2750 devirde araç şasesinde titreme

xyz0101

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Enjektörden olma ihtimali 0, eğer aynı sorundan bahsediyorsak baktırdığınız usta biraz sıkmış...

xeon_bilis

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Enjektörden olma ihtimali 0, eğer aynı sorundan bahsediyorsak baktırdığınız usta biraz sıkmış...

kardeşim inşallah haklısındır:cry:. yoksa en mazot aldığımız yerle falan mahkemelik olacağız bu yüzden. düşününce dediğin gibi işi enjektörlere bağlamak pek mantıklı gelmiyor. fakat bir fikir çıkarsa buradan yaın söylerim ona göre ilerleriz. yanlız bu iş beni garanti sonrası servis olayları hakkında beni düşündürüyor açıkçası:confused: .

srt06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar benim arabadaki sorun bence % 100 egzoz sistemi ile ilgili. sipariş edilen parçalar ( modifiye edilmiş 2 adet amörtisör halkası ve 1 adet amörtisör ağırlığı) geldi ve bugün arka egzosa takıldı fakat zırıltı ve uğultu ile ilgili sorun düzelmedi. Sorunun orta susturucuda olduğunu tahmin ediyorum, servise bunu tekrar söyledim. servis şimdi de orta susturucuya takılı 4 adet lastik halka yerine bu modifiye halkalardan takmayı deneyecek. ( opelin teknik bültenlerinde 1500-3000 devir aralığında egzos uğultularına müşteri şiketine göre bu tip uygulamayı yaptığını buldular. teknik bültende bulunan montaş şemasına göre yaptılar.)

bakalım bu halkalar da gelsin, sorun çözülmezse büyük ihtimal orta susturucu değişir. arabada sanki 2500-3000 devir arasında performans kaybı oluyor.

srt06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar egzos spirali değişti.fakat zırıltı sorunu devam ediyor.susturucular değişmedi.

rölantide özellikle soğuk havalarda radyo konsolun olduğun kısımdan bahsettiğim devirlerde zırıltı geliyor. serviste ben gaza basarken usta motor bölümünde belli yerlere dokundu ve geçici olarak ses kesildi normale döndü.

kafam iyice karıştı değişmeyen susturucular kaldı. araç birazda gürültülü gibi.servis ısrarla susturucular normal diyor.katalitik konvertörde problem yok diyor. bir forumda görmüştüm manifolt contası da zırıltı yapıyormuş. servis olmaz dedi.

acaba motorun belli devirlerinde konsola temas eden bir parça, elektrik kablosu filan mı yapıyorki. yardımcı olacak bir arkadaş yok mu?:confused:

evrimatan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
iyi akşamlar arkadaşlar,

ben 2008 astra cosmo easytronic benzinli bir araca sahibim.arabam devirlenirken 2750 devirde arabanın şasesinde bir titreşim ve uğultu meydana geliyor.arabanın rolantisi normal.tekleme yok. fakat hem ankara da hem de kdz. ereğli de servise götürmeme rağmen,servis yetkilileri titreşimi farkettikleri halde problemi bulamadılar ve normal dediler.2750 nin altında ve üstünde titreşim ve uğultu kesiliyor.

bu konuda bana yardımcı olabilirseniz sevinirim.

teşekkürler..

Araç cdti mı ? Benim aracımda da aynı şey vardı. Volan dişlisinden kaynaklanıyordu. Baskı balata ve volan değişti. Şimdi sorun yok. Tıkır tıkır çalışıyor.

srt06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1.6 115 bg benzinli.senin aractada belli bir devirde zirilti yapıyordu

srt06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
torpidoya gelen zırıltıya motorun gögüse yakın kısmında bulunan yakıt borusunun sebep olduğu serviste söylendii. ses biraz kesildi. fakat arkadaşlar benim araç bir benzinli araca göre gürültülü çalışıyor gibi. tabanda titreşim ve zırıltı aynen devam.

srt06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
opel macaristan teknik destek kısmı aksta meydana gelebilecek bir balans bozukluğunun titreşim ve zırıltı yapabileceğini söyledi. Bu nedenle serviste akstaki oluşabilecek titreşimi önlemek için aks damperi (ağırlık) diye bir malzeme sipariş edeceğini söyledi.

ilk bakışta mantıksız geldi fakat düşününce belli bir devirde (vites değiştirme aralığı) yapan zırıltının kaynağı olabilir. aksta oluşabilecek bir balansızlıktan dolayı şanzumana gelen bir titreşimi şasede hissediyor olabilirim diye düşünüyorum.

bu konuda uzman arkadaşların yardımına ihtiyacım var..

H

hayati06

Bilgi Girilmemiş
opel astra lpg tekleme var

aracımda 100km sabit hızla giderken motor tekliyor ayrıca 3000devir altında araç gaz yemekte zorlanıyor. 3000 deviri geçtikten sonra rahatlıyor. ayrıca uzun yolda rampa yukarı çıkarken bi müddet sonra motor arıza lambası yanıyor ve araba gaz yemiyor. yardım edebilirmisiniz?

srt06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
iyi akşamlar arkadaşlar,

sonunda beklediğim parça (vibrasyon sönümleyici) geldi ve sağ tahrik mile (aks) körükten itibaren 292 mm mesafede takıldı ve şu anda problemim çözüldü.Araba 2750-3000 devir arası rahatladı,titreşim kesildi. sanki yakıt tüketiminde bile değişiklik oldu. buradan opel tümar servis yetkilerine teşekkür ediyorum ilgilerinden dolayı.