Astra f motor arıza lambası

paşa2006

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yok arkadaşlar EGR valfi falan değil. Sakın servislere kanıp da sağlam parçayı boşuna değiştirmeyin. Bugün araçla anayola çıktım hızımı 100km ye çıkardım vitesi boşa alıp kaza 3 kez sonuna kadar basıp çektim. Ne arıza kaldı ne başka bir şey :)) Muhtemelen benzinin içerisinde pislik vardı tıkama yapmış olmalı. Sabahtan beri arabaya biniyorum hiç bir sorun yok. Çalışması da düzeldi...Anlıyacağınız o lamba benzinden dolayı yanıyormuş tam gelmediği için. Eğer sizin de araç o şekilde yapıyorsa deneyin işe yarıyor :)

Valla dostum servisin 30TL'ye yaptığı işi kendin en kısa yoldan yapmışın. EGR arızası yüzünden tam 3 kez özel servise gittim ve temizlettim. Son gidişimde adama ya bu arabayı ben satıcam ya da buraya gelmekten kurtulamıcam dediğimde eleman bana aynen senin yaptığın uygulamadan bahsetti. Ara sıra düz yolda arabayı vites geçişlerinde son devrine kadar zorlamamı ve bu sayede oluşan kurum ve pisliğin atılabileceğini söyledi. arada bende uyguluyorum bu yöntemi uzun zamandır problem çıkmadı...

ilkem07

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Valla dostum servisin 30TL'ye yaptığı işi kendin en kısa yoldan yapmışın. EGR arızası yüzünden tam 3 kez özel servise gittim ve temizlettim. Son gidişimde adama ya bu arabayı ben satıcam ya da buraya gelmekten kurtulamıcam dediğimde eleman bana aynen senin yaptığın uygulamadan bahsetti. Ara sıra düz yolda arabayı vites geçişlerinde son devrine kadar zorlamamı ve bu sayede oluşan kurum ve pisliğin atılabileceğini söyledi. arada bende uyguluyorum bu yöntemi uzun zamandır problem çıkmadı...

Arkadaşlar bu yöntemi bende uyguladım kesinlikle işe yarıyor . Ben şu şekilde yaptım .

Arıza lambası yandı , aracı stop edip geri çalıştırıyoruz , sonra 1,2,3.. yolun elverdiği kadar 1. vites hariç elektrik kestirene kadar basıp vitesi öyle değiştiriyoruz , bu işlemi tekrarlamakta fayda var . Sonra ne lamba ne egr herşey düzeliyor .

NOT: Bu işlemlere ek olarak aracınız LPG li ise katkısız Lpg kullanmanızında arıza ışığını söndürmede baya etkisi var.

eskikasa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar bu yöntemi bende uyguladım kesinlikle işe yarıyor . Ben şu şekilde yaptım .

Arıza lambası yandı , aracı stop edip geri çalıştırıyoruz , sonra 1,2,3.. yolun elverdiği kadar 1. vites hariç elektrik kestirene kadar basıp vitesi öyle değiştiriyoruz , bu işlemi tekrarlamakta fayda var . Sonra ne lamba ne egr herşey düzeliyor .

NOT: Bu işlemlere ek olarak aracınız LPG li ise katkısız Lpg kullanmanızında arıza ışığını söndürmede baya etkisi var.
bu işlem öncesi ve sonrası yağınızı kontrol edin ve sık yapmamaya özen gösterin
motor kucağa oturmasın :rolleyes:

ilkem07

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu işlem öncesi ve sonrası yağınızı kontrol edin ve sık yapmamaya özen gösterin
motor kucağa oturmasın :rolleyes:
Abi yanımda 1 litre yağ eksim etmem

orhan gümüş

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
araçta lpg varsa bu sorunu sık sık yaşarsınız, zaten bende yaşıyorum aynı sorunu, ustanın söylediği aracın beyni lpg yi bazen okuyamıyor, sen bas gaza git sorun yok dedi

C.C

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Orhan Bey 6 senelik konuyu hortlatmışsınız, nereden buldunuz bu konuyu ? bir forum kullanıcısı olarak sizlerden ricamız yorum yaparken en son yapılan yorumun tarihine bakmanız boylece forumda gereksiz yere konu ve mesaj enflasyonu oluşmaz daha rahat paylaşımlar yapılabilir...