalmıyor. 4lü gibi yanıp yanıp sönüyor sonra tamamen sönüyor. Bu arıza olduğunda araba önce yığılıyor gibi oluyor sonra hızlanmaya devam ediyor. Bu arızadan sonra buji ve bobin orjinal ile değişti. Ama arıza devam ediyor LPG ve ya benzin farketmiyor. Ama arıza veriyor. Bu konu hakkında ne yapmamız gerek ?

eczfarslan

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
LPG ayarı candan mühendislikte yapıldı. LPG yi araba 0 iken bayi landirenzo bayisinde taktırmış.

Ersin_35

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
LPG ayarı candan mühendislikte yapıldı. LPG yi araba 0 iken bayi landirenzo bayisinde taktırmış.
Merhaba. Bizim araçlara landirenzo değil lovato uyumlu. Bende 2000 km de iken lpg taktırdım ve ustam landirenzo daha pahalı olmasına rağmen bu motora lovato uyumlu dedi.
Sizin konuya gelirsek 180-200 km hızlar yüksek hızlar. Her zaman çıkılabikecek hızlar değil. Bizim araçlar c sınıfı bir araç. Denemelik yol boşken kısa süreli yapılır ama uzu. Süre yapmamak gerek. Tahminim enjektörler yeterli gelmiyor. Aynı durum benzinde oluyor mu?

eczfarslan

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Aynı durum benzinde de oluyor. LPG ve ya benzin farketmiyor yapıyor. Landirenzo yu bayi takmış. Candan mühendislik landirenzo da kaliteli sıkıntı olmaz dedi.

eczfarslan

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Bu dediğim sorun dışında en ufak şikayetim yok zaten gayet memnunum

melih66

Kayıtlı Kullanıcı
66-Yozgat
Siteyi ziyaret et
sorununuz çözüldümü

melih66

Kayıtlı Kullanıcı
66-Yozgat
Siteyi ziyaret et

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Esp arizasini benzindede yakiyorsa subaplari komprasyon testine sokturun eger kacak yoksa atesleme ve turbo sisteminizi kontrol ettirin

eczfarslan

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
sorun devam ediyormu bilmiyorum yakın zamanda lpg regülatörü bozuldu onu değiştirdim garantiden. uzun yola çıkmam lazım denemem lazım çünkü şehir içi kullanımda hiç bir sıkıntı yok

• Beğen
Tepkiler: OKANCAANNN

melih66

Kayıtlı Kullanıcı
66-Yozgat
Siteyi ziyaret et
sorun maf sensöründen çıktı arızalıymış, P0172 zengin karışım hatası verdiriyordu silkeleme yapıyordu