Astra h daki orjinal xenon far XENON MU? BI-XENON MU?

ELEGANCE

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
afl sürüşe adaptif farları biliyorum da onların bi-xenon olması konusunda bilgim yok. olabilir.

selcukkoylu

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hangi sınıf mercedes yalan söylemiyim ama E sınıfları (önceki kasa) onlarda da bi-xenon ama selektör yapınca aynı zamanda uzun halojenler de yanıyor diye hatırlıyorum. Yani astrada da öyle birşey olabilir mi ?

sadece halojenlermi uzun yapıyor ? xenon da hareket yokmu ? öyleyse bi-xenon değildir.
alman standartlarına göre bir araçta bi-xenon dahi olsa uzunlara halojen farlarında bağlanması şartı var.benim araç 2006 cosmo +xenon pk UZUNLARI PHLİPS DİAMOND VİSİON YAPTIM AMA TAKMADN ÖNCE DENEDİMKİ BENİM ARACIM Bİ-XENON IŞIĞIN AÇISI DEĞİŞİYO ÇOK HOŞ Bİ OLAY BU SORULARA SON NOKTA OLSUN.:good:

CeyCeyX

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
iyice sacmaladi opel makyajliya gecince...

walla benimki bi xenon...

M@honi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
alman standartlarına göre bir araçta bi-xenon dahi olsa uzunlara halojen farlarında bağlanması şartı var.benim araç 2006 cosmo +xenon pk UZUNLARI PHLİPS DİAMOND VİSİON YAPTIM AMA TAKMADN ÖNCE DENEDİMKİ BENİM ARACIM Bİ-XENON IŞIĞIN AÇISI DEĞİŞİYO ÇOK HOŞ Bİ OLAY BU SORULARA SON NOKTA OLSUN.:good:

eee çift mercekli araçlar var onlar nası oluyo holojen dene bişey yok ikiside direk Xenon

M@honi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu olay karışıık bi olay:):):):):)

ben olacağını zannetmiyorum olsa eskiden Cosmo pakette standart sunmazdı opel tanıyorum yani az çok opeli ayrıca Xenon paketin fiyatı çok uçuk olurdu diye tahmin ediyorum

M@honi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
xenonai9.jpg

normal olarak sonradan kalite bir mercekli Xenon kit taktırmaya kalktığında fiyatı ne kadar tutacak orjinali ne kadar ayrıca ne kadar kaliteli de taktırsan orjinalinin yerini tutmayacak

G

Gökhan_55

Bilgi Girilmemiş
Birisi bana bi-xenon nedir xenon nedir açıklasın ben bu durumu çözcem:)))

ELEGANCE

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Birisi bana bi-xenon nedir xenon nedir açıklasın ben bu durumu çözcem:)))

bi-xenon'da uzun hüzmeyi de kısalardaki aynı xenon ampülle elde edersiniz. Xenon ampüller halojen ampüller gibi yandığı anda ilk saniyede tam performansa kendi rengine ulaşamaz biraz zaman geçmesi gerekir. Bu sebepten kısa hüzmenin önünde bulunan mercekteki kapağın açı değiştirmesiyle kısa ampülden çıkan ışığın açısı değişir ve uzunlar yanmış olur diyelim. Ha bir de şöyle bir durum vardır. BMW 7 serisinde örneğin, tek mercek değil çift mercek var uzun ve kısa farklı ampüllerden sağlanıyor.