5 yılda bir ehliyetler yenilenicekmiş

ugurserhan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bir arada evin önüne parktan işgal vergisi düşünen geri adım atan bu zihniyet adım adım sonunu hazırlıyor.Bence işe 5 senede bir ehliyet yenileyeceğine bundan sonraki akıntının önünü kesmekle başlasın.Avrupa Birliği'ne girmek için ehliyet kotasını gözünü karartıp bol keseden dağıtmadan önce,gözleri görmeyen vatandaşa ehliyet vermeden önce düşünseydi.Özel kurslara pas etmeden,kurslara gitmeden ehliyeti kurye ile göndermesine sebep olmadan önce düşünseydi.20 BİN TL.lık araca ötv ve diğer kesintiler ile 45 BİN TL.ya çıkaran petrole en uzak ülke amerikaya inat kuyu dibindeki ülkemde gözü dönmüş fahiş fiyatlarla petrol satan, katmer katmer haince cebimdeki parayı alan zihniyet şimdide periodik para garantili bir uygulamaya geçiyor.Sağlık kontrolünü anlarımda,hala araba kullanabilirmi diye daha önce verdiği ehliyete itimat etmemesi yapmış olduğu ayıbın sıvamasıdır.Kasa atmam belki ama al OPELi git yak meydan da diye geçsede bazen aklımdan yetkili açıklaması "opeli zaten arıza çıkarıyordu kaskodan para almak için yaptı" derler diye de korkuyorum.20 senedir araba kullanıyorum.Hiç bir dönemde bu kadar saçmalık görmedim en büyük kazaları alınan bu kararlarla kendileri yapıyor.Sorun şu ki derslerde bile emsal teşkil edecek olan uygulamaları doğal karşılıyor olmamız,bu amcalar bizi seviyor diye inanıyor olup belli bir mantığa oturtmaya çalışıyor olmamızın tek nedeni elbette ADANALI,AŞK-I MEMNU,RECEP İVEDİK değil ama katkısada büyük.
not:İtirazım uygulamanın kendisine değil,daha nasıl sağabiliriz zihniyetinedir.

SAYGILAR

BY_Corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sağlık muayenesi (dikkat testi,refleks testi, göz muayenesi) ve tekrar bir yazılı sınav güzel olurdu, direksiyona gerek oldugunu sanmıyorum.Çünkü en berbat sürücü bile direksiyon sınavını verecek kadar kullanabiliyor.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Eskiden beş yılda bir ehliyetlere vize yaptırırdık. Bir vize normal, diğer vize sağlık raporu ile yapılırdı. Vize zamanı Ankara Emniyet Sarayı'nın alt katındaki (o zamanlar) Trafik Şubesi'nde sıraya girer, parayı verir vize damgasını bastırırdık, sağlık raporu zamanı geldiğinde de göz hastalıklar servisinde muayenemizi yaptırır para+raporla birlikte vize işlemi yapılırdı. Her ortamda bazı (üstelik bu konuda yetkili) siyasilerimizin avrupalılığı ahlaksızlık, rezillik olarak görüp, girmek istemediğini sık sık beyan etmelerine rağmen nedense bu tür uygulamaları koyarken utanmadan AB'nin arkasına sığınıyorlar. Kardeşim madem AB'ye girmeyeceksin o zaman dünya kadar değişikliği AB istiyor diye neden yaptın, yok, madem kahpe gönlün AB'ye girmeyi çekiyor o zaman delikanlıca AB'ye girmek istiyoruz de. Ama bu söylediklerin yanlış sırf para için bu uygulamaya ihtiyacımız var da diyebilirsin.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Bu arada bir şey merak ettim. Bisiklete binmek, yüzmek gibi yetenek isteyen aktiviteler zamanla unutulabiliyor mu? Sen dağıtımını yaptığın resmi evraklara güvenmiyorsan, eğitim için yetki verdiğin kurumlara güvenmiyorsan, belge verdiğin kişileri uygulama alanlarında denetleyemiyorsan neden faturayı bana yani vatandaşa kesiyorsun? Sen şimdi 15-20 sene evvel ehliyet alan başbakanı, cumhurbaşkanını, bakanları ehliyet sınavına mertçe sokabilecekmisin? Peki ya sen, sınav komisyonunda görev alacak olan öğretmen, denetci veya trafikçi memur kardeşim ehliyet sınavına girdiğin amirim/müdürün/şefin başarısız olursa ne yapacaksın, amirinin/ şefin veya müdürünün ehliyetini başarısız diye iptal edip haritadan kendine yeni bir yer mi beğeneceksin yoksa maşallah müdürüme fıstık gibi araba kullanıyor deyip yalakalık mı yapacaksın? Kurdu kuzuya yedirmekten vazgeçemedik gitti. (adam gibi düzenlenecek sağlık kurulu raporuna, özellikle göz ve psikiyatri ağırlıklı raporları destekliyorum)

Son düzenleme:

alpmurat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
başbakanı, cumhurbaşkanını, bakanları ehliyet sınavına mertçe sokabilecekmisin? Peki ya sen, sınav komisyonunda görev alacak olan öğretmen, denetci veya trafikçi memur kardeşim ehliyet sınavına girdiğin amirim/müdürün/şefin başarısız olursa ne yapacaksın, amirinin/ şefin veya müdürünün ehliyetini başarısız diye iptal edip haritadan kendine yeni bir yer mi beğeneceksin

Savaş abi Bu tarz şeyler devlette (Polis olarak) yaptığı işe göre çalışanlara bu konularda İnspector yetkisi verildiği için emekli olasıya kadar böyle sorunları olmayacaktır.

ugurserhan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu arada bir şey merak ettim. Bisiklete binmek, yüzmek gibi yetenek isteyen aktiviteler zamanla unutulabiliyor mu? Sen dağıtımını yaptığın resmi evraklara güvenmiyorsan, eğitim için yetki verdiğin kurumlara güvenmiyorsan, belge verdiğin kişileri uygulama alanlarında denetleyemiyorsan neden faturayı bana yani vatandaşa kesiyorsun? Sen şimdi 15-20 sene evvel ehliyet alan başbakanı, cumhurbaşkanını, bakanları ehliyet sınavına mertçe sokabilecekmisin? Peki ya sen, sınav komisyonunda görev alacak olan öğretmen, denetci veya trafikçi memur kardeşim ehliyet sınavına girdiğin amirim/müdürün/şefin başarısız olursa ne yapacaksın, amirinin/ şefin veya müdürünün ehliyetini başarısız diye iptal edip haritadan kendine yeni bir yer mi beğeneceksin yoksa maşallah müdürüme fıstık gibi araba kullanıyor deyip yalakalık mı yapacaksın? Kurdu kuzuya yedirmekten vazgeçemedik gitti. (adam gibi düzenlenecek sağlık kurulu raporuna, özellikle göz ve psikiyatri ağırlıkla raporları destekliyorum)

Savaş bey söylediklerinize katılıyorum o siyah çok sayfalı ehliyet olayınıda rahmetli babamdan hatırlıyorum.Maslak'tan ehliyet almanın km.lerce sürüp gözüne girememenin zor olduğu dönemleri babamın ağzından defalarca dinledim.Sağlık raporuna,göz refleks muayenesine sonuna kadar destek veriyorum ancak her 5 senede bakalım unutmuşmu gibi bir sürücü sınavı mantığı nasıl bir ahmak fikir dir.(böyle olduğunu güvenilir haberlerden teyid ettim)Sürücü kurslarına,bazı yerlere gelecek olan geliri her 5 senede teslim ediyor olmak,bile bile lades olmak gücüme gidiyor.
SAYGILAR.

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sanki yazılı sınav ösys sınavı ilkokul mezunu okuma yazma bilmeyen hödük bile verir o sınavı zaten kurslar sınava girmeden önce çıkıcak çıkabilicek soruları veriyorlar onları ezberlesen geçersin.. 50 yıldır zaten hep aynı sorular..

direksiyon desen otur koltuğa emniyet kemerini tak aynaları ayarla yalandan dikiz aynasını ayarla yalandan tabi ayarla dediğim zaten ayarlıdır sen göstermelik dokunursun aynaya sonra bir 3 metre git 1 den 2 ye at tamam in sıradaki derler..

bunlamı usta şöför olunucak.. sonra adam o araçdan iner kendi arabasına biner ne emniyet kemeri ne aynalar ne dizki aynası açar müziğinin sesini sonuna kadar basar gider..

her kez biliyor bu işler yalan dolan dümen.. tamamen para almak milletin cebine göz dikmişler desinler cebimizdeki parayı komple verelim niye uğraştırıyorlarki böyle eziyetlerle açık açık söylesinler kardeşim senin ümüğünü sıkıcaz cebindeki son kuruşa kadar alıcaz..

S

Sertan_c

Bilgi Girilmemiş
sınavsız raporsuz "ehliyet vergisi" desinler adına.
biz de uğraşmadan internetten paşa paşa ödeyelim vergimizi geçelim..
olayın özü o aslında boşuna para alıyorlar demeyelim diye göz boyamalar onlar öyle gir sınava git doktora git kursa falan...

Kamikaze

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar bu uygulamayı yapmaları bence asılsız olucak ben kendi adıma fikrimi söyleyeyim kimse gidipte tekrar bu uygulamaları yaptırmaz saten büyük coğunluk karşı çıktıktan sonra buda kanunlarımız arasında bulunupta uygulanamayan yasalara girer sadece onun için sıkıntı etmeye gerek yoq yoksa affedersiniz ama bu insanlar bizden nefes alıp verme vergisi bile alır valla bu gidişle.