astra f rölanti problemi

halilakel

Kayıtlı Kullanıcı
33-Mersin
Siteyi ziyaret et
merhabalar; 14SE motor kodlu arcımın benzinde rölantisi düzgün değil; gaz kelebeği 3 sefer temizlendi; rölanti ayarlayıcısı, hava kütle ölçer ve emme manifoldu üzerinde bulunan ismini bilmediğim bir müşir ; benzinde rölantisi düzgün olan bir araçtan sökülüp denendi ama nafile ; benzindeyken rölanti bir yükselip bir alçalıyor, lpg de rölantide sorun yok ancak fazla yakıt tüketimi var; lpg sıralı sistem; lpg taktırdığım yer ; benzindeki bu sorundan dolayı lpg ayarını düzgün yapamadıklarını söylüyor, bu sorunu düzeltirsem yakıtında düzeleceğini iddia ediyor; ben benzin enjektörlerinden şüpheleniyorum; sizlerin yorumlarını bekliyorum; carbon clean bu sorunu çözermi; yada herhangi bir benzin katkısı kullanmalımıyım; enjektörlerin sökülerek temizlenme olasılığı varmı ; yoksa bu sorun başka bir yerdenmi kaynaklanıyor; bu arada mersinde tech1 cihazı yok, servisteki cihaz arızalı , aracı cihaza farklı bir şekilde bağlatabilirmiyim?, bu sorun beyinden kaynaklanıyor olabilirmi; bu arada beyin resetlensin diye kutup başlatını söküp yarım saat bekledim ama sorun düzelmedi, yardımlarınızı bekliyorum....

halilakel

Kayıtlı Kullanıcı
33-Mersin
Siteyi ziyaret et
güncel....

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
egr

eskikasa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
enjektörler sökülüp temizleniyor da, tavsiye eden olmadı şimdiye kadar
egr denen merete baktırdın mı?
bir de sente atık olunca rölanti geziyor, araba silkeliyor
triger değiştirdin mi yakınlarda?

halilakel

Kayıtlı Kullanıcı
33-Mersin
Siteyi ziyaret et
egr bu motorda yok diye biliyorum ben, triger kayışını değiştirdim; yeni değiştirdim sayılır; değiştirdikten sonra birde termostat için sökülüp takıldı ; sentede problem olacağını düşünmüyorum ama tekrar kontrol ettireceğim; demin lpgde rölanti coştu çok yüksekti; benzine aldım benzindede çok yüksekti ama sabitti inip çıkmıyordu; ne yapacağımı şaşırmış durumdayım....

akduman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Halil kardeşim keşke bilsemde yardım edebilsem.....Çok geçmiş olsun...