arıza ışığı..

servetdilek

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arabada 2 gündür bu ışık yanıp sönüyor..genellikle 2.-3. viteste yapıor..arabanın kitapçığına baktık..motor arızası die birşey miş.araba seyir halindeyken yanıp bir süre sonra sönüyor ise önemli değildir dio..ama kaç sefer oldu..ışık yanında devir biraz düşüyor..sonra toplanıyo tekrar.. sizce bi sorun olabilir mi?

bu ışık yanıyor..

Ekli dosyalar

• check20engine20lightbx0tf2[1].jpg
    check20engine20lightbx0tf2[1].jpg
    3.1 KB · Görüntüleme: 161

e.sarı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende katalizör müşüründen dolayı yanmıştı çok sebebleri olabilir yanması için....egzost emisyon la alakalı bir sorun vardı aracım da müşürü değiştim düzeldi...sıfırınıda alamamıştım valla pahalıydı çıkma güzel bi tane aldım taktım...ama dediğim gibi çok sebebi olabilir tech bağlansa ne olduğu açığa çıkar.....

UMUT

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
büyük ihtimalle EGR arızasıdır ama yine de tech e bağlatıp tam anlamıyla öğrenebilirsin, bende tech2 tarzı mobil cihaz var, izmirde olsan beleşe bakardık arızaya :) ve silerdik ciddi bişey değilse.. özel serviste çok da pahalı olcagını sanmıyorum ama iş kod okumakla bitmior çoğu zaman.. asıl sonrası patlıor :(

start19

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bıktırdı bu arıza lambaları

tansugurler

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.egeopel.com
silindirde tekleme arızası tespit etmiştir vuruntu sensörü onun yanmıştır veya egr valfidir ama yanıp sönüyorsa tekleme saptamıştıor
çözüm carbon clean ama yine olmaz ise silindir kapağı sökülecek

murarmet

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşım geçmiş olsun öneclikle.

ben honda civic le logar kapağı çalınmış bir çukura düştüğümde bu ışık yanmıştı.motora gelen benzinin kesildğini gösteren bir uyarı ışığıdır.hareket halindeyken bu ikaz yandğında aracına benzin gelmiyor bu yuzden tekliyordur.hatta eğer sürekli yanarsa otomobilin çalışmayacaktır.civic te torpido gözünün arka bölümünde pompa vardı ona bastğımzda sönüyordu.Fakat arkadaşlarında dediği gibi birçok sebepten kaynaklanıyorda olabilir.

tansugurler

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.egeopel.com
arkadaşım geçmiş olsun öneclikle.

ben honda civic le logar kapağı çalınmış bir çukura düştüğümde bu ışık yanmıştı.motora gelen benzinin kesildğini gösteren bir uyarı ışığıdır.hareket halindeyken bu ikaz yandğında aracına benzin gelmiyor bu yuzden tekliyordur.hatta eğer sürekli yanarsa otomobilin çalışmayacaktır.civic te torpido gözünün arka bölümünde pompa vardı ona bastğımzda sönüyordu.Fakat arkadaşlarında dediği gibi birçok sebepten kaynaklanıyorda olabilir.
ne alakası var benzin gelmesiyle gelmemesiyle lütfen yanlış bilgi vermeyelim
bu lamba motor arıza lambasıdır motor elektroniğinde sorun olduğunda yanar ve pompaya bağlı değildir pompa arızası vermez zaten

murarmet

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ne alakası var benzin gelmesiyle gelmemesiyle lütfen yanlış bilgi vermeyelim
bu lamba motor arıza lambasıdır motor elektroniğinde sorun olduğunda yanar ve pompaya bağlı değildir pompa arızası vermez zaten

forumda genel olarak hitap tarzınızmı bu? ben bilgi vermek amacı taşımyordum eminim karşıdaki arkadaşta bunu anlamıştır zaten.öğretmenim motor ustası değlim sadece başıma gelen olayı ve bu olay sonucunda senin gibi değerli !!!!!! bir anadolu ustasının söyledklerini paylaştım.

ocemrek

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kardeş rolanti ayarlayıcısı egr valfi ve yakıttan da kaynaklanabilir

BURAK53

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
büyük ihtimalle EGR arızasıdır ama yine de tech e bağlatıp tam anlamıyla öğrenebilirsin, bende tech2 tarzı mobil cihaz var, izmirde olsan beleşe bakardık arızaya :) ve silerdik ciddi bişey değilse.. özel serviste çok da pahalı olcagını sanmıyorum ama iş kod okumakla bitmior çoğu zaman.. asıl sonrası patlıor :(
:good: