Aracınız için doğru oktan sayısını nasıl anlarsınız.

kurt.ibrahim

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Ben 100 - 98 - 97 oktan da kullandim.
100 oktan kullanmak yakıt yüketimini arttırıyor daha az km yapıyor. Motoru sanki sıkıştır gibi durumu oldu . 98 dende istediğim randımanı alamadım.
Üç depo 97 oktan kullandım ve bunda karar kıldım şimdi devamlı bunu kullanıyorum . Motor sesi azaldı . Çalışma 95 oktana göre daha rahat.
Performans artışında büyük bir fark yok . Yukarıdaki yorumlardada belirtildiği gibi zaten gücü belli fazla bir şey beklemek yersiz olur. Fark edeni gaza daha duyarlı hale geldi . Basmanla fırlaması bir oluyor. Eğer arkadaşlar deneyimlerine dayanarak 97hata 95 dön derlerse tabiki onuda düşünürüm . yaşadıklarımı paylaşıma açtım .Görüşlerinizede saygımız olur.:pon:

alpasch

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kurt.ibrahim' Alıntı:
Ben 100 - 98 - 97 oktan da kullandim.
100 oktan kullanmak yakıt yüketimini arttırıyor daha az km yapıyor. Motoru sanki sıkıştır gibi durumu oldu . 98 dende istediğim randımanı alamadım.
Üç depo 97 oktan kullandım ve bunda karar kıldım şimdi devamlı bunu kullanıyorum . Motor sesi azaldı . Çalışma 95 oktana göre daha rahat.
Performans artışında büyük bir fark yok . Yukarıdaki yorumlardada belirtildiği gibi zaten gücü belli fazla bir şey beklemek yersiz olur. Fark edeni gaza daha duyarlı hale geldi . Basmanla fırlaması bir oluyor. Eğer arkadaşlar deneyimlerine dayanarak 97hata 95 dön derlerse tabiki onuda düşünürüm . yaşadıklarımı paylaşıma açtım .Görüşlerinizede saygımız olur.:pon:

hmmm bende 100oktan kullandim yakit tüketimi düstü bende. fakat aradaki fiyat farkina bakacak olunca 100 oktan gereksiz oluyor. ben 98 oktan kullaniyorum genel olarak. 95 hic kullanmadim.

gokalp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
alpasch' Alıntı:
hmmm bende 100oktan kullandim yakit tüketimi düstü bende. fakat aradaki fiyat farkina bakacak olunca 100 oktan gereksiz oluyor. ben 98 oktan kullaniyorum genel olarak. 95 hic kullanmadim.
po 95 in diğer 98 lerle bi farkını göremedim bn

kurt.ibrahim

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
gokalp' Alıntı:
po 95 in diğer 98 lerle bi farkını göremedim bn

Daha önce po 95 kullanıyordum. Biraz baygın kalkışlar yapıyor.Herzaman olmasada canımı sıkınca arayış içine girdim.
Önceki mesajımdada belirtiğim gibi denemelerden sonra şimdi total 97 kullanıyorum. Arada 2 oktanlık bir fark var ama şimdilik memnunum.:good:

RAINMAN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence 97 oktan kullan

kurt.ibrahim

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Dün Tansu ve soner ustalar versiyon attılar araç daha serileşti ve atak oldu. Aydın ATS opele teşekkürler.:alkis: :alkis:

alpasch

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
haluk' Alıntı:
araç kitapçığında ne yazıyorsa onu almak lazım bencede

benim arac kitapciginda 95-97 (yalan olmasin tam emin degilim) istedinizi koyun, araba otomatik kendisini o yakita göre ayarlar diyor... arac vectra b