Astra H - HLS Modül?

hakaniko

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Geçen gün bir mail gelmiş. opelimveben.com diye bi adresten. üye olduğumu hatırlamıyorum ama gelmiş. nasıl bişeydir bu alet?

maili aynen yazıyorum.

----------------------

Opelinize yepyeni özellikler kazandıracak olan HLS Modül artık Türkiye'de. Lütfen detaylar ve videolar için web sitemizi ziyaret ediniz.

www.opelimveben.com

Hls.jpg

HLS Modül aracınız üzerinde bulunan kontrol üniteleri ile Can Bus hattı sayesinde haberleşerek; aracınıza yeni özellikler kazandırmanızı sağlayan elektronik bir devre ve yazılımdır.

modul.JPG

HLS Modül nasıl takılır?

HLS Modülü aracınıza takmak için hiç bir kabloyu kesmenize yada hiç bir yere lehim yapmanıza gerek yoktur. HLS Modül aracınızın OBDII soketine bir kaç saniye içerisinde takılır ve istenildiğinde aynı kolaylıkla çıkarılabilir. HLS Modül ile araca eklenen tüm yeni özellikler kullanıcı tarafından özelleştirilebilir.

montaj.JPG

Hıza Duyarlı Kilitleme

Aracın hızı 15 km/h 'ye ulaştığında kapılar otomatik olarak kilitlenir ve trafikte daha güvenli bir sürüş sağlanır. Ayrıca normal koşullarda araç uzaktan kumanda ile kilitlendikten yaklaşık iki dakika sonra sönen merkezi kilit düğmesi üzerindeki led; siz tekrar aracınızı açana kadar yanıp sönerek aracınızda alarm olduğu hissini uyandırır. Hırsızlara karşı caydırıcı bir etkisi vardır.

kilit.JPG

Uzaktan kumanda ile araç açıldığında yada kilitlendiğinde daha önceden belirlenmiş olan lambalar/farlar belirlenmiş olan süre boyunca yanık kalarak karanlık ortamlarda size yardımcı olur. Ayrıca uzaktan kumanda ile kapılar açıldığında yada kilitlendiğinde korna yardımı ile sesli ikaz verilir.

anahtar.JPG

Gündüz Sürüş farı

Seyahat esnasında aracın farları kapalı ise (far sensörü olan modellerde, ışık sensörü gün ışığını algıladığında) isteğe bağlı olarak ön sis yada ön park lambaları yanarak karşıdan gelen sürücüler tarafından daha kolay farkedilmenizi sağlar. Farlar açıldığında yada ışık sensörü gece konumunu algıladığında gündüz sürüş farları kapanır ve sistem normale döner.

sisfari.JPG

Motor Harareti ve Yol Bilgisayarı

Kilometre saati içerisinde aracın motor suyu sıcaklığı yada kullanıcı tarafından belirlenmiş olan ortalama yakıt tüketimi; anlık tüketim gibi yol bilgisayarı verileri gösterilir.

sicaklik.JPG

Aracın bagaj kapağı açıldığı anda dörtlü flaşörler otomatik olarak devreye girer.

flasor.JPG

Odometre Kalibrasyonu

Yeni nesil araçlarda kilometre ve devir saatlerinde halat yada kablo bulunmaz. Bunların yerine step motorlar kullanılmıştır. Istenildiği takdirde kontak ilk açıldığında kilometre ve devir saatinin otomatik olarak kalibrasyonunun yapılması sağlanır.

http://www.opelimveben.com/userfiles/image/gosterge.JPG

recep76

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
recep76.blogspot.com
Bu modülü ilk alanlardan olduğumu düşüyorum. 2aydır kullanıyorum ve çok memnunum.

Astra H aracın motor suyu sıcaklığı gösterge ekranıında yok. Orjinal teyp kullanıyorsanız gizli menüden bakıcaksınız. Eğer teyp değiştiyse görmeniz zor.

Otomatik hıza duyarlı kapılar kilitlenme özelliği gayet iyi.

Kapıları açınca ve kapatınca ayarlayabileceğiniz sis farı kısa uzun çarmurluk sinyali gibi.

OPC göstege gibi kadranın sona vurması güzel.

Kapılar kilitlendikten sonra içeride kapı kilitleme ledi hırsız modrunda yanıp sönmesi.

Aracı çalıştırğınızda gündüz farı olarak sislerin çalışması ve farlarınızı açtığınıda otomatik kapanması(oto far sensörü olanlarda zaten herşey otomatik)

Benim hatırladıklarım bukadar.

Sadece kapılar kilitlenince ve açılınca farların çalışması için tesisat role vs. yaptırmanız 200tl üzerinde olacak.(Astra H can bus ile çalışır)

Fiyatı bence gayet iyi.

Ve HLS ışık show

Youtube'a HLS diye aratırsanız bir çok video var.

kor_sir

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

zinarturgut

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Konuyu hortlattım ama diğer sayfalara cevap yazamadım.

Uzun zamandan beridir HLS modül almak istiyorum ama siteden bir türlü ulaşamıyorum satan kişiye.

Konuyla ilgili yardımcı olabilecek olan var mıdır acaba?

mvf46

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
selamın aleyküm hayırlı günler. Hls modül kullanmak istiyorum nereden sipariş edebilirim yardım edebilecek var mı acaba.