__--İnadına Manuel Vites Diyenler Grubu--__

tunerrus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Anlamıyorum neden otomatikçiler gelip bizim topici alt üst ediyorlar biz manuelciyiz manuel hakkında bilgi alıp vericez siz gidip çayınızı kahvenizi içsenize :D

Ejder1903

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benide katın bende istanbulluyum . otomatikte neymiş öle sanki ataricide araba yarışı oynuyomuşum gibi . bi gaz bi fren . Debriyaj diye bişey war bascan 3 ten 5 e atcan . Otomatikler 3ten 5 e atabiliyo mu?:D
evet bende istanbulluyum:D aradada sıkıştırmak lazım motoru performans kaybı olmasın... çekicen 3ten 2ye kökleyecen gazıı sora ver ara gazı al tekrar 3e işte o zaman deyme keyfime:)

ugurserhan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
herkes istediğini kullansın ben manuel diyorum

Denizcilikte yelken sahipleri; yat sahiplerini denizcilerden saymazlar.Denizcilik emek ister derler.

Otomatik vites İstanbul trafiğinde rahatlamak dışında başka bir artı vermiyor.
Eşimin arabası otomatik ve ne kadar rahat olduğunu biliyorum,bazen hanım benim arabayı kaçırdımı, mecburen ara sıra kullansamda aklım hep aracımda kalıyor.İstanbul trafiği için otomatik ideal tercih sebebi kesinlikle kabul ediyorum ama ister alışkanlık deyin, isterseniz bağımlılık manuel vitesin üstüne sürüş keyfi tanımıyorum.Araç kullanmak ne kadar zevksiz hale gelebilir ki insan araçta örgü örüp,çekirdek çitlesin.Araba kullanırken tamamen konsantre olmalı ve ara gazları hissetmeli 3 te devir saatini limitine dayamalı 4. e geçmeliyim.Ehliyet almak için bile manuel araç zorunluluğu var.Opelciyim ve inadına değil sevdiğim için hep manuel kullanıyorum.Bildiğim kadarıyla seri performans araçlarının hemen hemen hepsi ya ayaktan ya direksiyondan vitesli.Kız kardeşime araba öğretirken kan kustuğum zamanlar aklıma geldi,”debriyaja bastım hadi vitese at” diyor koordine olamıyordu ve ağlaya ağlaya öğretip ehliyeti aldırdım.Şimdi ingilterede ve beni aradığında “sen bana katı bir hoca gibi oldugun için öğrenememiştim ama burada çok güzel kullanıyorum” dediğinde kendimden utanmıştım.Ona aracını sorduğumda otomatik cevabı alınca “başka sorum yok” dedim ve kapadım.
Otomatik işlenmiş bir ürün gibidir olanı kullanırsın,Manuel işlenmemiş bir elmastır ne şekli vereceğine siz karar verirsiniz.Bizimde bir sayfamız olduğu için teşekkürler :) ama gördüğüm kadarıyla en fazla otomatikçiler yazmış :)

SEVGİLER SAYGILAR

~~NEO~~

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Siz şimdi otoban gişelerinde de OGS (Otomatik Geçiş Sistemi) de kullanmazsınız... :D Bizim kontrolümüzde olsun sıra beklerken zırt bırt debriyaj-gaz-fren yapıp kendimizi yoralım dersiniz..Orda da keyifle 2'den 3'e, 3'ten 5'e, 5'ten 25'e atar durursunuz...:D

chevypolat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Denizcilikte yelken sahipleri; yat sahiplerini denizcilerden saymazlar.Denizcilik emek ister derler.

Otomatik vites İstanbul trafiğinde rahatlamak dışında başka bir artı vermiyor.
Eşimin arabası otomatik ve ne kadar rahat olduğunu biliyorum,bazen hanım benim arabayı kaçırdımı, mecburen ara sıra kullansamda aklım hep aracımda kalıyor.İstanbul trafiği için otomatik ideal tercih sebebi kesinlikle kabul ediyorum ama ister alışkanlık deyin, isterseniz bağımlılık manuel vitesin üstüne sürüş keyfi tanımıyorum.Araç kullanmak ne kadar zevksiz hale gelebilir ki insan araçta örgü örüp,çekirdek çitlesin.Araba kullanırken tamamen konsantre olmalı ve ara gazları hissetmeli 3 te devir saatini limitine dayamalı 4. e geçmeliyim.Ehliyet almak için bile manuel araç zorunluluğu var.Opelciyim ve inadına değil sevdiğim için hep manuel kullanıyorum.Bildiğim kadarıyla seri performans araçlarının hemen hemen hepsi ya ayaktan ya direksiyondan vitesli.Kız kardeşime araba öğretirken kan kustuğum zamanlar aklıma geldi,”debriyaja bastım hadi vitese at” diyor koordine olamıyordu ve ağlaya ağlaya öğretip ehliyeti aldırdım.Şimdi ingilterede ve beni aradığında “sen bana katı bir hoca gibi oldugun için öğrenememiştim ama burada çok güzel kullanıyorum” dediğinde kendimden utanmıştım.Ona aracını sorduğumda otomatik cevabı alınca “başka sorum yok” dedim ve kapadım.
Otomatik işlenmiş bir ürün gibidir olanı kullanırsın,Manuel işlenmemiş bir elmastır ne şekli vereceğine siz karar verirsiniz.Bizimde bir sayfamız olduğu için teşekkürler :) ama gördüğüm kadarıyla en fazla otomatikçiler yazmış :)

SEVGİLER SAYGILAR

asıl saygılar bizden ama dediğiniz doğru çok yazdık galiba, şakalaşmak isteyen arkadaşları otomatik sevenler derneğine bekliyoruz, sizde burada rahat rahat muhabbetinizi yapın.
ama arada bir elmasınızı nasıl şekillendirdiğinizi görmek için uğrarız.