5 yılda bir ehliyetler yenilenicekmiş

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar bence olayı anlayamamışsınız eğer ki sıfırdan ehliyet verilicekse
bu bunu burda destekliyorum diyenler için bile kabusa döner hepimiz ehliyet aldık kursa gittik falan filan ehliyet almak uzun bir süreçdir öyle bir günde verilmiyor ve giden parada cabası ben işin bu kısmındayım sizler neler diyorsunuz bende taraftarım sadece bir gün verip direksiyona giriceksek sorun yok hoş onunda ciddi geçiceğini hiç inanmıyorum bu uygulamanında direk suyunu çıkartırlar.. orada binlerce insan gelicekdir sınava hangisiyle ilgilenebilirler en fazla bir iki dakka verir 3 metre ileri sürdürtür sıradaki gelsin derler yani ondada bir ciddiyet olmaz..

param gitmiycekse bir hafta sonu giriceksem beklemeden direksiyona sonuna kadar tam destek..

ayrıca diyorsunuzki kuralllara uysun inanın o arabaya binip tüm kurallara uyup sonra kendi arabasına binip eskisi gibi süren bir ton insan var siz sanıyormusunuzki insanlar kuralları bilmiyor hayır tam aksine çoğu biliyor ama kurallara uyarlarsa acemi şöför konumuna koyuluyorlar diye uymuyorlar.. buda bir gerçek hepinizde biliyorsunuz..

benim canımı sıkan ben sıfırdan kursa girip bir ton vakit harcıyıp para harcayıp yok trafiklerde evrak kovalayıp bu gün git yarın gellere maruz kalıp ve bunu her 5 senede bir yapıp ne devleti zengin ederim ne kendimi harap ederim.. ehliyetsiz binerim daha iyi zaten şu 10 yıldır en fazla 20 kere çevirmeye girmişimdir.. eğer bu uygulama böyle olucaksa bu iş birilerini zengin etmek birilerinin kesesini doldurmakdan öteyede gitmez.. ve yollara milyonlarca ehliyetsiz kasapı salarlar.. gerçekden ehliyeti olmayanlar ile yada ehliyeti iptal edilmiş insanlarla bu uygulama yüzünden ehliyet alamamış insanlar iyicene birbirine karışır... artık at izi it izine karışır..

ben cumartesileri dahi çalışıyorum hangi arada gidip birde bu saçmalıklarla uğraşıcam.. benim gibi milyonlar var el mecbur sallıycaz müsait bir vakit bulana kadar o süreç zarfında ehliyetsiz sürücem..

ben hayla idda ediyorumki en iyi uygulama bir resmi sağlık heyetinden sağlıklıdır sürüşüne mani olucak bir engel yokdur raporu almasıdır en eğitimsiz ilkokul mezunu hanzo bile o direksiyon sınavından geçer atla deve değil o sınav ama her kez heyetten geçemez.. o raporu alıp trafiğe ibraz ederiz sağlıklıyım sürüşüme mani bir şey yokdur diye olur biter bence en güzelide budur.. para gitmez vakit gitmez sağlıklı mantıklı olur..

Son düzenleme:

NoMoreSorrow

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Devlet vatandaşa verdiklerini geri toplama çabasında.vergiler az ya,böle icad buluyor.
Belki mantık olarak süper,bakkaldan ehliyet alma dönemi biter belki ama eminim ki amaç o değil.hepsi ayak oyunu.

gOkO

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Devlet vatandaşa verdiklerini geri toplama çabasında.vergiler az ya,böle icad buluyor.
Belki mantık olarak süper,bakkaldan ehliyet alma dönemi biter belki ama eminim ki amaç o değil.hepsi ayak oyunu.

Ne verdide neyi toplayacak :)

BURAK53

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
Habire devlet birşeyler almaya calişiyor vatandaştan sömuruyor ya resmen

alikuscu

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bence ehliyetler yenilenecek bu arada sağlık kontrölü yapılacak o zaman doktorlarıda (örnek olarak) 5 yılda bir sınava ğirmesi lazım o 10 yıldır olan bir konu 5 yılda bir insanlar ğidecek ğözlerini kontrol ettirecek sinir testleri yaılacak vs vs öyle tekrar sınav deil

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim derdim ne sınav ne direksiyon ne o ne bu birincisi para ikincisi vakit 12 yıl önce ehliyeti alırkende işden iznimi falan kullanıp bir sürü ince ayar yapmışdımki işle kurs çakışmasın diye... şimdi tekrar bu tür maskaralıklarla uğraşamam.. yeniden git sınava gir kursa git para öde oraya bayıl buraya bayıl trafiğe bayıl bayıl babam bayıl evraklarını kovala gidersin polis der bu gün çıkmamış yarın gel bilemedin sonraki gün gel hepimizinde işi gücü yokya boş gezenin boş kalfasıyız..

ver baba ver nereye kadar.. bir devlet zorla bu kadarmı insanını vatandaşını mecburi illegal yollara teşvik eder..

S

Sertan_c

Bilgi Girilmemiş
gerçekten olursa böyle birşey hiç bir işe yaramayacağına, sadece rant kapısı olacağına adım gibi eminim..
TÜV ilk geldiğinde ooo süper oldu, artık trafikte hurdalar gezemeyecek dendi ama ne oldu, 40 ila 100 lira arasında fiyatlarla TÜV den kusursuz geçmek çok kolaylaştı...
türk insanının olduğu heryerde muhakkak bir KOLAYI bulunur...

sercan1921

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sanmıyorum sınav olsun sadece sağlık kontrolü yapıp yeniliceklerdir zaten ehliyetlerin 10 senede bi sağlık onayı alıp yenilenmesi gerekmiyor mu_? Benmi yanlış hatırlıyorum_?