Astra F ile G kasa arasındaki farklar(teknik özellik olarak)

Kasırga&Burak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben sahsen memnunum 97 model 95bin km de temiz bindik biz hep yılda 10bin km ancak yaptık sanırım sizinde aracınızdan yana sorununuz yok o zaman boş yere değiştirmeyin derim modifiye olarakta ne yapacagınızı bilmiyorum ben sadece egzoz baslıgı taktım kaba olmadan camlar filmli full ön panjuruda opel arması gibi gümüş nikelaj yaptım birde depo kapağı yapıstırması var plakalar kalın boyalı onun dışında fazla abartı sevmediğim için şimdilik böyle kullanıyorum yeni yıldan sonra dizel düsünüyorum ama kısmet eğer o dusunce gercekleşmezse bende daha 2-3 sene binerim artık bakımada götürmeye cekiniyorum nereye gitsem abi arabayı satıyorsan alalım diyorlar :)
hayırlısı inş. alırsınız bende memnunum ama işte dediğim gibi modifiye yerine g kasada olabilir die düşünüyom ama büyük ihtimal bende bi süre daha bu aracı kullancam bende abartıya karşıyım ya tamponlarla film aklımda zaten egzoza bende nikelaj kaynattım bide hava filtresi taktımmı beni tatmin eder.:)

Kurtbeyi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
F kasa ile G kasa arasındaki özellikleri dikkate alırsak, G kasaya geçmenizi öneririm.

HeartOfSilence

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
görüntümü istiyorsun yol tutuşmu franajmı konformu performansmı? :D eğer görüntü yol tutuş performans frenaj konfor istiyorsan G al ama yok ben performans istiyom ve parçası da ucuz olsun diorsan F de kal benim gibi :D

Yapılacak Mod konusunda da yardımcı olabilirim en azından neler yapılabilir bilgi paylaşımı yapabiliriz ;) Bu arada bende eskişehirdeyim ;)

Kasırga&Burak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
görüntümü istiyorsun yol tutuşmu franajmı konformu performansmı? :D eğer görüntü yol tutuş performans frenaj konfor istiyorsan G al ama yok ben performans istiyom ve parçası da ucuz olsun diorsan F de kal benim gibi :D

Yapılacak Mod konusunda da yardımcı olabilirim en azından neler yapılabilir bilgi paylaşımı yapabiliriz ;) Bu arada bende eskişehirdeyim ;)
walla kardeş heralde bende senin gibi f de kalcam gidişat öle gözüküyo ya harbiden sürat bakımından f ler daha mı ii çünkü bana çoğu kişi forumda f ler daha ii hızlanıyo diyolar ben bilmiyorum :confused: mod olarak şu an aklımda tampon ve film var,şuanda nakit sıkıntısı olduğu için hava filtresi takıp bi süre gezerim ama ilk önce ehliyet cebime girdikten sonra (ocakta yani):cry: o yüzden sabrediyorum:) ocak ayında şöle opelciler buluşsak ii olur...

HeartOfSilence

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence filmlerde tampon olayı da gereksiz jant+lastik deiştir önce yol tutuşu o orjinal saç jantlarla iğrenç bide ayda 1 rot-balans istiyo bizzat biliyorum :D daha sora yay falam alırsın tabi benim düşüncem yinede sen bilirsin :)

astra bor

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
teferruatı fazla olan araç çok sorun çıkarır, ben önceden broadway kullanıyordum. sadece lpg masrafım ve yıld 100 ytl masrafım oluyordu. bunu aldım masraflar 4 e katlandı nerdeyse. bende bir ara düşündüm değiştirmeyi g kasa almayı. ama buna lpg taktırdım ve artık bir sene daha binerim. benim araçtanda sesler geliyor, döşeme vs,önemsiz sesler yani amaartık kafama takmıyorum. sürrrrr gitsin .....

Kasırga&Burak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
abi ya o zaman ben kafamdakileri yazayım o göre bi değerlendirme yap ama bunları yapmak baya uzun zaman alır işte :(;
1-)ilk önce orta koyulukta film ve hava filtresi şaşmaz :D (hem ucuza kaparım)
2-)tamponları boyatmazsam olmaz çünkü siyah siyah sırıtıyo
3-)tabiki 16'' jant ve ona göre lastik (5 kollu ahtapot tipi)
ve param yeterse yapılacaklar ;
4-)ön logo iptalli ön panjur ve angel farlar
5-)3,5 koni yaylar ve buda heralde aracım için son nokta olur
İşte aklımda bunlar var işte o yüzdende 2-3 bin ytl gözden çıkarmammı:confused: gerekir eğer bilen varsa lütfen yazsın bütçeyi ona göre ayarlayalım,bide byler fotoşop programı olan varsa aracıma bunları yapabilirmi düşüncelerim aracımda nasıl durcak acaba ben fotolarını atayım :help:

Ekli dosyalar

• OPEL ASTRA.jpg
    OPEL ASTRA.jpg
    34.4 KB · Görüntüleme: 19
  • Opel Astra ecotec 1998.jpg
    Opel Astra ecotec 1998.jpg
    45.3 KB · Görüntüleme: 17
  • Görünt014.jpg
    Görünt014.jpg
    37.9 KB · Görüntüleme: 14

HeartOfSilence

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bak benim demek istediğim görüntüden önce sürüş güvenliği yol tutuş vb unsurlara öncelik vermelisin.mesela benim arbamın dört bir yanında ezikler boya kalkması fln var.aldığım arkadaş baya bi hor kullanmış sağolsun.bak resim de atiyim.

p9140568ao3.png

şimdi sendede cam filmi var diceksin onu eski sahibi yapmış :D

ilk aldığımda bende angel far logo iptali falan aptırabilirdim ama yürüyenle uğraştım çünkü logo iptali uygulanmış angel takılmış freni olmayan ve amortisörleri berbat durumda olan bi araç kullanmak istemem.varsın angel olmasın panjurda logo olsun ama aracım frene bastığımda bana güven versin direksiyon tepkileri daha güzel olsun.

sen yürüyen aksama iyi baktır jat lastik fln değiştir.tampon boyatma falan boş iş bence.benim arabanın tampon da siyah hiç gocunuyomuyum :D o siyahlığı yakıştırmayı bilceksin ;)

usta

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bana kalırsa arabana bin derim ast f her türlü parçasını bulabilirsin hiç parça sıkıntısı yok ast f ast g ye oranla daha iyi yol tutuşu var ast g frenleri zayıf motor desen aynı monifoldu değişik sadece emme manifoldunu pavırbaxla değişitirip çip yaptır ciddi verim alırsın (40hp)gibi ama sen bilirsin

astra-turbo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bence Astra F

Selam kardes bence kal astra f den ama kendi kararin astra f nin modifiyesi cok basit cogu seyini kendin yapa biliyorsun söke taka da artik servis felan kalkiyor ben arabayi boyatmak haricten baska bi isim olmaz tamircide ne tamircilik ögrenmisim nede arabayla ilgili birsey kendim urasa urasa ögrendim astranin cogu seyini motor gücümü yetmedi bence hic urasma ufak motoru modifiye etmeye bence ya en ucuz ve kolay yöntem birtane C20NE takarsin 2litre 8ventil modifiye olarak bi cam filmi tak arabaya yaylar konileri ve son olarak jant arabanin tipi acayip degisiyor yani benim elimden bununlan beraber 5 tane astra gecti ve cok hos oluyorlar mesela ben benimkini sade aldim ama yavas yavas yavas biseyler yapiyorum gelecek aylarda yeni resimleriyle göreceksiniz insallah.
yanliz acele etme hic bir yaptigin iste araba konusunda yavas yavas yap daha iyi.

bana kalirsa F de kal ama tabi G de güzel ama zevkler ve renkler tartisilmaz
F de kalirsan cogu konuda sana yardimci olurum bazi elektrik haric :D
hadi eyvallah
MK XK 28