__--İnadına Manuel Vites Diyenler Grubu--__

HSG

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
otomatik , manuel.. mercedes , bmw gibi.. 35 e kadar bmw , 35 den sonrası mercedes..

bilmem anlatabildim mi ;)

~~NEO~~

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Rakibinizi tanıyın diye size biraz anlatayım dedim...Vites konumları ve trafikte o konum kullanıldığında rakipe verilen mesajlar... ;) :)

imageimgpng.jpg

P - Peşimden Bakakalırsın...;)

R - Rahat Dur, Alırım Anahtarını...:cool:

N - Ne Yaparsan Yap, Yetişemezsin...:rolleyes:

D - Deli Misin Yapma Dedim, Arabana Yazık...:eek:

3 - Üç Boy Fark İçin Kullanılır...:(

2 - İki Boy Fark İçin Kullanılır...:p

1 - Rencide Etme Bir Boy Yeterli...:D

S - Sen Vites Değiştirene Kadar Sabah Olur... :)

Sizleri Seviyorum... ;)

Type-r

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Rakibinizi tanıyın diye size biraz anlatayım dedim...Vites konumları ve trafikte o konum kullanıldığında rakipe verilen mesajlar... ;) :)

imageimgpng.jpg

P - Peşimden Bakakalırsın...;)

R - Rahat Dur, Alırım Anahtarını...:cool:

N - Ne Yaparsan Yap, Yetişemezsin...:rolleyes:

D - Deli Misin Yapma Dedim, Arabana Yazık...:eek:

3 - Üç Boy Fark İçin Kullanılır...:(

2 - İki Boy Fark İçin Kullanılır...:p

1 - Rencide Etme Bir Boy Yeterli...:D

S - Sen Vites Değiştirene Kadar Sabah Olur... :)

Sizleri Seviyorum... ;)

:kop::kop::kop::kop:

tunerrus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlarım abilerim tamam işin geyiğindeyiz eğleniyoruz birbirimize laf atıyoruz ama. Manuelcilerin manuel araba kullanma zevklerini otomatiği çekememek kıskanmak olarak düşünmeniz beni gerçekten üzüyor. Emin biz manuelciler otomatiğe vericek 1-2 bin tl lik farkı karşılayamayacak insanlar değiliz. Bir gün gelir otomatik araba istersek gidip alırız merak etmeyin. ;)

barıs_koc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben hem yıllardır manuel,hem de sık sık geldiğim istanbul'da halamların olan otomatik araçları kullanıyorum.İstanbul'da evet çok çok büyük rahatlık otomatik.Ve yine evet parkederken rampalarda çok rahat. Ancak manuel aracımızı da memlekette istanbul'dakinden çok daha dik yokuşlarda hiç kaydırmadan kaldırabiliyorum.El frenine de gerek duymadan.Tek yapmanız gereken bi ayak frende öbürü debriyajdayken debriyajı kavramaya kadar yavaşça bırakıp çok hafif titredikten sonra ayağı frenden kaldırmak.araçta en ufak bir kayma olmaz ki ayrıca da istediğiniz yöne doğru yavaşça hareketlenir.

Halamların otomatik aracı 206.Geçen sene karlı bi kış günü nişantaşından şişli yoluna doğru -arkadaşların hatalı yönlendirmesi sağolsun- dik bir yokuştan aşşağı iniyorduk.Araba kar modundaydı.Arkamızdan da taksiyle diğer arkadaşlar geilyordu.yokuşun tam dibinde taksi vardı ve bizim araç hızlanmaya başladı.Mecburen çok ufak frene dokundum ancak araç hemen kendini saldı ve kaymaya başladık.Korna sellektör sağolsun taksici anladı ve trafiği keserek önümden çekildi.Arkadaki taksideklerde en ufak hareket yok adam 1'e almış aheste aheste iniyor.Bilmiyorum belki de ilk defa otomatikle kardaki tecrübemde yanlış mı yaptım ama çok da bi şansım yoktu o yokuştan aşşağı inerken.

Sonuç olarak galiba çoğunuz trafik ve yokuşlar için ve ist. için otomatik diyorsunuz.Trafik için tamam olabilir ancak diğer her şey için ben Manuel derim.

Not: İst. trafiğinde manuel de kullandım yorduğu bir gerçek...

ya kusra bakmayın ama o sizin otomatiği kullnamayı bilmezliğinizden olmuş. Alsaydınız 1 e. araç hiç kasmadan biri ikiye atmadan inerdi. KAr modunda çıkarırdınız mis. tadından yenmez. Otomatik araçla kış daha zevkli inanın.

barıs_koc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
rakibinizi tanıyın diye size biraz anlatayım dedim...vites konumları ve trafikte o konum kullanıldığında rakipe verilen mesajlar... ;) :)

imageimgpng.jpg

p - peşimden bakakalırsın...;)

r - rahat dur, alırım anahtarını...:cool:

n - ne yaparsan yap, yetişemezsin...:rolleyes:

d - deli misin yapma dedim, arabana yazık...:eek:

3 - üç boy fark için kullanılır...:(

2 - iki boy fark için kullanılır...:p

1 - rencide etme bir boy yeterli...:d​

s - sen vites değiştirene kadar sabah olur... :)

sizleri seviyorum... ;)

:d:d:d

barıs_koc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ya bu arada geçen kazımkarabekirde çay içerek işe gidiyoruz. Sağ elde fincan. sol el direksiyonda yanda abla bakakaldı... Eeee abicim farkımız olsun değilmi... olsun olsun....

snbastra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
Barış abi biz pikniği mesirelik alanlarda yaptığımız için sorun yok yani,biz araba kullanmak istediğimizde ARABA KULLANIYORUZ ;)