Arkadaşlar ABS Lambam yanmaya Başladı.

gateway

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
abs ışıgı bende 10gun once yandı. arabayı kenara cektim stop ettim. 1 dk bekledim. bir daha yanmadı.

S

serkan75

Bilgi Girilmemiş
titan22x' Alıntı:
Dün sanayideydim Abs sorunu Sağ ön teker abs senserü değiştiğinde düzeldi senserö 80 ila 130 ytl arası bi fiyata satılıyor işçilikte çok tutmuyor. Ayrıca bende motor arıza ışığıda yanıyodu oda oksijen sensöründen kaynaklanıyormuş oda 120 ytl değişltirilecek haftaya. Bu arada triger kayışı değiştirirken usta bi parçayı adını hatırlamıyorum ama metalik gri bi parçaydı böyle iki çıkışı olan bi dirsek adını söyleseniz hatırlarım onu iyice temizledi tinerle yanımda, ki alet çok pisti. Motorun gücünde inanılmaz bi artış oldu. Gaza dokunmamla fırlıyor araba. Sizede tavsiye ederim. Hem daha az yakıyor
aynı işlemi iki hafta önce ben yaptım, sağ ön teker poryası, sensörde onun içinde, parçanın fiyatı 160 ytl idi, şimdilik sorun yok, umarım birdaha yanmaz o gıcık lamba

sbyugen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar,

Aynı sorun benim başıöa iki farklı markada da gelmişti ( 2001 Astra ve 2000 Bora )

İkisinde de mecburen servise gittim ve hem VW hem de Opel servisi aynı teşhisi koydular, aracı makineye bağlamadan ön panelden birşeyler yaptılar ve abs lambası söndü. Ücret olarakta birşey almadılar.

Nasıl olduğuna gelince; abs'nin bağlı olduğu digital aksam ön şöför koltuğunun altında malum. Arabayı yıkamaya götürdüğünde yıkayan arkadaşlar döşemeyi süpürmek için ön koltuğu HARRRRS diye arkaya kadar çekince alet hata veriyormuş iyi mi.:) Opel servisteki arkadaş sırf bu yüzden haftada enaz 5 arabaya baktıklarını söylemişti.

Saygılarımla

mumies

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.nekibuyani.tr.cx
sbyugen' Alıntı:
Merhabalar,

Aynı sorun benim başıöa iki farklı markada da gelmişti ( 2001 Astra ve 2000 Bora )

İkisinde de mecburen servise gittim ve hem VW hem de Opel servisi aynı teşhisi koydular, aracı makineye bağlamadan ön panelden birşeyler yaptılar ve abs lambası söndü. Ücret olarakta birşey almadılar.

Nasıl olduğuna gelince; abs'nin bağlı olduğu digital aksam ön şöför koltuğunun altında malum. Arabayı yıkamaya götürdüğünde yıkayan arkadaşlar döşemeyi süpürmek için ön koltuğu HARRRRS diye arkaya kadar çekince alet hata veriyormuş iyi mi.:) Opel servisteki arkadaş sırf bu yüzden haftada enaz 5 arabaya baktıklarını söylemişti.

Saygılarımla

Airbag tir ooo :good:

CenturyVB

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu konuya bir güncel demenin zamanı gelmiş arkadaşlar :) Benim de abs ışığım yanmaya başladı ama arasıra yanıyordu , bir çukura veya kasise girince yanıyor , diğerine girince sönüyordu. Serviste tech2 cihazı bir şey göstermedi, daha doğrusu tech2 abs beynini bulamadı :p Servis ve bilimum özel servis beyin değişecek dedi. Bende inanmak istemedim zaten beyin değiştirecek kadar param da yok :D Şimdi ise abs lambası sürekli yanıyor daha doğrusu araba ilk çalıştığı anda eğer soğuk bir gece geçirmişse yanmıyor isterseniz 1000km gidin yanmıyor ama kontağı kapayıp açınca yanmaya başlıyor ve soğuk bir gece geçirmeden de sönmüyor.Yani sabah ilk çalıştıramadan sonra süre ve kilometre sınırlaması olmaksızın kontak kapamadığınız sürece arıza vermiyor.Çok soğuk gece kavramıda şurdan geliyor , komik ama havaların sıcak gittiği günler arıza ışığı hiç sönmüyor ama hava soğuksa geceyi beklemeye bile gerek yok soğuk havada 4-5 saatlik bir istirahat abs arıza ışığının sönmesine yetiyor. Ne dersiniz???

mumies

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.nekibuyani.tr.cx
CenturyVB' Alıntı:
Bu konuya bir güncel demenin zamanı gelmiş arkadaşlar :) Benim de abs ışığım yanmaya başladı ama arasıra yanıyordu , bir çukura veya kasise girince yanıyor , diğerine girince sönüyordu. Serviste tech2 cihazı bir şey göstermedi, daha doğrusu tech2 abs beynini bulamadı :p Servis ve bilimum özel servis beyin değişecek dedi. Bende inanmak istemedim zaten beyin değiştirecek kadar param da yok :D Şimdi ise abs lambası sürekli yanıyor daha doğrusu araba ilk çalıştığı anda eğer soğuk bir gece geçirmişse yanmıyor isterseniz 1000km gidin yanmıyor ama kontağı kapayıp açınca yanmaya başlıyor ve soğuk bir gece geçirmeden de sönmüyor.Yani sabah ilk çalıştıramadan sonra süre ve kilometre sınırlaması olmaksızın kontak kapamadığınız sürece arıza vermiyor.Çok soğuk gece kavramıda şurdan geliyor , komik ama havaların sıcak gittiği günler arıza ışığı hiç sönmüyor ama hava soğuksa geceyi beklemeye bile gerek yok soğuk havada 4-5 saatlik bir istirahat abs arıza ışığının sönmesine yetiyor. Ne dersiniz???

:sorry: :sorry: :sorry: :sorry: Benim abs sorunu ile aynı sendeki belirtiler. Hiç denemek için frene asıldığın oldumu ışık yanmazken, pedal vuruyormu? bende vuruyor ama anında devreden çıkıyo ışık yanıyo:sorry: :sorry:

CenturyVB

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu aralar havalar sıcak gittiği için ışık sürekli yanıyor söndüğüne pek rastalmıyorum:p

kurt_35li

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
frene basss anlarsın

ogretmen82

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bendede aynı sorun var. 2000 model 1,6 vectra confort.
abs ışığı devamlı yanıyor bakalım bana kaç paraya patlayacak. bu çarşamba gidecem servise

Seyf

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Setapxxx in yukarıda yazdıklarına katılıyorum, temassızlık olabilir. Bu abs algılayıcısı poryo ile bütünleşiktir ve kolayla bozulmaz. Aynı sorunla geçen yaz ben de karşılaştım, yetkili servis orijinal abs li poryo ve işçilik için 440YTL istemişti. Ancak ben kablo vb sorunda ısrar ettiğim için iyi bi oto elektrikçisinde kontrol ettirdim ve aynen kablo kopuk imiş. Lehim yapıp yerine monte ettik maliyet 10 YTL. Bu kablo kopma meselesine gelince.. Faydalı olur diye burada yazmak istedim. Poryodan çıkan bu abs kablosunun aslında orada oturtulması gereken yuvaları var. Fakat aklı evvel bazı tamirciler bunlara gerek yok deyip, o klasik aymazlık ile bu kabloyu yerine yerleştirmiyor. Tabiiki ön tekerler hem aşağı-yukarı hem sağa-sola çok fazla hareketli olduğu için bu zavallı kablo jakıyla birlikte boşlukta sallandığı için dayanamıyor ve kopuyor. Nitekim benim araçtaki bu hadiseden sadece 4 ay önce bu poryonun değiştiğini araçtaki bir faturadan öğrendim (o sırada yeni almıştım). Dolayısıyla bu kabloları da kontrol ettirin. Selamlarımla..