Astra F Kullanıcıları Buraya

canse89

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sercan abi gelir çünkü şuan yani en azından bende öle tahmin ediyorumki çalışmaya çalışmaya klima motorunda gaz bitmiştir;) ilk baş bi kaçak varmı abi bi ona baktır sonra bide klima gazını serviste doldur canavar gibi olur:) yanlış anlama ama sanaide anlamayan ustalar direk gaz basıyolar sonra motoru öldürüyolar :( onun için özel bi makinası var ona bağlıyıp ilk önce içindeki gazı alıp tekrar basıyo en garantrilisi bence normal fiyatı:)

tamam burak sağol anladım

buraqh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Klimayı kullanıyorum benimkimde şimdilik bir sorun yok ama en gıcık olduğum şey kalkışta sanki araba 1 de değilde 3 te kalkıyor gibi oluyor gecen hafta 3-4 gun fiesta 1.6 kullandım onun kasa kucuk motor 1.6 oldugu ıcın klıma hıc etkılemedı kalkısı performansı

Volkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.raksotek.com
Bugün gittim arabayı bir bakıma soktum...

Sözde kontrol ettirip fiyat çıkartacaktık ama madem geldik yaptıralım dedik... :)

Motor yağını ve tüm filtreleri değiştirdik... Rot başlarında problem çıktı onlarıda değiştirdik... Aküye, hidrolik yağlarına, buji kablolarına baktırdık... Ön kapı menteşeleri değişti... Önümüzde ki ay da gidip bujileri değiştireceğiz...

Arabam yaz mevsimine iyice hazır gibi oldu hayırlısıyla... :)

Volkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.raksotek.com
arkadşlar ve abiler aranızda klima kullanan var mı???benim klmayı alalı bir sene oldu ben hiç kullnmdm.ama çalışıyor açınca geçen sıcakta açtım 5-6dk bekledim soğuk gelmiyor....gazı mı yoktur??neden olabilir??gaz dolumuna 60 lira istiyorlar..

Benimde klima çalışmıyor... Bugün serviste klima için arabayı klimacıya götürdüler ancak klimacı yoğun olduğu için kaldı... Servisin Ustabaşı'sına sordum "Nedir bu klimanın derdi?" diye... "Opel'in klimaları kadar berbat klima başka arabada görmedim" dedi...:)

Temmuz 2006'da kaçak tamiri ve gaz dolumu yaptırdık... 2006 ve 2007 yaz mevsimlerini problemsiz çıkardı... Bu sene yine çalışmıyor...

akduman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
anladım abi sağol....acaba yakıta % kaç etkiler??

Ne desem yalan olur Sercan hiç hesaplamadım ...

Bugün gittim arabayı bir bakıma soktum...

Sözde kontrol ettirip fiyat çıkartacaktık ama madem geldik yaptıralım dedik... :)

Motor yağını ve tüm filtreleri değiştirdik... Rot başlarında problem çıktı onlarıda değiştirdik... Aküye, hidrolik yağlarına, buji kablolarına baktırdık... Ön kapı menteşeleri değişti... Önümüzde ki ay da gidip bujileri değiştireceğiz...

Arabam yaz mevsimine iyice hazır gibi oldu hayırlısıyla... :)

Volkan bu kadar işe ve işçilige ne kadar verdin?Parcalar orjinalmi (GM)?
Özel sevisemi yaptırdın....?

zephry

Kayıtlı Kullanıcı
45-Manisa
Siteyi ziyaret et
arkadaslar slm.bu bakım işini ben ucuza hallettim sanırım.opelparcaci.com dan 75ytl+12kargo bakım seti aldım 6 parca.polen ve havayı kendim değiştirdim.yag y.filtresi ve bujileri sanayide bi usta var ona 5 ytl ye hallettirdim.benzin filtresini değiştirmeye grek duymadım lpg li oldugu için.totalde 92 ytl ye halletmiş oldum.bundan sonra hep böyle yapcam.normalde özel servis 120 den aşagı yapmazdı herhelde.

zephry

Kayıtlı Kullanıcı
45-Manisa
Siteyi ziyaret et
ya kafama takılan bişey var araç 3.5 lt yag aldı.içinde eski yag kalmadı eminim motor sıcakken baya bi bekledik aksın diye.normalde 4 lt yağ almıyo mu bu araba.

Volkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.raksotek.com
Ne desem yalan olur Sercan hiç hesaplamadım ...

Volkan bu kadar işe ve işçilige ne kadar verdin?Parcalar orjinalmi (GM)?
Özel sevisemi yaptırdın....?

205 YTL tuttu... Her zaman gittiğim Özel Servis'e yaptırdım...

Motor yağı GM'di de diğerlerine bakmadım...

eskikasa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
anladım abi sağol....acaba yakıta % kaç etkiler??

Klimayı kullanıyorum benimkimde şimdilik bir sorun yok ama en gıcık olduğum şey kalkışta sanki araba 1 de değilde 3 te kalkıyor gibi oluyor gecen hafta 3-4 gun fiesta 1.6 kullandım onun kasa kucuk motor 1.6 oldugu ıcın klıma hıc etkılemedı kalkısı performansı

sercan bende klima yok ama burağın dediği gibi çekişi etkiliyosa %10 derim
en az
klimalı arkadaşlar net söylerler sanırım