Astra G Otomatik Cam Kapatma (çift kilitleme ile)

yuksel12

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bağlantım Doğru mu?

MOKIA (Cengiz Bey)Cevap verirse sevinirim.Aşağıdaki resimde bağlantım doğru mu?Anlayan arkadaşlar inceleye bilirmisiniz.
yfuu.jpg

MOKIA

Başkan
Bilgi Girilmemiş
www.iststatus.com
MOKIA (Cengiz Bey)Cevap verirse sevinirim.Aşağıdaki resimde bağlantım doğru mu?Anlayan arkadaşlar inceleye bilirmisiniz.​

Bağlantın dogru gözüküyor da kırmızı ile siyah 2 tane şase kablosuna gerek yok. kondansatörün - ucunuda rölenin şase bacağına lehimleyip birleştrip tek şase kablosu çıkarabilirsin

yuksel12

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yfuu.jpg

Bu sistemi Corsa C (2004) e yapamayız mı?Anahtarı çevirili tuttuğumda camlar kapanıyor.

silver_eagle

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yardım...

Bende bu ozelliği arabamda yapmaya özendim ama renkler arabamda karışık..
2005 astra 1.6 classic sedan..

1 ve 2 numaraları hangi uçlara bağlamam gerekli.. bilgisi olana arkadaşlardan yardım istiyorum..

Ekli dosyalar

• CIMG3671.jpg
    CIMG3671.jpg
    87.1 KB · Görüntüleme: 182
  • CIMG3673.jpg
    CIMG3673.jpg
    46.1 KB · Görüntüleme: 163

MOKIA

Başkan
Bilgi Girilmemiş
www.iststatus.com
Bende bu ozelliği arabamda yapmaya özendim ama renkler arabamda karışık..
2005 astra 1.6 classic sedan..

1 ve 2 numaraları hangi uçlara bağlamam gerekli.. bilgisi olana arkadaşlardan yardım istiyorum..

yanlış soketin kablolarını numaralandırmışsın.
kahverengiden şaseyi almışsın ama yandaki diğer sokette uçlar.

suatozt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracı yei aldım. Tek kilitmeyle camlar otomatik kapanıyor yanlız aküden akım çekiyor. ankarada bu uygulamada bana yardımcı olabilecek bi arakadaş bulabilirsem j kasa astra almış kadar sevineceğim.

serkan-g

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
başkent oto sanayi sitesinde serçal opel var onların bir elektrikçi ustası var o adam yapıyordu sanırım 25 liraya o zaman ben yaptıracaktım yaparız demişlerdi.bi dene istersen.

ogrtmnm

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar herkese merhaba. Geçen yıl bu devreyi arabama bağladım. Bir süre sonra aküm bitti. Devrenin aküyü bitirdiğinden şüphelenerek devreyi söktüm. İki hafta önce devreyi tekrar araca bağladım. Ancak çıkışına ölçü aleti bağladım. Yaptığım denemelerde sadece ikinci kilitte 20 mA kadar bir tetikleme akımının yaklaşık 1 saniyelik süre boyunca geçtiğini tespit ettim. Bu tetikleme palsinden başka camlar kapanırken dahi devreden akım geçmediğini gördüm. Yani kısaca bu devre aküyü boşaltmıyor. Geçen yıl benim akümün ömrü tükenmiş. Bu devreyi herkese şiddetle tavsiye ederim.

Son düzenleme:

usuruh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar herkese merhaba. Geçen yıl bu devreyi arabama bağladım. Bir süre sonra aküm bitti. Devrenin aküyü bitirdiğinden şüphelenerek devreyi söktüm. İki hafta önce devreyi tekrar araca bağladım. Ancak çıkışına ölçü aleti bağladım. Yaptığım denemelerde sadece ikinci kilitte 20 mA kadar bir tetikleme akımının yaklaşık 1 saniyelik süre boyunca geçtiğini tespit ettim. Bu tetikleme palsinden başka camlar kapanırken dahi devreden akım geçmediğini gördüm. Yani kısaca bu devre aküyü boşaltmıyor. Geçen yıl benim akümün ömrü tükenmiş. Bu devreyi herkese şiddetle tavsiye ederim.
Devreyi tasarlama amacım zaten aküyü boşatmamak ve çift kilitlemede camları kapatmaktı :)