Alttan gelen Garip ses. :)

06Berkay

Yönetici
Başkan
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Forumumuzdaki bir konuya ait bir video olması lazım.. Lastikleri değiştirerek gidermişti sanırım sorununu..

Sent from my iPhone using Tapatalk

aton1981

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
:( Lastikler değiştiği halde sorunum giderilememişti.

Goodyear asymetric 3 ten pirelli p zero ya.

06Berkay

Yönetici
Başkan
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Ha pardon şimdi hatırladım şanzıman ile ilgiliydi.. Hatta kronikmiş yurtdışında çokça sorun yaşayan olmuş galiba...

Sent from my iPhone using Tapatalk

aton1981

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Jantlar değiştirerek denedik. Sonuç; titreşim gitti. AMa, ses aynen arkadan gelmeye devam etmekte.

Tek bakılmadık nokta, balatalar, kaliperler, porya bağlantıları kaldı. Disk yamuk olabilir. Belki bir yere sürtüyordur diye ummaya başladım.

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Jantlar değiştirerek denedik. Sonuç; titreşim gitti. AMa, ses aynen arkadan gelmeye devam etmekte.

Tek bakılmadık nokta, balatalar, kaliperler, porya bağlantıları kaldı. Disk yamuk olabilir. Belki bir yere sürtüyordur diye ummaya başladım.

disk yamuk olsa bir iki tur dönme sonrası kaliper geri çekilip balata disk teması kesilmesi lazım. sol arka disk yamuk kendi aracımda ordan biliyorum :)
sesin geldiği bölgede alttan pütür sprey üstten ses izolasyon çalışması yapsan sanki ses falan kalmaz gibi geliyor bana :D (yeni bi iş açayım başına :p )

aton1981

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
disk yamuk olsa bir iki tur dönme sonrası kaliper geri çekilip balata disk teması kesilmesi lazım. sol arka disk yamuk kendi aracımda ordan biliyorum :)
sesin geldiği bölgede alttan pütür sprey üstten ses izolasyon çalışması yapsan sanki ses falan kalmaz gibi geliyor bana :D (yeni bi iş açayım başına :p )

:D Vallahi olur :D

Ama piskolojikman ses kaynağı kesilmedi. Hala ve hala lastiğe boşta vurduğum ile yürürken ki malum sesin kaynağının aynı olduğunu düşünüyorum. Bu da lastik fikrini güçlendiriyor. Çıkma ucuz iki lastik alıp deneyeceğim sanırım. Önce alt takım kontrolü bir daha.

Az evel deneme yaptım tekrar. Arka bölümde sesin en net geldiği yerde
elime titreşim gıdıklama vermekte. Bakalım bi işe yarayacakmı.

aton1981

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Konuyu acık hortlatayim.
Sesi henüz geçiremedik. En son jant denendi ve birşey yapılmadı. Bu sürede de uzunuzadıya denedim.

Bir ara yıkama sornrası hiç bir şekilde ses gelmediğini farkettim.
Sabah erken yola cıktığım bir vakit sesin yine hiç gelmediğini farkettim.

Kimi zamanları uzun yolda duymuyorum, kimi zaman azar azar veriyor. ÖZellikle dikakt ettim, 38 derece ve yukarısı hava sıcaklığında ses kendini belli ediyor....

Bu esna da, lastik tabanına sert cisim ile vurduğumda aynı sesi alıyorum.

Sesin gelmediği zamanlarda, lastik tabanındaki denemede sesin az geldiğini alıyorum.
Ayrıca, sesin gelmediği zamanlarda camları açtığımda azar azar sesi duyuyor, camları kapatınca sesi almıyorum.

Sesi aldığım zamanlar da cam açık kapalı farketmiyor. Ses geliyor. Cam açıkken daha da belirginleşebiliyor.

Duruma göre bazen 20 km den sonra, bazen 40' da hissediyor. KEsinlikle yol turumu ve asfalt türüne göre şiddeti değişkenlik gösteriyor...

Lütfen biri bana bu lastikten oluyor desin :(

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu sorun sizden kaynaklaniyor. Allahinin askina hicmi derdin yok abim ya birde bir ton masraf edip ugrasmissin.
Ses bu gelir , videoda falan kimse ses mes duymuyor , bence sen garipten sesler duyuyorsun . Ama bence git bi dert edin yoksa isin zor. Kolaygelsin.

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

aton1981

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hee, uyduruyorum tamam. Burasıda teknik destek bölümü de değil zaten. Psikolojik sesler bölümü. :) :)