Ağlatan Şiir...

imagoodman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ağlatan şiir..

‘Şehit Er’den anneye mektup’ şiiri ağlattı

ERZİNCAN Bahçelievler İlköğretim Okulu tarafından düzenlenen yıl sonu etkinliğinde 4/C sınıfı öğrencisi 10 yaşındaki Şeyda Özden, yarbay rütbeli askeri üniformayla çıktığı sahnede ‘Şehit Er’den anneye mektup’ adlı şiiri okurken hem ağladı, hem ağlattı. Ailesinden iki kişinin şehit olduğunu belirten Özden, “Biz çocuklar, terörü hiç ama hiç sevmiyoruz'' dedi.
Bahçelievler İlköğretim Okulu Tiyatro Kulübü'nün Müftülük Konferans Salonu'nda düzenlediği, Vali Yardımcısı Adem Keleş ve öğrenci velilerinin katıldığı gece, üzerlerine ay ve yıldız figürlü kıyafetler giyerek Türk Bayrağı oluşturan 1/A sınıfı öğrencisi Taha Aykut Kabadayı ile Seda Demir’in İstiklal Marşı'nın 10 kıtasını da okumasıyla başladı.
Ardından sahneye gelen Şeyda Özden ‘Şehir Er’den Anneye Mektup’ şiiriyle duygulu anlar yaşattı. Özden şiirin ortalarına doğru gözlerinden akan yaşları engelleyemedi ve hıçkırıklara boğuldu. Özden, şiirin son bölümünü gözyaşları içinde okudu. Geceye katılanlar Şeyda Özden’i ayakta alkışlarken, herkesin ağladığı da görüldü.
Esnaf Ahmet Özden ile ev kadını Gülhan Özden’in iki kızından biri olan Şeyda Özden'in, 1985 yılında öğretmen amcası Asım Özden, Diyarbakır Lice’de, 1996 yılında amcasının oğlu Uzman Çavuş Metin Özden de Muş’ta şehit oldu. Şehit acısını bildiğini belirten Şeyda Özden, “Öğretmenimiz bize vatanımızın ne kadar değerli olduğunu anlatıyor. Biz de büyüyünce vatanımız için şehit olmayı hep düşünmeye başladık. Şiir okurken çok duygulandım. Şiiri okurken önce ailemdeki şehitler aklıma geldi.Terör yüzünden anne babaların üzülmesini, askerlerimizin şehit olmasını istemiyorum'' diye konuştu. Recep DEMİRCİ/ERZİNCAN, (DHA)

İŞTE O ŞİİR

Oğlun Şehit... çatma kaşını Anne
Metin ol da dik tut başını Anne
Gel; öp... kokla... mezar taşımı Anne
Akıtma gözünden yaşını Anne!

Olsa da bu dünyada gönlün ezik
Eğilme kimseye tut başını dik!
Bu duygular bize tanıdık bildik

Ölüm vaktin gelsin kavuşacağız
Albayrak altında buluşacağız
Mahşerde birleşip sarılacağız

Bitmedi soysuzlar ona yanarırm
Dökülen bunca masum kana, yanarım
Öldüğüme değil, sana yanarım

Bizler bedeni olmayan diriyiz
Şanlı Peygamlerin Askerleriyiz
Kanımızla vatanın vergileriyiz

Ya devlet başa ya kuzgun leşe
Vermeyiz kimseye vatanı beleşe
Hele hele üç beş soysuz gebeşe

Siyasiler çıkar adlı oyunda
Oyunlar oynandı hep bizim kanda
Babam, gardaşlarım, yarim bir yanda

Oyunlar oynanıyor kanımızda
Feryatlar kopar yürek kapımızda
Cenazede olurlar yanımızda

Sen Şehit Anasısın gurur duy Anne
Bugün bizim için hem şölen hem toy Anne
Türk; tarihe yön veren o asil soy Anne

M@honi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
normal bir insan bile öldüğünde arkasındakiler için yazdığı bir not olsa okuyanlar kesin ağlar yıkılır ki Şehit bir Er in yazdığı mektubu annesi okurken nasıl duygular içindedir kim bilir Allah hepsinin mekanını Cennet nasip etsin
ellerine sağlık

burakttt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Paylaşımın için teşekkürler Ellerine sağlık kardeşim.Üzülmemek eldemi İnsan mahvoluyor.

reallaz61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ya tuylerim diken diken oldu. Allah arkada bıraktıklarına sabır dayanma gücü versin.

kaabir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
vatanımızın her karıs topragı için içimizden arkadaslarımızın döktügü helal kanlar için yazılmıs cok duygulu ve son zamanlarda yasananlara inat cok güzel bir şiir paylastıgın için cok tesekkurler herkese yaymaya calısacagım...

imagoodman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
vatanımızın her karıs topragı için içimizden arkadaslarımızın döktügü helal kanlar için yazılmıs cok duygulu ve son zamanlarda yasananlara inat cok güzel bir şiir paylastıgın için cok tesekkurler herkese yaymaya calısacagım...
kendı toplumsal dınamıklerımızı bı sekılde harekete gecırmemız gerektıgını dusunuyorum.boylece bırseylerı unutmamız yada gormemezlıkten gelmemeyı ogrenmemız daha kolay olacak umarım.duyarlılıgınız ıcın ben tesekkur ederım...

corsam

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hani filimlerde vardır KAHRAMAN'ın elini kolunu bağlarlar'da İNSAN MÜSVEDDESİ biri gelir adamı tokatlar, KAHRAMAN'da için için kendini yer. Daha nasıl anlatayım...............ASLANKEDİ'ye boğduran zihniyete LANET OLSUN.:mad:
VATAN EVLATLARININ BU ŞEKİLE CAN VERMELERİNE SEBEP OLANLARI YÜCE ALLAHA HAVALE EDİYORUM. YEMİN EDERİM'ki TEK OĞLUM OLDUĞU HALDE ŞEHİT DÜŞŞÜN TEK BİR DAMLA GÖZYAŞI BİLE DÖKERSEM NAMERDİM, AMA YANARIM, YANARIM'ki Nİ'YE BİLİYORMUSUNUZ, ASLANI KEDİYE BOĞDURTTUKLARI İÇİN.:mad: