4445308

marmarali83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bugun bu numara tarafından arandım. kredi kartımdan müşteri hizmetleri aracılığı ile geçen sene sağlık sigrtası yaptırdığımı bu sene süresinin dolduğunu söylediler. bir sene ücretsiz olan sigorta için ikinci sene devam etmem gerekiyormuş. iptal ederlerse 1500 tl cezası varmış. isterseniz iptal edin isterseniz 300 tl ye bir sene daha uzatabilirsiniz dediler.
ilk başta kızdım olmaz öyle birsey dedim. geçen sene 8 dakika 5 saniyelik bir telefon görüşmesi ile onayı vermişsiniz dediler. yok ben öyle bir onay vermedim. kesinlikle böyle bir şey yok dediğimde,hesaplarınıza bakın göreceksiniz dediler. bende şuanda internet bankacılığı açık bir şey yok burda dediğimde zaten ilk sene ücretsiz uzatmazsanız hesabınıza yansıyan cezayı görürsünüz gibi çevirmeye çalıştı. ben bi bankayı arıyayım siz tekrar arayın dediğimte tamam yarım saat sonra arıyacağım dedi ve 2 saat oldu dönen yok.
dolandırıcı olduklarını biliyorum ama teyit etmek ve onradan çıkabilecek bir borcun yükümlülüğünden kurtulmak için bankayı da aradım. aramalar ses kaydı ile kayıt edildiğinden borcum olmadığının ve bankaya karşı herhangibir sigorta kapsamında yükümlülüğümün olmadığının teyitini alıp ses kaydı ile belgeleştirmiş oldum:)
yeni bir dolandırıcılık yöntemi daha ortaya çıktı. bilginiz olsun diye konu açmak istedim.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Hazır aramışlar güzelce bir ana avrat küfretseydin...

marmarali83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
öyle konuşuyor ki insan acaba mı diyor. ikinciye arasaydi yapacağım o olacaktı zaten :)

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Şerefsizlik aldı başını gitti. Millet sanki çaydan süpürüyor parayı bir kaç şerefsiz terlemeden para kazanma peşinde... yasalar da iş yok bu şerefsizlerin canını yakacak yasa olsa böyle alıp başını gitmez bu işler.

okayhan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
okayhan.com
Aynı numara beni geçen hafta aramıştı, ilk cümlelerinden dolandırıcı olduklarını anladım. Arayan bayandı. Baktım dolandırıcı, kadına çıkma teklif edince telefonu kapattı hemen, benim için etkili bir yol :D

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Kanan çok insan var maalesef. Sikayetvar.com da çok konuları var bu ve benzerlerinin. Zaten 300 ü alınca, devamını da getirtmişler milletten. Devlet neden göz yumuyor anlamıyorum resmen dolandırıcı bunlar. 1 şikayet eden, 1 işini yapan savcı yok mu, şu memlekette.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
.................... Devlet neden göz yumuyor anlamıyorum resmen dolandırıcı bunlar. 1 şikayet eden, 1 işini yapan savcı yok mu, şu memlekette.

Ha 300 TL ye hayali sigorta ha 5.05 TL ye dünyanın en pahalı benzini. Ben arada bir fark göremiyorum, sonuçta ikisi de haksız kazanç, ikisi de soygun :sopa: .

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Ha 300 TL ye hayali sigorta ha 5.05 TL ye dünyanın en pahalı benzini. Ben arada bir fark göremiyorum, sonuçta ikisi de haksız kazanç, ikisi de soygun :sopa: .

Benden aldığı 5 lira ile bu ülkeye yol,su,köprü,sağlık vs. getiriyorsa helal olsun. Birilerinin koluna saat, boynuna kolye oluyor ise haram olsun. Bu kadar basit mevzu aslen.

marmarali83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bir ülke bir şey üretip satmıyorsa benzini 5 liradan satması gayet doğal bir durum oluyor maalesef.
koreli bir firmada mühendis olarak çalışan bir arkadaşım kore ye eğitim amaçlı gitmişti. adamlarda minibüsünden otobüsüne kepçesinden taksisine ya Hyundai yada kia kullanıyorlarmış. adam ürettiği malı ülke içinde de sattığı için para ülkede kalıyor. bize sattıkları da ülkelerine artı gelir oluyor.
biz yerli otomobil yapsak (mevcut hükümetten bahsetmiyorum, kim yaparsa yapsın) kimse almak istemez. turk malı ne olacak der geçeriz. körede kullanılan Hyundaide de Mercedes kalitesi olmadığı aşikar ama herkes onu kullanıyor.
ülkemizde onlarca organize sanayi bölgesi ve yüzlerce fabrika var. adam hammaddeyi dışarıdan alıp burda ürünü üretiyor işçiliği ucuzdan kullanıyor ve bize sattığı ürünün parasını kendi ülkesine taşıyor. ülkemizde kurulan organize sanayiler sadece asgari ücretle çalışan sayısını arttırıp havamızı kirletiyorlar. başka bir işe yaradıkları yok.
velhasıl, biz bir şey üretip satmadığımız sürece, benzin parasından gelen vergiyi başka yerden kazanmadığımız sürece uzun süre dünyanın en pahalı benzinini kullanırız.