arabamızla yaptığımız acemilikleri paylaşalım mı

serdarm

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben de 10 yaşımdayken Doğanımız vardı , onlarda da geri vitesine almak için vitese bastırmak gerekiyormuş ben bilmiyordum, apartmanın garajında ileri giderdim geri geri gitmek gerekince arkadaşlarım iterdi :)

ceysen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
corsayı ilk aldığımda arabayı park ettim iç lambanın sönmesini bekliyorum sönmedi kutup başlarının söktüm geri taktım düzeldi 5-6 defa yaptı bunu tam servise götürecem meğer far anahtarına basınca sönüyomuş

aduken

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sokak dar olduğu için aracı kaldırıma çıkardım. 2 saat sonra işimi halletim, aracı çalıştırdım, araba hafif kımıldadı ama bi türlü kalkamadı yerinden. kış ayıydı, heralde el freni dondu ve takılı kaldı diye düşündüm. gaza basıyorum araba bağırıyo, pati çekiyo ama gitmiyo. arabadan indim ve ne göreyim. kaldırımda mantar varmışşş

uk7681

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
taksıme dogru gıderken tarlabasının orda dıreksıyonu saga sola yaptım arkadan megafonla polıs uk 7681 napıyosun dıye bagırdı :D:D:D

arabada arkadaslarda wardı cok gulmstk :)

çağrı60

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arbayı aldığım gün eski arabam otomatikti bu easytronic vites ekranına bakmadım yanımdada opelin müdürü var teşt sürüşünde gaza bir bastım araba geriye gitmeye başladı hemen müdür el frenini çekti az kalsın yeni araç gidiyordu

AdVeS

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
""Bir çok eski üye bilir o ünlü calibra lardan biri ile,, sadece bir ufak bir gezi yapayım diye çıkmışken yola...:eek::eek: Araçtaki o ender bulunan ses nedeni ile heyecanlandım ve 1. vitesten 2. vitese geçmeyi unuttum :eek: devam ettim öylece...Sahibinden tekrar tekrar özürdliyorum yine;)..""

Efeastra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu yaz benim de başıma geldi şöyle bi olay: Eryamandayım bi ziraatten para çektim arabada kuzenim vardı ve çalışır durumda bırakmıştım hemen çıkarım diye neyse geldim arabaya bindim geriye taktım ve bi çatırtı:) daha arkama bakmamıştım ama bakmak lazımmış bunuda anladım.

dtvolkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
E-5 deyim arabayı alalı 2. gün huyunu suyunu bilmiyoz tabi pazar günü idi tam bir spin attım hemde e-5 in üzerinde

sergur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yıl 2000. 98 model toyota aldım daha 1 gün olmadı. sabah yeni arabamın ilk turunu atmak üzere (işe gitmek için) direksiyona geçtim. birinci vitesten ikiye attım ve koltuk ayarı yapmam gerektiğini hissttim. koltuk mandalını hafifçe çekmemle koltuk ışık hızında arka koltuğa kadar gitti. direksiyon ve pedallar önde kaldı. koltuktan kalkıp direksiyonu yakaladım ama mahallenin berber dükkanına çoktan girmiştim. arabada pek bişey yoktu ama dükkana ozaman 3 milyar harcadım. ve mahallede herkez bu işi nasıl becerdğimi sorduğunda, siz siz olun araç hareket halinde iken koltukla oynamayın dedim.