Arka koltuğa oturan herkes midesinin bulandığını söylüyor

astra38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arabanı değişmeye kara vermişsin

mdgencer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kullanim tarzindan kaynaklanan bir durum bu. Benimde arkadasim var. 4 defa arac degistirdi. 4 une de bindim. Arka koltuga oturdugum zaman midem bulaniyor. Baska hic kimse de boyle birsey olmuyor. Yolda tutmuyor. Sadece belli kisilerde ve farkli farkli araclarda ;)

murti2001

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
önde oturan yola hakim ne zman viraj var ne zman saga sola yatıcak kendisi düşünmeden beyin otomatik algılıyor. bilimsel olrak ispatı yapılmıs bi durum sacma değil arkada ortada oturan görüş açısı net bi şekilde yola bkarsa midesi bulanmaz. kenardakiler yolu göremez dolayısıyla midesi bulanır eger yolu görmek isterlerse kafayı eğip bakmak zorundadırlar yine mideleri bulanır.

bu durumun şiddetini azaltan yada arttıran aracın konforudur. bir mercedeste bulantı oranı çok düşük olur mesela:)
birçok aracın arka koltuğunda oturanlar aynı şeyi söylüyorlar,

mhakkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
vectra b de annem söylenip duruyodu dalga geçiyo zannediyodum :)

kaderaniz

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Yazın, benim hanım arka kapı bölmesine çocuğun bitmiş kutu sütünü koymuş. Söylemeyi de unutmuş. Aradan bir hafta geçtikten arabaya bir bindim ki aman Allah! Her yer leş gibi kokuyor. Ara tara, baktım ki dipte kalan süt peynir olmuş, ekşimiş. :) Arka tarafta koku daha fazla... İki günde zor çıktı valla. Midem ağzıma geldi!

Buna benzer bir şeydir diyeceğim ama ben bile inanmıyorum... :)