Anlaşilamayan sorun!!

akın27

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selam arkadaşlar.Klima açıkken direksiyonumda sertleşme ve ağırlaşma oluyor özellikle direksiyonu çevirdiğimde sanki sürtme sesi gibi bi ses yapıyor.Klimayı kapatınca normale dönüyor.İşin garip tarafı hem elektrikçiye,hemde özel servisteki ustaya gösterdim ama bişey diyemediler.Hatta klima motordan belli bir güç alığı için normal filan dediler ama benim içime sinmedi.Başka yerlerede göstericem ama aranızda bir fikri olan yada anlayan varsa paylaşırsa sevinirim.Teşekkürler...

akın27

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
8-9 ay önce servisten almıştım.

MOKIA

Başkan
Bilgi Girilmemiş
www.iststatus.com
Direksiyon hidroliğinin altaki şemada da göreceğin gibi Klima sistem ile bi ilğisi yok..
Benim aklıma gelen tek olasılık Klimayı açtığında aşırı güç çekmesinden dolayı Direksiyon hidrolik pompasına giden güç azalıyor. ve direksiyonun sertleşiyor.
Servis olarak nereyi kullanyosun Okuşluğlar ımı kullanyon yoksa canlar ımı.. Direksiyon hdrolik pompası kontrol edildimi.?
direksiyonpompwx2.jpg

akın27

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
genelde okuşluğlar ama ikisinede dil taşerlere baktırdım hemen karşısındada elektrik ve klima ustası vardı.Klima bakımına ve klimadan kaynaklanan hararet sorunuma o elektrikçi bakmıştı.Ama bu kez boşver böyle idare et bişey olmaz deyip işin içinden çıkamadılar!!Bir problem olduğu kesin.Bide okuşluğlar olmadı canlara baktırıcam.Çok cansıkıcı bi durum çünkü,dönüşlerde gacır gacur ses yapıyo direksiyon pompasını bozucam diye çekiniyorum.Neyse yorumlar için teşekkürler arkadaşlar.

setapxxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracınızda şase eksikliği olabilir..klımayı actığınızda rolentide düşme oluyorsa pompa görevini tam yapamıyordur..aracınız vectra b sanırım..diroksiyonunuz yağlı ve kayıştan güç alan bir pompası var..astra g olsaydı akü yada şarj dinomosu diyebilirdim..

MOKIA

Başkan
Bilgi Girilmemiş
www.iststatus.com
Evet soner in dediği gibi vectra larda kayıştan alıyosa.
Ozaman şaseye baktır temizlet hatta yenilet.
Vectra larda bu şase problemi kronik sanırım.