Astra G Klima Kompresörü

irfan_1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
peki klimanın yan sanayisi var mi?hepsi bosch veya GM degil mi?

dnanor

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ya arkadaşlar çıkma parçalar fiyat açısından uygun.ama aldığınız tampon yada motor kaputu değilki.bu parçalar ıvır zıvır değil.250-35 para verirsinizişçilik ödersiniz ve çıkma parçayı taktırırsınız.ya 2 ay sonra oda elinizde kalırsa ne yaparsınız.
ben kafamı duvarlara vururum valla.
bence garantili iş yaptırmak daha doğru.biraz tuzlu ama temiz iş sonuçta.
üçe beşe bakarsak çok yanılırız bence.

Cartersbjk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.forzabesiktas.com
En iyi orjinal tabiki ama bir parçaya 1.000 lira yerine 100 verip şansını denemek lazım

Mehmet Gazihan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuning.com.tr
Muayyer ve bimiktar garantili revizyonlu kompresörler vardır klima servislerinde..Muhtemelen arkadaşın aldığı fiyat bu austaj diye tabir edilen ürünlerdendir..Bu ürünlerin çalışan aksamları yenilenirler ve sıfırıyla arasında kasası haricinde bir fark kalmaz..

Blackwind

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Muayyer ve bimiktar garantili revizyonlu kompresörler vardır klima servislerinde..Muhtemelen arkadaşın aldığı fiyat bu austaj diye tabir edilen ürünlerdendir..Bu ürünlerin çalışan aksamları yenilenirler ve sıfırıyla arasında kasası haricinde bir fark kalmaz..

Bu klima kompresörleri tamir edilebilir anlamina mi geliyor?

ISMMZM

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu klima kompresörleri tamir edilebilir anlamina mi geliyor?

klima servisleri hurdaya ayrılmış araçlardan topladıkları komresörlerin bakımını yapıp çıkma isteyen müşterilerine alternatif olarak sunuyorlar, Mehmet Gazihan ustamız bunu kastetmiş olabilir.
ben cumartesi günü kendi aracımdan gelen komresör sesi için tekrar klima servisine gittim 600 ytl. dedikleri komresörü gördüm, kendi teklifleri üzerine servise götürüp gösterdim kendilerinin taktıkları komresörden farklı değilmiş,
belki bir yararı olur diye paylaşmak istedim.

Blackwind

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu haftasonu kismetse cikmacilara bir bakacagim arkadaslar.. Izmir'in sicagi dayanilir gibi degil.. Ilgili ayrintilari yazarim. Ilginiz icin tekrar tekrar tesekkurler..

enjoy 2004

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
daha ucuza yapılabiliyor

Geçen yaz tatile giderken klimam yolda bozuldu. Tüm yetkili servisler ( Samsun, Ordu ve İstanbul' da 2 adet servis) klima kompresörünün bozulduğunu ve değişmesi gerektiğini söylediler. Fiyatı son şekliyle 2.200 YTL civarı. İnternetten http://www.opelparcaci.com adresinden aldığım 285 16 65 ve 276 19 56 no. lu telefonlarla görüştüm. Klima kompresörünün orijinal ve garantili olanını KDV dahil 575 YTL. den sattıklarını söylediler. Bu fiyatı öğrenince ne yalan söyleyeyim, bayağı rahatladım. Sonra 3- 4 tane özel servis ve opel yetkili servislerini aradım, benim dışarıdan alacağım klima kompresörünü takabileceklerini söylediler. Verdikleri fiyatlar ise 100 ile 200 YTL arasıydı. Tam buna karar verecekken bir doktor arkadaşımın tanıdığı ve Oto San. sitesinde ( 4. Levent) dükkanı olan arkadaşını aradık ve sakın kompresörü değiştirmeyin uyarısını aldık. Kompresörü iyi bir klimacı baksın ve onarılıyorsa çok ucuza maledebilirsiniz. dedi. Kendi tanıdığı klima ustasına gittik. Kompresörün sağlam olduğunu, sadece kompresör üzerinde bulunan ve opellerde sık rastlanan sargı ( bobin) benzeri parçanın yandığını söyledi. Değiştirttim. Klima gazını doldurttum. Sıkı durun maliyeti söylüyorum. ........ TAM 150 YTL. Klimadan memnunum. 2.200 YTL nerede? 150 YTL nerede. Size tavsiyem bir klima ustasına bir görünmeniz.

Umarım işinize yarar. İyi günler. Erdal KARA