45.000 bakimi?

fellatore

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
uzaktan çekmemeye başladı zaten bikaçgündür:)
bedavaya degiştirmiyorlar ki zaten
git saatçiye ver kumandanı taksın aynı sından pilin olsun bitsin
bu arada benim kumanda tutukluk yapıyor diye değiştirildi bir donem iyiydi şimdi gene başladı
bu da kronikler arasına girecek gibi astracılara duyurulur

daskinoglu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bedavaya degiştirmiyorlar ki zaten
git saatçiye ver kumandanı taksın aynı sından pilin olsun bitsin
bu arada benim kumanda tutukluk yapıyor diye değiştirildi bir donem iyiydi şimdi gene başladı
bu da kronikler arasına girecek gibi astracılara duyurulur

peki sen eminmisin bitmiş anahtar pilinin saatçide yenisiyle değişiminden sonra, anahtarı arabanın merkezi kilit sistemiyle tekrar eşleştirmenin gerekmediğine?..bizde 99model 406 vardı öyle birşey hatırlıyorum gibi...pil çıkaralıp takılınca anahtar frekansı resetlenmiyormu?..

fellatore

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
peki sen eminmisin bitmiş anahtar pilinin saatçide yenisiyle değişiminden sonra, anahtarı arabanın merkezi kilit sistemiyle tekrar eşleştirmenin gerekmediğine?..bizde 99model 406 vardı öyle birşey hatırlıyorum gibi...pil çıkaralıp takılınca anahtar frekansı resetlenmiyormu?..
şoyle soyleyeyim
kumandam değişmeden once yani eski kumandada ben de pilnin zayıflamış olacagını dusunmuştum
ama once pili cıkartıp yuzeyini sildim bir de anahtarlıktaki temas yuzeylerini sildim tekrar taktım ve calışmasında herhangibir problem almamıştı ben zaten sorunun kumanda sisteminden ldugunu servise kanıtlamıştım pil zayıflamış olsa mesafe arttıukca cekim kuvveti azalır ama ben evimin balkonundan actıgım kapıları aracın yanından kilitleyemiyordum tesadufen birsey nfarkettim aractan indikten sonra ilk defa basınca kilitlememeye baslamıstı arac tabii bunu servise anlatmak biraz zor oldu calışanlar almışlar 50 kez denemişler kumandayı ac-kapa diye tutukluk yapmamış ben ise başka bir amacla gittigim zaman aractan indim kilitlemeden tabii ustaya verdim kumandayı dedim al kilitle bastı ve kilitlenmedi aracla arası 30cm idi sadece bundan sonra alamanya dan sipariş vercez deyip pırıl pırıl anahatrla degiştirdiler senkronizasyonu o zaman yaptılar ama gel gor kı gene aynı huzursuzluk basladı kilitlemede birkac basma bos geciyor ondan sonra tak tak calışıyor ben de cozemedim ki

Joe_Sadriabi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.borauslusoy.com
Ama garantisinin bitmesine kısa bir süre kaldıysa özel serviste tercih edebilirsin. 2005 sonu çıkışlysa garantisinin bitmesine kısa bir süre kalmış olabilir

Benim durumum aynen böyle.

Özel serviste yapılacak bakımda değişen filtreler vs garantiyi bozuyor mu?

45 bin bakım için yaklaşık ücret nedir acaba?

Şu an 41 bin deyim ve uzun yola gitmeyi düşünüyorum şimdi gelsem nasıl olur?

Bir de bu başlıkta başka bir arkadaş da sormuş. Bu bakımlar sadece yağ ve filtre değiştirmekten ibaret mi? Aracın diğer unsurlarına da bakılıyor mu?

Cevap verirseniz memnun olurum. Teşekkürler.

hi_cazz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
inan ben bu linki bulacagım diye gobegim catlamıştı sagol...
ama birşey kafamı kurcalıyor bu adamların hiç mi balatadır-suspansiyondur vs gibi aşınmaya maruz kalıp da değişmesi gereken parcası yok
ne diye soruyorum? servis sadece bu bakım parametrelerine bakıyor
balata değişmeli mi diye sormadan acıp bakmıyolar bunlar da rutin kontrollerde yok mu?

tabiki bakıyorlar ama onlar kesin değişimi olması gerek paraçalra değiller yani rutin değişim yanında kullanından dolayı değişmesi gereken parçalar olduğu için yazılmamış parçalardır.

Benimde merak ettiğim. Corsa C'nin yakıt filtresi(Mazot) 20küsür ytl
Corsa D'nin yakıt filtresi(Mazot) 150küsür ytl.

Neden bu kadar fark var acaba?

kocibey

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
mrb
yag-yakıt -polen filtrelerini orjınal olarak dısarıdan bulabılme ımkanımız varmı astra 1.3 cdtı

B

bülent58

Bilgi Girilmemiş
tabiki bulabilirsin kocibey ;ama garanti sürecindeyse araba ve sen anlaşmalı serviste değilde başka yerde yaptırırsan aracın garantisi bozulur.
2006 yazmışsın bilgilerinde aracı dolayısı ile garanti kapsamında aracın bence 100 ytl indirimle alayım derken aracın garantisinden olma derim ne dersin ?