Akıl istiyorum acil!kalfa&alkol&kaza&sigorta&rücu

neonder

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.ida-marine.com
7 günü geçirirsen işler baya zorlaşır. Sen önce sigortanın gönderdiği celp e itirazda bulun hemen. Yoksa önce parayı öder sonra uğraşırsın. Sonrasında işyerine mahkeme aç. Eleman gelirde ben burda çalışıyordum bu olay benim başıma geldi derse mahkeme işyerinden alır ödemeyi ben eminim . Bide işyeri sigortasız çalıştırmaktan bir şikayet yolu açılır . Kötü bir durum umarım sonucU sizin için iyi olur.

06kpr19

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
7 günü geçirirsen işler baya zorlaşır. Sen önce sigortanın gönderdiği celp e itirazda bulun hemen. Yoksa önce parayı öder sonra uğraşırsın. Sonrasında işyerine mahkeme aç. Eleman gelirde ben burda çalışıyordum bu olay benim başıma geldi derse mahkeme işyerinden alır ödemeyi ben eminim . Bide işyeri sigortasız çalıştırmaktan bir şikayet yolu açılır . Kötü bir durum umarım sonucU sizin için iyi olur.

evet yarın ılk ısım sıgorta sırkerını aramak olacak.
süre ısteyecem.sonucta kaza yaptıgından bıle haberımız yok bıze sanayıde dubalara vurdum dedı çakal.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Bence burada asıl sorumlu yinede o işletmenin sahibi başkada kimse değil. Mümkün değil ki aracın oradan ayrıldığından haberi olmasın. Diğer zaten özrü kabahatinden büyük. İşte böle adamların yüzünden insan aracının başından ayrılmak istemiyor.

neonder

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.ida-marine.com
evet yarın ılk ısım sıgorta sırkerını aramak olacak.
süre ısteyecem.sonucta kaza yaptıgından bıle haberımız yok bıze sanayıde dubalara vurdum dedı çakal.

Kesinlikle sigortayı arayıp itirazda bulunma! Onlar sana süre verir konuşurken ama yasal olarak sulh hukuk mahkemesi sanırım bu işlere bakar, oraya itirazını yap sonra sigortayı ara. Çünkü resmiyette ıslak imza vardır. Sigorta sana yardımcı oluruz der, ertesi ay icrayı yollar. Sen önce resmi itirazını gerekli mahkemeye yap. Onlar işyerinede mahkeme için davet yollar. 2 de şahit bul aracı orada yaptırdığına dair, ama akraba olmasın. Yeminli dinlenen şahit önemli!

06kpr19

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kesinlikle sigortayı arayıp itirazda bulunma! Onlar sana süre verir konuşurken ama yasal olarak sulh hukuk mahkemesi sanırım bu işlere bakar, oraya itirazını yap sonra sigortayı ara. Çünkü resmiyette ıslak imza vardır. Sigorta sana yardımcı oluruz der, ertesi ay icrayı yollar. Sen önce resmi itirazını gerekli mahkemeye yap. Onlar işyerinede mahkeme için davet yollar. 2 de şahit bul aracı orada yaptırdığına dair, ama akraba olmasın. Yeminli dinlenen şahit önemli!

dogru dıyorsun bıde ısın o boyutu var.
çalıştıgım iş dolayısıyla icranın gelmesı demek ıs haddının feshı demek ama mahkeme yada savcı 4-5 gun ıcerısınde beklemeye alırmı ödemeyı bu hızla calışıyormu yada bekletebılırmı.

neonder

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.ida-marine.com
!

dogru dıyorsun bıde ısın o boyutu var.
çalıştıgım iş dolayısıyla icranın gelmesı demek ıs haddının feshı demek ama mahkeme yada savcı 4-5 gun ıcerısınde beklemeye alırmı ödemeyı bu hızla calışıyormu yada bekletebılırmı.

itiraz tarihi içinde itirazda bulunmanız,(7 gün) ödemenin kesinleşmemesi demektir. itirazda bulunmazsanız cezanız kesinleşir ve size resmi yoldan enaz 1 ay süreli ödeme emri gelir. ama siz sulh hukuktan cezaya itiraz etmeniz durumunda size gelen ihbarnamede bulunan kanun maddelerince ödeme durur. size gelen yazıda zaten itiraz yolu belirtilmiştir.(kağıdın altında yazar) siz burada belirtilen mahkemeye itirazda bulunmanız halinde ödeme mahkeme sonucuna kadar durur. zaten size ödeme emrini itiraz süresini geçirdiğiniz takdirde de yapacak olan da bu mahkemedir.bu sebepten siz yasal sürede itirazınızı gerçekleştirin .

MOKIA

Başkan
Bilgi Girilmemiş
www.iststatus.com
Kazayı yapan sürücü seni ilğilendirmez. O arabayı braktığın iş yerinin sorunu.
Sen sigorta ya da aracın o tarihlerde serviste oldugunu belirterek ya itirazını bu yönde yap. Aracın serviste oldugunu ispatlamak daha kolaydır. Sana fatura kesmedimi yapılan işlem belli değilmi. Hiçbişey olmasa şahit ile ispatı olur.
+ Dükkan sahibi iyi niyetli değilse sigortasız işçi çalıştrmaktan SGK ve fatura kesmediği için maliyeye'de şikayette bulunabilirsin.
Aklı başında bi esnaf ise zararını karşılar. Aksi taktirde daha çok zarara ugrar.
Sonuç olarak borcu rigorta şirketi sana sende sorumluluk sahibi olan dükkan sahibine rücu edeceksin. + Diğer SGK ve maliyeden yediği cezada bonusu olucak.
Geçmişolsun

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
* Kaza tarihinde aracın tamircide olduğunu ispatlaman lazım, parçacı, kapakcı gibi ustalar bu arabaya parça götürmek amaçlı tamircinin dükkanına gitmiş olabilirler (tabii esnaf arkadaşlarının alehine şahitlik yaparlarsa)
* Aracı onaran (kaporta/boya işlerini yapan) ustalara bu araç kim tarafından nasıl teslim edilmiş?
* Fiş-fatura almamak suç olduğu kadar vermemek de suçtur. Bu durumda pire için yorgan yakar adamın başına maliyeye musallat ederim.
* Tamirci ve ustalar ile olan görüşmelerimi ses kayıt cihazına kayıt etmek suretiyle yaparım. (bu metot suç ama yalan söylemekte suçtur)
* Bu bedeli öncelikle mal sahibi olarak siz ödersiniz. Zira araçların sahibi anahtarı birisine verdiği andan itibaren sorumluluk altına girerler. Siz aracı ben vermedim, izinsiz alınmış derseniz, bu durumda işin içine hırsızlık suçu da girmiş olacaktır. O nedenle ben aracımı bir yere bırakmak zorunda kaldığımda evrakları araçtan alırım, ilgili kişiye de evrakları aldığımı söyleyerek kulağına kar suyunu kaçırırım. Kaza anında aracı kullanan kişi görevlilere aracın evraklarını gösteremeseydi polis aracı bağlar, bu sayede yaşananlardan en kısa sürede haberiniz olurdu.
* Siz kaza tutanaklarını delil olarak göstererek kaza yapan kişiye dava açabilirsiniz. Dükkan sahibi aracının dükkandan alındığını kabul ederse o da kendisine teslim edilen emanete sahip çıkmadığı için davaya dahil olur, ama kalfa aracı benden izinsiz almış derse işin içine tekrar hırsızlık girer.

Sizi zor ve sıkıntılı bir süreç bekliyor :(.

Ozgurruh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kaza yerinde tutanak tutulma mis mi ? Alkollü sürücü kimin olduğu belli değil mi ?
Saygılar.
HTC cihazımdan gönderildi.