Akaryakıtta vergi artışı!!inceleyin.

eskikasa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
o kadar yatırım istiodu ne ..k yemey soyundular kültür başkenti falan zırvalarına....
noktalı yerlere uygun cümleleri yerleştirin..
............................................

atomkarinca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İyide benim anlamadığım bişey var.
Şimdi İstanbul Kültür başkent'i olacak da hangi kültürün başkenti olacak ben bunu anlayamıyorum. Doğu kültürü mü yoksa batı kültürümü yoksa Anadolu kültürü mü yada Türk kültürü mü ?(doğu yada batı kültüründen kastım din değil bu ara kültür denince yada medeniyet deyince öyle anlaşılıyo artık ama neyse)
Ve tanıyan bu memleketin kültürünü bilmek isteyen dünya halkı o kadar iyi biliyorki bu toprakların kültürünü inanın bizden çok çok daha iyi bilirler.
Bu memlekette Antakya diye bir şehir var zeugmadan önce dünyanın en büyük mozaik müzasine sahip bir Efesten çok daha önce çok büyük bir hıristiyan şehriydi kaç kişi bilir bunu , Kars kalesi , Van kalesi (nedense van denince akla Akdamar kilsesi geliyor ama orası aslında kale ) Kayseri kalesi , Diyarbakırın surları Harput kalesi Antep yemekleri Türk halkının misafirperverliği Karadenizin zümrüt yaylaları hangisini göstereceğiz istanbulda. Yanlış anlaşılmasın istanbul'a bir garezim yok ama istanbul nasıl istanbul oldu bunu bilen varmı? Daha doğrusu Konstantinapolis buna kimse kızmasın çünkü Türkiye Cumhuriyeti kurulduktan sonra da istanbulun adı uzun bir süre bu şekilde geçti.
Aslında yazacak çok şeyim varda neyse ama sorum şu?
Güzel yurdumun her köşesinde bu kadar ekonomik dar boğaz yaşanırken kimse kusura bakmasın F1 pisti illa deniz kenarı olacak sa mersin tarafına yapılıp oradaki ekonomi ve turizm canlandırılamazmıydı. İstanbul'a gelen zaten geliyor oradan turlarla Gelenlerin %10'unu 1 hafta adana , antakya urfa taraflarında gezdiresen daha çok para kazanmazmısın?
Turizm denince neden sadece istanbul yada Antalya neden sadece deniz ve güneş akla getiriliyor.
Kültür başkentliğini istanbuldan çok midyat, urfa, efes , haketmiyormu
Bu memlette övünelecek tek şey osmanlı ve osmanlı kültürü mü -ki Osmanlı çok büyük bir medeniyetti ama amaç kültür mü yoksa osmanlıya duyulan sahte özlemmi

Arkadaşlar kusura bakmayın ama ben 2002 şubatından 2007'nin sonuna kadar iş sebebiyle şehir şehir gezdim öyle yerlerde öyle insanlarla öyle kültürlerle ve ilk okulu bile bitirmemiş ama öyle kültürlü olan insanlarla tanıştım ki bu memlekette yaşıyor olmaktan hep gurur duydum.
Tamam 20yılı aşkın bir süredir Türkiye de lanet terör belası var ama Türkiyeyi bu beladan kurtarıp oraları turizme açın varya of of of nereler var ne manzaralar var ne insanlar var ne kültürler var anlatamam
Yazık ediyoruz bu memlekete Yani Hani deniyo ya cennet vatan diye gerçekten cennet gibi ama kıymetini bilene ,
Neyse ben baş ağrıtmayım konu nerden nereye geldi kusura bakmayın

Son düzenleme:

kut83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dünyanın 2. en pahalı akaryakıtını biz kulannıyoruz komşu ayağımızın dibinde 1 dolar seviyesinde bizde 2.5 katı artık yeter keyfi gezileri iptal etmek zorunda kalıcaz

ewo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İstanbul kültür başketi insanları hint fakiri olabilir yakında

Mel-a-ku

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kuruduk kaldık. kültür başkenti olacakmış pehhh! ben bunlara şahit olabilecekmiyim acaba. veya cocuklarıma kültür kendinde yaşama standardını sunabilecekmiyim. memleketimi dayayıp döşeyip vitrinemi koyacagım yoksa.

nuribastra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
allah bildiği gibi yapsın ya.nereye kadar babalar nereye kadar.ulan 3.5 olurmu litre ne bu altınmı alıoz ya.bende geçicem lpgye yiter ya.

LAZRAİL61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dünyanın 2. en pahalı akaryakıtını biz kulannıyoruz komşu ayağımızın dibinde 1 dolar seviyesinde bizde 2.5 katı artık yeter keyfi gezileri iptal etmek zorunda kalıcaz
Pardon ben birinciyiz diye biliyorum.yoksa kaptırdık mı unvanımızı.tüh be tek başarımız buydu zaten:D