Astra F Lastik Basınç Seviyesi

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Heralde abi. Hadi benim araba otomobilden çakma kamyonet ya sizin değerler çok garip.

GT-S5830i cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Mehmet senin araç ticari olduğu için lastiklerinin yük endeksi bineklerle aynı değildir, o nedenle senin aracın lastiklere biraz daha fazla hava basılır, aracı hususi olarak kullanıyorsan, yük/eşya falan taşımıyorsan normal binek lastiklere dönebilirsin.

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 13:13 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 13:10 ----------

Lastikler 32 iken araba çok rahattı. Fakat lastiklerin havası yetersiz gibiydi. Özellikle önler. Elle yada ayakla lastiklere bastırdığında esneme oluyordu. Serviste tahminim eco değerlerine göre hava bastılar. Ondan sonra önlerin o inik görüntüsü kayboldu ve lastikler taş gibi oldu.

Değerler arasında 3 birim oynuyor. Eco modu 39/36 iken konfor modunda 29/26. Bu lastik 32 iken inik görünüyor 29 da sanırım patlak görünür.

Yumuşak hamurlu lastikler için normal bir durum, yumuşak hamurlu lastikler inik gibi görünür. Ayrıca taş gibi lastik aracın sürüş konforunu bozar. :(

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Savaş abi zaten ben bu lastik olayını çok inceledim. Daha önce petlas kullanıyordum ama bu işi incelemeye başlayınca artık karar verdim her zaman yumuşak hamurlu lastikleri tercih edeceğim. Neden? özellikle daha konforlu bir sürüş sunuyor. Virajlarda sert lastiklere göre daha sıkı yol tutuyor. Frenleme daha verimli. Sadece tek eksiği çabuk aşınması bu kadar konfora karşın aşınma olayını da artık dert etmem.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Ben bir kez hata yapıp sert hamurlu lastik aldım, bir daha tövbe diyebilirim. Benim için yol konforu, performans, yakıt tüketimi önemlidir, ayrıca gözüm gibi baktığım aracımla bozuk/toprak yollarda gitmeyi, kaldırımlara çıkmayı sevmem. O nedenle bağda kullanmak üzere ucuz yollu bir araç arayışına girdim ya.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Ben bir kez hata yapıp sert hamurlu lastik aldım, bir daha tövbe diyebilirim. Benim için yol konforu, performans, yakıt tüketimi önemlidir, ayrıca gözüm gibi baktığım aracımla bozuk/toprak yollarda gitmeyi, kaldırımlara çıkmayı sevmem. O nedenle bağda kullanmak üzere ucuz yollu bir araç arayışına girdim ya.

Savaş abi senin tecrübelerin her zaman benden üstündür eğer ki dağda bayırda araç kullanacak isen toros derim abi her zaman her yerde yolda bırakmaz. Bakım olayı da zaten çok ucuz sür gitsin. Dağa taşa.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Savaş abi senin tecrübelerin her zaman benden üstündür eğer ki dağda bayırda araç kullanacak isen toros derim abi her zaman her yerde yolda bırakmaz. Bakım olayı da zaten çok ucuz sür gitsin. Dağa taşa.

Plastik tamponlu Toros'ları sevmiyorum, o nedenle öncelikle demir tamponlu Reno 12 bakıyorum. Bulamazsam Opel, VW, Lada gurubu araçlar bakacağım.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Plastik tamponlu Toros'ları sevmiyorum, o nedenle öncelikle demir tamponlu Reno 12 bakıyorum. Bulamazsam Opel, VW, Lada gurubu araçlar bakacağım.

Abi o zaman TX ler var. Onlardan es geçme derim. Eğer ki o söylediğim modelde sağlam araç bulsam yeminle hiç düşünmeden alırım. Bende olan GTS serisi bir araç. Yıllarca eziyetimi çekti. Ama bir günden bir güne yolda beni asla bırakmadı.

mehmetcan

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Savaş abi zaten bayiden geldiğinden beri yani fabrika çıkışı binek lastik bizim lastikler. Hatta kapaktada 3insan resmi ve bavul var. Yük değeri için 5insan 3-4 bavul var:rolleyes:

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Savaş abi zaten bayiden geldiğinden beri yani fabrika çıkışı binek lastik bizim lastikler. Hatta kapaktada 3insan resmi ve bavul var. Yük değeri için 5insan 3-4 bavul var:rolleyes:

O zaman havaları biraz indir, aradaki farkı hisset :)

Abi o zaman TX ler var. Onlardan es geçme derim. Eğer ki o söylediğim modelde sağlam araç bulsam yeminle hiç düşünmeden alırım. Bende olan GTS serisi bir araç. Yıllarca eziyetimi çekti. Ama bir günden bir güne yolda beni asla bırakmadı.

Sahibi ile anlaşabilsek bu araba tamam da adam inat etti, fiyatta kuruş indirim yapmıyor :)
http://www.sahibinden.com/ilan/vasi...rsen-bakma-kendin-kaybedersin-190524852/detay

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Abi bu araç darbeli yaw şase lesin kez ezilmiştir bunun. Zaten bu araçların dışı neyse de şaseleri çok önemli zaten dağ taş kullanıldıkları için altı genelde ezik oluyor bakmak gerek birde bu yavru depoya kadar bükülmüştür o kesin.

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 17:40 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 17:35 ----------

Savaş abi buna bir bak sana yakın ise.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasi...-curuk-carik-yok-satisi-hazir-190638920/detay

mehmetcan

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Savaş abi zaten bildiğimi yaptım 32 bastım:rolleyes: Etikete uysam zıplatcaktı:rolleyes: