95 Oktanmi 97-98 Oktanmı?

113

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kitapcığında 95 diyor bende bp 95 oktan kullanıyorum memnunum..

F@ZIL

emref

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar benim aracımın kitapçığında 95 oktan yazıyor.98Oktana çıkarmak için soket değiştirmek gerektiğini söylüyor.Ayrıca komşumuz clio'suna 98 oktan koydurmuştu.Aracın manifoltları aşırı ısınmış ve dumanlar çıkarmaya başlamış.Tam konuşamadım ama servise çektirmiş.Manifiolt contalarını mı ne değiştirmiş.Bence 95 daha mantıklı.Yinede siz bilirsiniz.

imagoodman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaslar bu konu uzun uzun daha once tartısıldı.okursanız cok faydalı olacagına ınanıyorum.orada pek cok teknık detay bulmanızda mumkun...

A

aykal

Bilgi Girilmemiş
benim arabnın kitapçığında 98 oktan ve katkılı kullanın dior benim bildiğmde yüksek oktanlı benzin biraz daha geç ama performanslı yanarr ve arabanın azda olsa hızını ve ivmelenmesini artırır bilmem doğrumudur !

A

aykal

Bilgi Girilmemiş
Bildiğim kadarıyla yeni nesil araçların motorları konulan benzin oktanını algılayıp kendisini ona göre ayarlıyor zaten. Temiz benzin kullandığınız sürece ikisinden birini seçmek size kalmış. Şunu söyleyebilirim ki, Opel'ler kötü benzine karşı en hassas markalardan birisi.
evet kesinlikle katılıyorum çünkü benim aracımda ona göre kendini ayarlıyor ve bilgi ekranında oktan değişimi gibi bişeler yazıyor (eğer farkılı bi oktan alırsam) ayrıca motor kaputunun altındada sarı bi çevirilen düğme var 95-98 yazıyo isterseniz kendinizde ayarlayabiliyor ve o oktanın yanma şekline göre motor kendini ayarlıyor :alkis:

omach

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
türkiyedeki benzinlerin oktanı nekadar güvenilir orası tartışılır ama önceki arabamda 98 oktan kullanıyordum ve memnundum. ama 2.0lt nin altındaki arabalar için en ideali kesinlikle 95 oktan. 95 oktanın üzeri yüksek hacimli motorlar içindir. yani 1.2 arabaya 98 oktan koydum daha iyi gidiyor uçuyor kaçıyor demek sadece kişinin psikolojisini ona göre hazırladığının bir göstergesidir ;)

0

0135

Bilgi Girilmemiş
arkadaşım bu konu üzerinde tez hazırlığı yapıyor kendisi kimya mühendisi şimdilik bana söylediği 97 oktanın opel astra da egzoz geri besleme ünitesini bozabildiği ve parçanında pahalı olduğunu söylüyor bilmiyorum karşılaşan var mı?

buraqh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
K-pet kıbrıstan litresi 1950 ye 95 alıyorum sorun yok.:)