Araca Pasta Cila Yaptırmak Boyayı inceltir mi?

GALERİCİ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben dun yaptırdım arkadasıma araba acayıp parladı birde sankı araba ustune silikon cekilmiş gibi dahada parlıyo 1

corsa_72

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
maliyeti ne kadar oldu arkdaşım bu olayın peki ve galiba senede bir bunu yaptırmayı tavsiye ediyorlar yanlışmıyom

GALERİCİ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
maliyeti ne kadar oldu arkdaşım bu olayın peki ve galiba senede bir bunu yaptırmayı tavsiye ediyorlar yanlışmıyom

valla dısarda 180ytl ben arkadasıma yaptırdım kendi kuaforu var 100 ytlye verdim özel koruma yaptırdım silikonlu bence 6 ayda bir yaptırmak cok daha iyi olur arabayı yıkatınca zamanla fırca kılcal cizikler bırakıyor silikonlu koruma oldugu zaman boyaya zarar vermiyor adı ustunde boya koruma aracını aldıgın zaman degiştigini hissediyorsun bu seni cok mutlu ediyor istersen yonlendirebilirim seni aynı fiyattan yaptırabiliriz ve malzemesi sonax tan daha ustun ben cok zamanında sonaxtada yaptırmıstım

Son düzenleme:

corsa_72

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aslında bir arkadaşım yüzünden kararsız kaldım ben ilk bahar gibi yaptırayım diyordum araba yaza gıcır gıcır girsin diye ama arkadaş bu işi cila ile de hallederiz onlarında yaptıkları pek farklı değil deyince kafam karıştı açıkçası

GALERİCİ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
cila farklı birsey sadece bir sure parlaklık verir aracına bir sure sonra gecer ama koruma yaptırırsan hem fırcadan olusan ufak tefek ciziklerin yok olur yeni bir görunum elde edersin ben tek cılaya karsıyım mutlaka işlemler yapıldıktan sonra boyanın ustunde sılıkon yapılmalı
hem barlak bir gorunum hem kullanım suresini arttırmak icin

corsa_72

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sağolasın arkadaş deneyimli birinden fikirlerini almak benim için iyi oldu bahar başlangıcında o zaman güzel bir koruma yaptırayım arabaya kendine gelsin araba biraz :)

meftunn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
cila farklı birsey sadece bir sure parlaklık verir aracına bir sure sonra gecer ama koruma yaptırırsan hem fırcadan olusan ufak tefek ciziklerin yok olur yeni bir görunum elde edersin ben tek cılaya karsıyım mutlaka işlemler yapıldıktan sonra boyanın ustunde sılıkon yapılmalı
hem barlak bir gorunum hem kullanım suresini arttırmak icin

abi senin araç yeni galiba.. bu 100 ytl ye boya koruma olayı dediğin olay 2006 model arabayada oluyo mu? yani hem oluşmuş hareleri falan gidercek hemde koruma oluşturcak geleceğe dönük? bide slikon dediğin olay nedir? sonra sökülüyo mu bu? bide dediğin kuaför nerde merak ettim , şimdi deil ama düşünüyorum bu boya koruma işini

GALERİCİ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
abi senin araç yeni galiba.. bu 100 ytl ye boya koruma olayı dediğin olay 2006 model arabayada oluyo mu? yani hem oluşmuş hareleri falan gidercek hemde koruma oluşturcak geleceğe dönük? bide slikon dediğin olay nedir? sonra sökülüyo mu bu? bide dediğin kuaför nerde merak ettim , şimdi deil ama düşünüyorum bu boya koruma işini
boya koruma 180 ytlden asa yapılmıyo benım eski arkadasım oldugu ıcın bana o fiyata yaptı her araca uygulanabiliyo silikonda boyanın uzerinde ince bir kaplama diyeyim sökulmuyo boyayı koruyo cizilmesini yuzde 65 dusuruyor araca once pasta yapılıyo sonra cilası vuruluyo en son silikon kaplanıyo aracın daha uzun sure parlak kalıyo ilk gunku gibi cillop gibi biniyorsun arabana

corsa_72

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hava kirliliği, asit yağmurları, katran ve tuz, UV güneş ışınları, toz, kuş pisliği, ağaç reçineleri, kalitesiz deterjan ve yıkama fırçaları boyaya ciddi zarar verir. Boyada parlaklık kaybına, koruyucu tabakanın zayıflamasına, kılcal çiziklerin oluşmasına ve paslanmalara neden olur. Otomobillerin boyasını ilk günkü parlaklığında korumak için yapılan bir uygulamadır. Nano boyutundaki cila partikülleri geleneksel cila partikülleri ile kıyaslanmayacak ölçekte küçüktürler. (1 Nano = milimetrenin milyonda biri)

Car Care sektöründe ulaşılan en son nokta: N A N O G U A R D s a d e c e S O N A X ' t a ...

Nano teknolojinin faydaları ve klasik boya koruma sisteminden farkları:

• Boya yüzeyinde seramik etkisi yaratır
• Yüksek çizilme direnci oluşturur
• Korozyon ve dış etkenlere karşı uzun süreli dayanıklılık
• Güneş ışınlarına, solmaya karşı yüksek dayanıklılık
• Yüksek aşınma direnci
• Çok daha uzun süreli koruma
• Çok daha uzun süreli parlaklık Nano partiküllerinin içeriğinde moleküler yapısı parçalanarak nano boyutta yeniden oluşturulan yüksek kaliteli, karnauba cilası bulunur.
• Boya yüzeyi Nano Çizik Giderici ürünlerle kılcal çiziklerden arındırılır. Nano parlaklık arttırıcı ve koruyucu karnauba cilası ile kaplanır. Bu madde, UV güneş ışınlarını engelleyerek boyanın matlaşmasını önler. Son olarak NANO GUARD ürün ile koruma altına alınır.
• Boya yüzeyini pürüzsüzleştirdiği için kolay kir tutmaz.
• Kışın boyaya zarar veren çamur, tuz vb. zararlı maddelerden, hava kirliliğinin içerdiği tahrip edici etkenlerinden ve en önemlisi asit yağmurlarından aracın boyasını korur. Uzun süreli koruma sağlar.
• Su lekeleri, kuş pislikleri, böcek yapışmaları, ağaç reçinesi ile çamur boya yüzeyinden kolaylıkla temizlenir ve kirin meydana getirdiği tahribatı önler.
• Pasta-cila gereksinimi tamamen ortadan kalkar. NANO GUARD otomobilinizi 1 Yıl boyunca koruma altına alır.

Aracınızın boyasını koruma altına alarak ilk günkü görünümünde koruyan bu sistemi yılda 1 defa yaptırmanız tavsiye edilir. Uygulama süresi yaklaşık 7 (yedi) saattir.

bu olayda nano teknoloji kullanılarak yapılıyor ve maliyeti 200 ytl nin biraz üstünde se sadece boya korumadan daha farklı bir olay galiba daha da iyi ne dersiniz ?

GALERİCİ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
iste benım yaptırdıgım bu ama cok uzun detaylı anlatmış ben kısaca tarif etmiştim bence en kısa sudere yaptırmalısın aracın daha guzel olacak ilk gunku gibi yani birnevi kalkan sayılır bu