Arabanın üstündeki zift izleri nasıl çıkar?

Prens_Astra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar geçen gün yeni asfaltlanmış bir yolda sanırım birazda hızlı giderken yerdeki asfaltit zift izleri arabamın heryerine sıçramış ve çok kötü bir görüntü yaratmış ben bu izleri arabanın boyasına zarar vermeden nasıl çıkarabilirim lütfen bilgisi olan varsa yardımcı olsun şimdiden teşekkür ederim saygı ve sevgilerimle..

Son düzenleme:

buraki

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
zift temizleyici şeyler war. boyaya hiç zarar vermeden çıkarıyor. Ama marka söylüyebilecek kadar bi bilgim yok.

tansugurler

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.egeopel.com
Arkadaşlar geçen gün yeni asfaltlanmış bir yolda sanırım birazda hızlı giderken yerdeki asfaltit zift izleri arabamın heryerine sıçramış ve çok kötü bir görüntü yaratmış ben bu izleri arabanın boyasına zarar vermeden nasıl çıkarabilirim lütfen bilgisi olan varsa yardımcı olsun şimdiden teşekkür ederim saygı ve sevgilerimle..
en güzel ilacı gaz yağıdır başka bişey arama

tjet

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Gaz yağı veya mazotla silebilirsin

CengoCenk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Piyasadaki temizleme maddelerini bazıları kötü olabiliyor. Ben kapı altındaki ufak bir yer için benzinlikten zift çıkarıcı almıştım. Sürmem ile boyanın renginin değişmesi bir oldu. Hemen bol su ile yılayıp üstüne çizik giderici cila sürdüm kurtardım o bölümü.

O yüzden ustalarımızın dediği gibi gaz yağı veya mazot ile silerek zift lekesini çıkartıp hemen beklemeden su ile yıkamak lazım.

well

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

merhaba
daha önceleri benimde başıma gelmiş idi. birisi bir kalıp sanayağ al direk zifttin üzerine sür. sanayağ ziftti topluyor boyaya da herhangi bir zarar vermiyor. ziftti temizledikten sonrada güzel bir yıka. olsun bitsin.
ben daha önce bu dediklerimi yapmıştım. inan işe yarıyor. :)

irfan_1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba
daha önceleri benimde başıma gelmiş idi. birisi bir kalıp sanayağ al direk zifttin üzerine sür. sanayağ ziftti topluyor boyaya da herhangi bir zarar vermiyor. ziftti temizledikten sonrada güzel bir yıka. olsun bitsin.
ben daha önce bu dediklerimi yapmıştım. inan işe yarıyor. :)
birşey eksik kalmış üstünede 2 yumurta kırdın mı işlem tamam:) :D :kop:
ama yıllardır kullanılan sistem gaz yagı veya mazot tercihini sen yap...

well

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
birşey eksik kalmış üstünede 2 yumurta kırdın mı işlem tamam:) :D :kop:
ama yıllardır kullanılan sistem gaz yagı veya mazot tercihini sen yap...
denemesi bedava..
valla gazı mazı bilmem . sanayag acaip işe yarıyor.

bir kısmını gazla bir kısmını benim dediğimle yapsın farkı görsün..:good:

Prens_Astra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
denemesi bedava..
valla gazı mazı bilmem . sanayag acaip işe yarıyor.

bir kısmını gazla bir kısmını benim dediğimle yapsın farkı görsün..:good:
iyi hoş söylüyorsunda arkadaşım deneme tahtası mı bu ciddiyetinden hiç şüphem yok ama banada gaz yağı ve mazot daha mantıklı ama sırf senin güzel hatırın için çamurluktaki lekeleri onla çıkarmaya çalışıcam umarım dediğin gibi işe yarıyordur.:good: yalnız mazotu bir beze döküp o şekilde işlem yapıcam değilmi ustam.

paxer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Gaz yağını oto yıkamacılardaki basınçlı hava tabancasının alt tarafına takılan bir aparata koyup arabanın üstüne sıkıyorlar biraz bekledikten sonra basınçlı suyla yıkayınca hiç bir şey kalmıyor ben yaptırdım işe yarıyor taviye ederim.