Arka koltuğa oturan herkes midesinin bulandığını söylüyor

Murat5

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar. Aracımız Astra G HB. Babam ya da ben süreyim, arkada oturan herkes(3 farklı kişi) midesinin bulandığını söylüyor. Aynı kişiler öne oturduğunda şikayetçi değiller. Ben de babam sürerken denemek için arkaya oturdum. Ön tarafta rahatken, arkada korkmaya başladım. Sanki sürücü çok hızlı gidiyormuş, virajlara çok hızlı giriyormuş gibi hissediliyor arka tarafta. Hatta bazen virajda arka tarafın dengeden çıktığını hissettim. Sizin Astra G HB'den böyle şikayetleriniz var mı? Aracı satma aşamasına geldik. Şimdiye kadar hep sedan otomobil kullandık acaba HB olmasından mı kaynaklanıyor? Arka taraf çok geniş, ferah, ona lafım yok. Birde sanki arka koltuk ön koltuktan daha alçak seviyede. Aynı şekilde ben sürerken de babam arkada test etti. Onun da midesi bulandı, çok fazla döndüğünü söyledi arka tarafın.

Son düzenleme:

Pehlivanoğlu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kullanımla alakalı olabilir.

Benim arka koltukta oturanlarda hamile olan çocuğunu düşürür diyo :) Ama benimki yaylardan

rehaizmir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bencede biraz saçma gibi ben 4 yıl astra g kullandım hiç böyle şikayet duymadım.

bugraGT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
önde oturan yola hakim ne zman viraj var ne zman saga sola yatıcak kendisi düşünmeden beyin otomatik algılıyor. bilimsel olrak ispatı yapılmıs bi durum sacma değil arkada ortada oturan görüş açısı net bi şekilde yola bkarsa midesi bulanmaz. kenardakiler yolu göremez dolayısıyla midesi bulanır eger yolu görmek isterlerse kafayı eğip bakmak zorundadırlar yine mideleri bulanır.

bu durumun şiddetini azaltan yada arttıran aracın konforudur. bir mercedeste bulantı oranı çok düşük olur mesela:)

Murat5

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Peki bu durumun HB - Sedan olmasıyla ilgisi var mıdır? Arka koltuklar alçak olduğu için yol durumundan haberdar olmamakla alakalı bence. Peki 35-40 bin TL arası hangi otomobili önerirsiniz?

erenilter

Kayıtlı Kullanıcı
01-Adana
Siteyi ziyaret et
arkadaşıben daha önce renault 19 hb kullandım onda da arkaya oturanlardan böylebir sorun olmadı su anda kullandığım aracımda hb kasa bir şikayet yok arkada oturanlardan blemiyorum ilginç bi durum

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
bu araçlarda benzin pompası arka koltuğun altında acaba hafif bi kaçak filan gibi birşey mi var ?

tunerrus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öne oturma yaşına ulaşana kadar hep arka koltuğun ortasında ön koltuklardan birine kafamı dayıyarak yolculuk yaptım. Çünkü özellikle virajlı yollarda yolu görmezsem midem bulanıyor(du). Şimdi önde direksyon elimde takılıyorum kafama göre sıkıntı yok :D