Astra G Twinport Çıldırtan Tekleme

baris8945

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba.2008 Model Astra G 1.6 Twinport sahibiyim.Araç benzinde ve lpg de 3 silindir çalışıyormuş gibi tekleyerek ilerliyor.Forumlardan bu sorunla karşılaşan arkadaşların kullandığı çözüm yollarını teker teker denedim ama ne fayda.

Arkadaşlar araç soğukken çalıştırıyorum, benzinden gidiyorum, gaza geçiyorum, sadece benzinle gidiyorum yada sadece gazla giderken bi anda arıza lambası yanıp araç tekleme başlıyor..rolantideki egzos sesi forforfor şeklinde.

İlk önce gittim, emme manifoldunu söktürdüm, twinport modülündeki kurumları temizledik, manifold tamamen tertemiz hale geldi..

Daha sonra Egr valfini söktük temizledik..O da ilk günkü gibi oldu..

Ateşleme bobinini değiştirdik..

Lpg ayarı için Zavoli yetkili servisine gittik..Ayar yapıldı..

Bujiler yeni..

Ve araç hala aynı arızayı veriyor...Arıza kodları P0420, P0302.devamlı olarak 2. silindir tekleme tespit edildi diyor..

İşin en ilginç tarafı, arabayı çalıştırdıktan sonra giderken bu teklemeyi yapıyor, kenara çekiyorum. stop ediyorum.çalıştırıyorum, tekleme kayboluyor hiçbirşey olmamış gibi yola devam ediyorum..

Aracımın km si 100 bin..

Çıldırmak üzereyim arkadaşlar..Lütfen yardımcı olun..

inal15

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracınızda su eksiltme problemi var mı? İkinci silindire ait bujiyi söktüğünüz zaman bujide bir paslanma fark ettiniz mi?

Son düzenleme:

baris8945

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
silindir kapak contasından da şüphelendik, dediğiniz gibi ona da baktık en ufak bi su lekesi bile yok, su eksiltme de yok

bestking

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sorun EGR arkadaşım mutlaka değişmen lazım varsa tanıdığın Yeni uygun egr yi tak bi dene

inal15

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Egr valfini temizlediğinizi belirtmişsiniz. P0420 hatası egr valfi hatası idi sanırım. Maalesef egr valfi temizlenince randıman tutmuyor en iyi değiştirmek.

baris8945

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bestking egr den olduğundan eminmisin, sadece 2. silindirin tekleme yapması ilginç.egr olsa tüm silindirlere yansıtmaz mı

GTS Elektronik

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sizin aracın motorunu bilmiyorum ama bobinle buji arası kabloluysa onu kontrol ettinizmi

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
basınç testi yaptılar mı

@li58

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Araç benzinde tekleme yapmıyor lpgde tekleme devam ediyorsa montaj hatası da olabilir bu silindir hatasını lpgde veriyorsa lpg enjektörü bozulmuştur lpgde montaj hatası yok ise lpg enjektörü değişecek
Bende de twinport Astra h kasa var bende de geçen sene lpgde silindir hatası veriyordu lpg enjektörü tıkanmış degisince düzeldi

baris8945

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
[MENTION=50903]ali[/MENTION]58 tüpün sigortasını çıkardım tamamen benzinde kullanırkende yapıyor.

beyaz güvercin araç kompresyon testine girdi, sıkıntısız

gtselektronik z15xep motor, bobin kablosuz halde delphi 20009

inal15 egr den olsa tüm çalışma sistemine etki eder.

arkadaşlar galiba geriye en kötü senaryolar kalıyor. ya ECU ya da subap takımı.