Arkadaşlar cidden çok mağdurum,2004 vectra c 1.8 yardımlarınızı rica ediyorum,

pardus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
öncelikle merhaba arkadaşlar,adım burak,ankaralıyım,diyarbakırın ücra bir köyünde öğretmenlik yapıyorum,2004 model vectra c 1.8 otomobilimdeki bazı arızalardan dolayı okullar kapanmasına rağmen 2 haftadır ailemin yanına dönemiyorum ve maddi durumumu aşan masraflar yapmama rağmen buradaki ustalar sorunu çözemedi.
aracın arızalarını ve başımdan geçenleri anlatayım;
arıza 1- kışın araca antifriz koymayı unuttuğum soğuk bir günde otomobili çalıştırdığımda aracın altından hafif bir tık sesiyle birlikte anti patinaj ışığı yandı ve o günden beri sönmedi,araç hareket ediyor fakat 4000 deviri geçmiyor ve çekişi bariz şekilde düştü,diyarbakıra özel opel servisinde cihaza bağladık,eksantrik devir sensörü hatası verdi,araç 1.8 olduğundan ve parça diyarbakırda bulunmadığından istanbuldan sipariş ettik ve sanırım orjinal gm olmayan yeni sensörü dün taktık.
fakat ne yazık ki asıl sıkıntı burada başlıyor,hata kodunu silmemize rağmen arıza devam etti,usta eski sensörün tamir gördüğünü ,kablolarının açıkta olduğunu ve bunun da aracın motor beynine şase yapmış olabileceğini söyleyerek beni iyi dediği bir elektrikçiye yönlendirdi.
elektrikçi motor beynini çıkardı,beynin kenarından birkaç parça demiri keserek bazı devreleri ve kondansatörleri değiştirdi.
araç beynini tekrar taktık,aracı çalıştırdık ve arızanın aynen devam ettiğini gördük.
bana arızanın %99 motor beyninden kaynaklandığını ve yenisi ile değiştirmem gerektiğini söylediler.

arıza 2- bazen aracı çalıştırdığım zaman ön gösterge panelinde arka arkaya 2 defa servis uyarısı veriyor ve ardından araç kendini güvenliğe alıyor,bu olduğunda korna,sinyal kolları,direksiyon üzerindeki teyp kumandaları ve arka bagaj açma düğmesi çalışmıyor yani direksiyon üzerine elektrik gelmiyor,ayrıca araç çalıştan sonra kontak anahtarı aşırı derecede ısınıyor,araç ancak 30-40 denemeden sonra çalışıyor ve o parçalara elektrik gidiyor.
ilk gittiğim usta far açma kapama düğmesinden olduğunu iddia etti fakat bana pek inandırıcı gelmediğinden başka elektrikçiye gittim,kendisi arızanın jim'de olduğunu söyleyerek aracın jimi'ni söktü, kartın üstünde çatlak var diyererk 1-2 yere lehim yaptı fakat 2 gün sonra bu sorunun da aynen devam ettiğini gördüm
arkadaşlar bu 2 sıkıntı yüzünden evime dönemiyorum,üstelik netice alınamayan tamirat işlerinden dolayı maddi sıkıntı içerisine düştüm.
sonuna kadar okuma sabrı gösteren herkese teşekkür ederim,konuyla ilgili bilgi sahibi arkadaşlardan yardımlarını rica ediyorum.

Son düzenleme:

pardus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Topram marka alman mali bir sensormus taktiklari

selo06

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
araç yürür bence basın gelin ankarada hallettirn

tasmaniandevil

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selçuk bey haklı, aracınız yürüyorsa Ankara gelin. Hem çıkma vs yönüyle hemde usta yönüyle daha iyi netice alırsınız inş.

pardus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende oyle dusunuyorum,birkac gune yola cikacagim,kazasiz belasiz varirim insallah.

serhaaa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Geçmiş olsun siz yola çıkın inşallah bir şekilde Ankara ya düşersiniz dikkat etmeniz gereken araç kendini korumaya aldığında 3. vitesi kullanır buda uzun mesafelerde araca hararet yaptırır bundan dolayı dinlenmelerinizi sıklaştırın rahat gelirsiniz yol yardımınız da varsa sıkıştığınızda onu kullanırsınız

kent36100

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşım okudum problemleri bu opel vectra c kasalardan pek çok usta anlamıyor bence dokundurmayın en yakın opel yetkili servisine götürün takdıkları parca yaptıkları herşey garantili 50-100 ytl fazla verirsin ama için rahat eder bişey oldumu servise dersin bunu yapmısdınız yıne aynı bende opel vectra comfort c kasa 1.6 tuplu araba var beyin bozuk dediler fan rolesi hatası veriyor bazende araab ustunde ıngılız anahtar resmı cıkıyor bınıyorum hıc bır sorun yaratmıyor arkadasların dedıgı gıbı yagını suyunu kotrol et birde yolda devamlı harerete bak cunku beyın bozuk olunca bazen sogutma fanı calısıyo bazen calısmıyo onemlı beyni degişirsen servısde fıyatını soylersen sevırım ben erzurumda sordum yenısı yok dedıler tamırıde 300 ytl tesekuler ıyı yolculuklar Allah kaza bela vermesin

pardus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracin direksiyonuna gelen elektrik bugun tamamen kesildir,artik arac mars almiyor,yani araci burada diyarbakirda yaptirmak zorunda kaldim,ne yapmaliyim arkadaslar,simdi yetkili servise gotursen gerekli gereksiz butun parcalari sifiri ile degistirmemi isteyecekler.

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracin direksiyonuna gelen elektrik bugun tamamen kesildir,artik arac mars almiyor,yani araci burada diyarbakirda yaptirmak zorunda kaldim,ne yapmaliyim arkadaslar,simdi yetkili servise gotursen gerekli gereksiz butun parcalari sifiri ile degistirmemi isteyecekler.

diyarbakırda hiç kurcalatma hocam. kaskon varsa yol yardımı iste ankaraya kadar çektir. ya da bir çekici ile anlaş ankaraya kadar getir aracı yoksa diyarbakırda çözülecek işe benzemiyor. bilgi ve tecrübe ayrıca malzeme lazım...

pardus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
En azindan su direksiyona elektrik gelmeme olayini bir cozsem kendim agir agir gelirdim,internnette kucuk bir arastirma yaptim,kornanin calmamasi,sinyal kollarinin calismamasi gibi benzer problemler yasayan arkadaslarin direksiyon cim lerine servislerde kelepce uygulamasi yapilmis,acaba bu uygulama halen devam ediyor mu? Pazar gunu oldugundan arayip soramiyorum.