Asta Sedan 1.6i 16V Benzinli mi? Yoksa Astra Sedan 1.3 CDTi Dizel mi?

erdem33

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar, ben de Aralık ayında Astra Sedan 111. yıl full modelinden almak istiyorum ve bu foruma bu konuda bilgi almak için yeni kayıt oldum. Ben dizel mi benzinli mi almaya daha karar veremedim, buradaki yorumları okuyarak ve siz opel kullanıcılarının fikirlerini alarak karar vermeyi düşünüyorum. Bu konudaki yorumlara çok ihtiyacım var. Malum dizel 1.3 cdti modeli hesaplılığı ile çok çekici ama benzinli modelinde de pratikliği ve rahat kullanımı var, bana bayi senede 10 bin km yapmazsan benzinli al düşünme dedi. Ben hala karar veremedim. Benzinli alıp bir süre sonra LPG taktırmak mı yoksa en baştan dizelmi almalıyım. Sizlerin bu konudaki düşünceleri benim için çok önemli. düşüncelernizi paylaşırsanız sevinirim.

Bir de bana dizeli en son 38.600 TL benzinliyi de 35.600 TL ye indiler. Tabi hiç bir extra hediye yok. Arada 3.000 TL fiyat farkı var bu fiyat farkı ile hangisini tercih etmeliyim yorumlarınızı bekliyorum. Bir de benim gibi almak isteyip de fiyat alan arkadaşlar verilen son fiyatı paylaşırlarsa sevinirim.

RespecT

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Erdem Bey ,
öncelikle " üye arşivi" bölümünde tanıtım yaparsanız eksiğiniz kalmamış olacak.

Mantık olarak yılda 10-15 bin km den çok yol yapmıyorsanız benzinli önerilir ancak 3000 Tl fark vermek mümkün ise dizel almanız daha mantıklı görünüyor.Benzin+LPG şeklinde 2 sistemi bir arada tutmaktansa rahatça binmek için 3000 Tl farkı verin bence.
Ama yok ben 10 bin km bile kullanmam derseniz benzinli alın derim.

erdem33

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Erdem Bey ,
öncelikle " üye arşivi" bölümünde tanıtım yaparsanız eksiğiniz kalmamış olacak.

bu görev de tamamdır.

Erdem Bey ,

Mantık olarak yılda 10-15 bin km den çok yol yapmıyorsanız benzinli önerilir ancak 3000 Tl fark vermek mümkün ise dizel almanız daha mantıklı görünüyor.Benzin+LPG şeklinde 2 sistemi bir arada tutmaktansa rahatça binmek için 3000 Tl farkı verin bence.
Ama yok ben 10 bin km bile kullanmam derseniz benzinli alın derim.

Bende dizel alma fikri ağır basıyor ama kullananların fikirlerini bekliyorum. Ağır ve hantal olduğunu söyleyenler var o konuda biraz tereddüdüm var.

petro

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu bölümde her arkadaş 1.6 benzinlimi 1.3 dizel mi alayım??konusu açıyor...bu arkadaşlar şimdiye kadar yazılanları okumuyorlar mı acaba???

haydut25

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tam olarak aradığın nedir?Performans mı ekonomi mi?Dizel arıyorsan benzinli kadar performans beklemeyeceksin.Yokuşlarda devirli kullanırsan sorun olmaz.Kalkışlarda alt devirlerde birz sıkıntı çekersin.Ama kalkışta arkamda araba bırakmim diyorsan benzinli.Onun da benzin dizel arası fiyat farkı, benzinde 1 depo ile 600km giderken dizeldebir depo ile 900-1000 km gitmek gibi farkları değerlendirmeniz gerekiyor.

MURAT_BG_91

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ya bilmiyorum ama 10000 km de gitmeseniz bile ben dizelden yanayim.. performans acisindan asla 1.6 kadar olmaz ama surdugunuz aracin ekonomik oldugunuda bilmek ayri bi keyif katiyo... ben olsaydim sizin yerinizde kesinlikle dizeli tercih ederdim... siz bu actiginiz konununda disinda arama yapin yeniziniz daha bircok yorum bulabilirsiniz bilgi edinebileceginiz... ayrica benzin alip sonra lpg filan demissiniz kesinlikle emre abiye katiliyorum 2 sistem yerine 3000 lira fazla verin gule gule kullanin aracinizi... insalla hayirlisi neyse o olur...

ilkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dizel dostm, dizel. Hiç performan düşünme. 190-200'ü dizelle rahat görürsün. Benzili ilede 200-220 çok farketmez. ama, bir depo motorinle şehir içi 850-900 km. gitmenin keyfi başka.