Arabanın üstündeki zift izleri nasıl çıkar?

Sanal42

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
gaz yağı veya mazot bezin üzerine dök ve o bezle sil, sildikten sonra su ile yıkarsın hiç bir şey kalmaz.

kolay gelsin.

SERKAN_61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
würth marka ile güzelcene çıkar bende de aynısı oldu bugün çıkardım

gentleman_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arabaya sana yag surdugunuzu sakın kımse gormesın:kop::kop::kop::kop:

mazot en ıyısı ama lıtresı 3.140 onun ıcın gece kacda sanayag sur cıkartır

hcalik20

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Gazyağını bir pamukla tatbik edeceksin. En ucuz ve prtaik çözümü budur.

özusta

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşım,yaparsın veya yapmazsın bu senin bileceğin şey ama sana yag denediğim ve %100 ise yarıyan yöntem.Kullanimi ise soyle:yarım sana yagını bir tas içinde güneşte erit ve eski bir havlu parçasını bandırarak zifte tatbik et.Sonra normal şekilde aracını yıkarsın, hadi kolay gelsin...:good:

bugatti78

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar size başımdan geçen bir olayı anlatayım bakın hangi yöntem daha iyi Bundan yılla önce izmir otabanı yeni yapılırken tatile gittik yol kaymak gibi ibre 180 i gösteriyor dikiz aynasında geçtiğim arabalar bir anda ufacık oluyor falan derken ne bir levha ne bir haber yol bitti ve yeni dökülmüş afalta yaklaşık 140 km hızla girdim.Buna benzer olay yaşamış olanlar iyi bilir arabanın ne hale geleceğini arabanın bırakın ön camını tvan bile simsiyah oldu durabilene kadar.yavaşlayıp sağa çektiğimde o kıpkırmızı araç gitmiş simsiyh bir araba gelmişti üzüntüden alamaklı bir halde iken o halimi gören bir kamyoncu abi yanaştı ve sihirli formulu soyledi hiç üzülme sana yağı sür güneşte beklet geçer birde tavsiyede bulundu madem bukadar girmişşin zifte biraz daha hızlı git arabanın altı komple zift ile kaplansın asla çürümez paslanmaz kokmaz dedi.bende battı balık yan gider hesabı koyuldum yola biraz daha hız yaptım. öyle böyle derken afyona geldim ve ilk işim bir oto yıkamacısına gitmek oldu şuan için rakamı hatırlamıyorum ama gerçekten çok yüklü bir fiyat söyleyip çıkacağının garantisini veremem dedi.Artık siyah bir arabam vardı kaybedecek hiçbirşeyim yoktu yağlamaktan başka :) iki gün üst üste 4 kalıp sana yağı bitirip güneşte beklettim arabayı ve sonrada yıkadım arabada bir zerre bile zift izi kalmadı.Benden herkese tavsiye sakın boşuna yüksek paralar vermeyin işin sırrı aracı güneşte bekletmek.

SAYGILAR

aecengizhan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tabiki arkadasin dedigi sanayagi formulu dogrudur,,saten kendiside uygulamis...Ama bide olayin diger tarafi var,,dusunebiliyomusunuz tam sanayagi ile ziftleri cikaratirken yoldan gecenler yada gorenler ne dusunecekk:D :D

--heralde arabasi sana yagini seviyor
--adamin kafa iyi herhalde
--vss

aecengizhan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Uzusta kusura bakma sonraki mesajini okumadan cevap vermisim,,,sanayagini erittigin kismi duyunca,,,artik kimsenin kafasini karistirmaz o zaman bu yontem..eline saglik

C.C

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
konu hortlamış ama katran cıkarıcı spreyler var onlar bu iş için özel yapılmış ve boyaya da zararı yok en iyisi onu alıp kullanmak, ben kullandım cok cabuk ve zahmetsiz temizliyor herkese tavsiye ederim